•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 502
   کد: 122713
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۲/۲۹
   منطقه ثامن مشهد در استقبال از بهار ۹۶؛

   زیباسازی خیابان‌های اطراف حرم مطهر رضوی با کاشت ۲۰۰هزار بوته گل فصلی

   با استفاده از رنگ‌های معنوی خاص مانند رنگ فیروزه‌ای و طلایی و نقش‌ها و طرح‌های اسلیمی که حس معنویت را از طریق بینایی به ذهن القا می‌کنند، در طراحی و رنگ‌آمیزی این فلاورباکس‌ها و به ویژه گلدان‌های بزرگ که در انتهای مسیرهای ورودی حرم مطهر رضوی نصب شده‌اند، سعی بر همسویی با فضای معنوی حریم حرم مطهر شده است.
   زیباسازی خیابان‌های اطراف حرم مطهر رضوی با کاشت ۲۰۰هزار بوته گل فصلی

   در آستانه سال جدید و به مناسبت تحویل سال، زائران و مسافران بسیاری از گوشه و کنار ایران اسلامی و حتی سطح جهان می‌کوشند تا خود را به حرم مطهر رضوی برسانند تا سال جدید را در کنار مضجع منور رضوی نو کنند.
   به گزارش پایگاه ستاد خبری استقبال از بهار 96 شهرداری مشهد، از این‌رو منطقه ثامن مشهد میزبان حضور انبوه مسافر و مجاور است و ضرورت دارد تدابیر ویژه‌ای برای میزبانی باشکوه زائران امام هشتم (ع) اتخاذ کند. اقدامی که از چندی پیش، برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای برای آن انجام شده است و در این گزارش به مهم‌ترین فعالیت‌ها اشاره می‌شود.
   شهردار منطقه ثامن در تشریح مجموع فعالیت‌های صورت گرفته در راستای استقبال از بهار ۹۶ گفت: بیش از ۲۰۰ هزار بوته از انواع گل‌های فصلی در معابر و خیابان‌های منتهی به حرم مطهر رضوی کاشته شده است.
   محمود عیدی در ادامه اظهار کرد: علاوه بر کاشت ۲۰۰هزار بوته گل فصلی، المان‌های زیبای نوروزی در بوستان‌ها و فضای سبز میادین و بولوارهای پیرامون حرم مطهر نصب شده است تا محیط اطراف حرم مطهر زیباسازی شود.
   وی با اشاره به پاک‌سازی و تنظیف سطح منطقه، عنوان کرد: پاک‌سازی و ایمن‌سازی حفاری‌ها و کارگاه‌های عمرانی در این منطقه از دیگر فعالیت‌های صورت گرفته است.
   شهردار منطقه ثامن با اشاره به شستشوی مطلوب خیابان‌های اصلی به ویژه معابر منتهی به حرم مطهر رضوی، خاطر نشان کرد: به صورت روزانه ۶۰هزار متر مربع از معابر تنظیف می‌شود.
   عطرافشانی در معابر منتهی به حرم مطهر رضوی
   عیدی بیان کرد: در نظر داریم با فضاسازی شهری، فضای معنوی زائران در خیابان‌های اطراف حرم مطهر رضوی را با تعبیه دستگاه‌های عطرافشان معطر و روح افزا کنیم، این طرح هم‌اکنون برای اولین بار در شهر مشهد و توسط شهرداری ثامن در خیابان شیرازی اجرایی شده است.
   وی بیان کرد: رنگ‌آمیزی ۲۴هزار متر از جداول و المان‌های سطح منطقه، آماده‌سازی و نگهداری ٢٤ ساعته ٤٠٠ چشمه سرویس‌های بهداشتی عمومی و حمام در این منطقه و بازدید و نگهداری از ٨٠ نقطه آب‌خوری‌ با استعداد ٣٦٠ شیر برداشت از دیگر فعالیت‌های انجام شده است.
   شهردار منطقه ثامن مشهد با اشاره به نظافت، پاک‌سازی و لایروبی ۸ هزار مترمربع از کانال‌های معابرپیرامون حرم مطهر امام رضا(ع)، اظهار کرد: همچنین زیباسازی، یکسان‌سازی و شستشوی سایه‌بان‌های صنوف سطح منطقه در راستای زیباسازی محیط صورت گرفته است.
   گشت‌زنی برای جلوگیری از اتراق زوار در حاشیه خیابان‌ها
   عیدی به تعویض و نوسازی البسه کارگران تنظیف شهری و فضای سبز اشاره کرد و گفت: همچنین رفع سد معبر ٢٤ ساعته در سطح معابر و میادین از وجود وسایل ابزار و دیگر سد کنندگان معابر و جمع‌آوری متکدیان و کارتن خوابها یکی دیگر از برنامه‌های مهمی است که به مناسبت سال جدید در این منطقه انجام شد.
   وی ادامه داد: بر همین اساس گشت ویژه رفع سد معبر با هدف جلوگیری از چادرخوابی و اتراق برخی زائران که منجر به برخی حوادث احتمالی برای آنها می‌شود، در سطح این منطقه تشکیل شده است.
   وی به نصب مبلمان جدید از جمله، سطل زباله و نیمکت اشاره کرد و گفت: همچنین در جهت زیباسازی شهری در منطقه ثامن اجرای تونل نور در مقابل پروژه امید سپهر و اجرای نورپردازی سوزنی بر روی درختان خیابان نواب صفوی صورت گرفته است.
   نصب نقشه مکان‌یابی و تعبیه میز خدمت در معابر ورودی حرم مطهر
   شهردار منطقه ثامن به نصب استیکرهای بهاری بر روی باکس‌های برق و مخابرات به جای رنگ‌آمیزی آنها اشاره کرد و بیان داشت: اجرای نورپردازی چشمه رضوان و نصب اسامی ائمه اطهار(ع) بر روی ستون‌های برق حد فاصل چهارراه مقدم و پنجراه، نورپردازی ساختمان‌های دارای نمای سنتی و اجرای آبنما در بین فضاهای گلکاری شده از دیگر اقدامات صورت گرفته است.
   عیدی بیان کرد: کمک به زائران مشهد مقدس با طراحی و نصب نقشه مکان‌یابی و تعبیه میز خدمت در معابر ورودی حرم مطهر رضوی یکی دیگر از اقدامات به مناسبت فرارسیدن سال جدید است.
   وی با اشاره به نقش فضای سبز در زیبایی بصری، نشاط و طراوت بخشی به محیط شهری افزود: در راستای برنامه‌های استقبال از بهار با به روزآوری ۷ هکتار فضای سبز موجود در منطقه از طریق حذف درختان و سرشاخه‌های خشک، هرس گل‌های دائمی و روتبال درختان و نشای چمن در محل‌های موردنیاز، سعی بر ایجاد محیطی شاداب برای زائران و مجاوران شده است.
   گلکاری بیش از ۲هزار فلاورباکس با موضوع بهار
   شهردار منطقه ثامن مشهد به گلکاری و جانمایی بیش از ۲هزار فلاورباکس و المان با موضوعیت بهار اشاره کرد و عنوان داشت: اقدامات صورت گرفته به منظور زیبایی جلوه پیرامون حرم مطهر رضوی است.
   عیدی ادامه داد: با استفاده از رنگ‌های معنوی خاص مانند رنگ فیروزه‌ای و طلایی و نقش‌ها و طرح‌های اسلیمی که حس معنویت را از طریق بینایی به ذهن القا می‌کنند، در طراحی و رنگ‌آمیزی این فلاورباکس‌ها و به ویژه گلدان‌های بزرگ که در انتهای مسیرهای ورودی حرم مطهر رضوی نصب شده‌اند، سعی بر همسویی با فضای معنوی حریم حرم مطهر شده است.
   وی افزود: نقاشی و رفع نقص تمامی نیمکت‌ها، آلاچیق‌ها و دستگاه‌های ورزشی پارک‌های سطح منطقه نیز به اتمام رسیده است.
   اقدامات شاخص دیگری نیز به منظور فراهم آوردن امکانات میزبانی شایسته مهیا شده است که در گزارش‌های بعدی به آنها پرداخته می‌شود.
   نجمه کیشی
    

   تعداد بازدید: 502
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .