•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 308
   کد: 123060
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۱/۰۵
   استاندار خراسان رضوی در بازدید از مرکز کنترل ترافیک مشهد تاکید کرد:

   توجه به عوارض فرهنگی؛ اقتصادی و امنیتی در اجرای اقدامات ترافیکی

   علاوه بر اینکه باید ترافیک درستی داشته باشیم نیازمند اصلاحات کالبدی در خصوص با جاده‌ها؛ شوارح و خیابان‌ها هستیم اما در کنار آن باید فرهنگ صحیح رانندگی را نیز توسعه دهیم.
   توجه به عوارض فرهنگی؛ اقتصادی و امنیتی در اجرای اقدامات ترافیکی

   استاندار خراسان رضوی بر بررسی عوارض فرهنگی؛ اقتصادی و امنیتی اقدامات ترافیکی شهر تاکید کرد.
   به گزارش ستاد خبری استقبال از بهار 96 شهرداری مشهد؛ علیرضا رشیدیان در بازدید از مرکز کنترل ترافیک مشهد بیان کرد: ترافیک یک مساله مهم و پیچیده است به گونه‌ای که هر چه زندگی شهری پیش می‌رود ضرورت یک کار علمی و مهندسی دقیق برای این مساله خودنمایی بیشتری پیدا می‌کند.
   وی افزود: علاوه بر اینکه باید ترافیک درستی داشته باشیم نیازمند اصلاحات کالبدی در خصوص با جاده‌ها؛ شوارح و خیابان‌ها هستیم اما در کنار آن باید فرهنگ صحیح رانندگی را نیز توسعه دهیم.
   استاندار خراسان رضوی ادامه داد: همچنین نیازمند طراحی برای جریان صحیح ترافیک و حمل و نقل جاده‌ای و شهری هستیم.
   رشیدیان عنوان کرد: باید بتوانیم طرح عبور و مرور مناسب برای خودورها متناسب با شرایط بالقوه طراحی شود و باید ترافیک مشهد که شهری زیارتی است از ورودی‌های شهر در معابر شهری و کمربندها تعریف درستی شود.
   وی اضافه کرد: ذکر این نکته نیز اهمیت ویژه‌ای دارد که تقاطع‌ها؛ میادین و چهارراه‌ها به صورت مناسب؛ هوشمند و علمی براساس نیازمندهای مجاوران و زایران طراحی شود.
   وی به نقش عابران پیاده در سطح شهر اشاره کرد و ادامه داد: با تمام این موضوعات باید معابر شهری برای تردد انسان‌ها طراحی شود.
   به گفته استاندار خراسان رضوی با توجه به پیشرفت تکنولوژی باید از این مسیر برای کاهش سفرهای دورنشهری شهروندان استفاده کرد.
   رشیدیان به ورودی‌های شهر مشهد اشاره کرد و ادامه داد: باید نسبت به ورودی‌های شهر مشهد که شهری بین‌المللی است طراحی مناسبی داشته باشیم.
   وی ادامه داد: در مناسبت‌های خاص شاهد افزایش ترافیک هستیم بنابراین احتیاج یه دستورالعمل‌های ترافیکی خاص داریم و در این مسیر از فکر و ایده جوانان استفاده شود؛ همچنین باید توجه داشته باشیم برای انجام هر اقدام ترافیکی باید عوارض فرهنگی؛ اقتصادی و امنیتی آن بررسی شود.
   استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: خوشبختانه با افتتاح ادامه خط یک قطارشهری مشهد موضوع ترافیک در ورودی مشهد از سمت فرودگاه هاشمی‌نژاد کاهش پیدا کرده است.
   وی به ورودی مشهد از پایانه مسافربری و راه‌آهن اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر باید گره‌های ترافیکی را شناسایی و راهکارهای کوتاه مدت و بلند مدت برای آن در نظر بگیریم به عنوان مثال یکی از مشکلات موجود ترافیک از پایانه مسافربری امام رضا(ع) و راه‌آهن است.
   رشیدیان با تاکید بر استفاده از تجهیزات روز دنیا در حوزه ترافیکی گفت: استفاده از سیستم‌های هلی‌کم و دوربین‌های پرنده می‌تواند برای رصد ترافیک و مدیریت آن موثر باشد.
   وی در پایان خاطرنشان کرد: در حوزه ترافیک تنها راه‌کارهای سلبی جوابگو نیست بلکه باید از راه‌های ایجابی استفاده کرد و با تشویق شهروندان رفتار درست ترافیکی را در بین آنان ایجاد کرد.
   فرزانه نثاری
    

   تعداد بازدید: 308
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .