•  
   منبع خبر : 1008
   تعداد بازدید: 619
   کد: 124078
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
   معاون دادستان مشهد مقدس در گردهمایی ادارات مهندسی و نظارت بر ساخت و سازهای شهرداری مشهد:

   معرفی متخلفان حرفه‌ای حوزه ساخت و ساز به دادستانی / فک غیرقانونی پلمپ شهرداری جرم تلقی می‌شود

   ارتقای سطح تعاملات دادستانی و مدیریت شهری یک اصل ضروری است که خوشبختانه با برگزاری کارگاه‌های تخصصی و افزایش همکاری‌ها، این مهم تحقق یافته است.
    معرفی متخلفان حرفه‌ای حوزه ساخت و ساز به دادستانی / فک غیرقانونی پلمپ شهرداری جرم تلقی می‌شود

   معاون دادستان مشهد مقدس گفت: مقرر شده است شهرداری مشهد اسامی متخلفان حرفه‌ای حوزه ساخت و ساز را به دادستانی معرفی کند تا با قاطعیت بیشتری با آن‌ها برخورد شود.

   به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، قاضی محمد بخشی محبی در گردهمایی ادارات مهندسی و نظارت بر ساخت و سازهای شهرداری مشهد که در محل تالار کوهسنگی برگزار شد، اظهار کرد: روزهای گذشته شاهد وقوع زلزله 6 ریشتری بودیم که با توجه به قدرت بالای آن، در کلانشهر مشهد هم احساس شد.
   وی افزود: این زلزله به نوعی یک تلنگر جدی برای ما بود تا ساخت و سازهای شهری را به صورت جامع کنترل کنیم چرا که زلزله اخیر می‌توانست مشکلات متعددی برای شهروندان ایجاد کرده و به تخریب برخی ساختمان‌های غیرمستحکم منجر شود.
   بخشی محبی با بیان اینکه نظارت بر ساخت و سازهای شهری یک ضرورت غیرقابل انکار است، ابراز کرد: دادستان مرکز خراسان رضوی تاکیدات ویژه‌ای در خصوص کنترل ساخت و سازها دارند که باید مورد توجه قرار گیرد تا بروز حوادث احتمالی جلوگیری شود.
   معاون دادستان مشهد ادامه داد: در یک بازه زمانی با چالش جدی حقوقی مواجه شدیم به این خاطر که مقرر شده بود فک غیرقانونی پلمپ شهرداری جرم تلقی نشود.
   وی خاطرنشان کرد: اما با تدابیر اتخاذ شده در کمیته حقوقی دادسرای عمومی و انقلاب، مقرر شد که فک پلمپ غیرقانونی شهرداری جرم تلقی شده و با متخلفان برخورد قانونی صورت گیرد.
   بخشی محبی با بیان اینکه پلمپ برخی تخلفات حوزه شهرسازی توسط دادستانی انجام می‌گیرد، گفت: در ایام عیدنوروز بسیاری از اقشار مختلف مردم، تعطیلات را در سفر سپری کردند اما پرسنل حوزه نظارت بر ساخت و سازهای شهرداری مشهد لحظه‌ای فعالیت‌های خود را متوقف نکردند تا دست سودجویانی که در انتظار فرارسیدن تعطیلات نوروز برای ساخت و ساز غیرمجاز بودند، از انجام تخلف کوتاه شود.
   وی بیان کرد: در جلسات هماهنگی از سازمان نظام مهندسی ساختمان درخواست کرده‌ایم که برای کنترل دقیق بر نحوه ساخت و سازهای شهری و جلوگیری از تخلفات، همکاری‌های لازم را با شهرداری مشهد داشته باشند.
   معاون دادستان مشهد مقدس از صدور دستورات قضایی در حوزه تخلفات ساختمانی توسط دو دادیار ویژه خبر داد و گفت: مقرر شده است شهرداری مشهد اسامی متخلفان حرفه‌ای حوزه ساخت و ساز را به دادستانی معرفی کند تا با قاطعیت بیشتری با آن‌ها برخورد شود.
   وی افزود: ارتقای سطح تعاملات دادستانی و مدیریت شهری یک اصل ضروری است که خوشبختانه با برگزاری کارگاه‌های تخصصی و افزایش همکاری‌ها، این مهم تحقق یافته است.

    

   تعداد بازدید: 619
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .