•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 581
   کد: 124146
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
   زمان سرویس‌دهی خط دو قطارشهری 4 ساعت افزایش پیدا کرد؛

   روایتی دیگر از اقدام و عمل در پایتخت معنوی ایران

   شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد در طی 7 سال گذشته با بهره‌برداری از خط یک قطارشهری مشهد تمام سعی خود را برای خدمات‌رسانی به زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی انجام داده است.
   روایتی دیگر از اقدام و عمل در پایتخت معنوی ایران

   از امروز شاهد افزایش 4 ساعته سرویس‌دهی در خط 2 قطارشهری مشهد هستیم و سرویس‌دهی از از ساعت 6 تا 13 ادامه خواهد داشت.
   گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، در صد سال گذشت شهرها توسعه فراوانی یافته که این موضوع در 20 سال گذشته در کشور ایران نمود بیشتری پیدا کرده است و در این راستا علاوه بر افزایش وسعت شهرها شاهد افزایش جمعیت در شهرها هستیم که در این بین کلان‌شهرها جایگاه ویژه‌تری دارند.
   در واقع با توسعه شهرها، مشکلات شهرنشینی خود را به تدریج نشان داد که مدیران شهری برای رفع آنها اقدامات مهم و تأثیرگذاری انجام دادند و کلان‌شهر مشهد نیز با بیش از 3 میلیون نفر جمعیت و همچنین حضور بیش از 25 میلیون زائر داخلی و خارجی در این بین جایگاه خاص و مهمی دارد.
   یکی از مشکلات اصلی امروز کلان‌شهرهای کشور مسایل ترافیکی و زیست محیطی است که یکی از راه‌حل‌های مهم و اساسی آن توسعه خطوط ریلی در کلان‌شهرهای کشور است و شهرداری‌ها در این حوزه در طی 10 سال گذشته سرمایه‌گذاری‌ها فراوانی انجام دادند.
   امروز شهر مشهد در احداث خطوط ریلی در کشور بعد از پایتخت رتبه نخست را دارد و بعد از افتتاح فاز نخست و توسعه خط یک قطارشهری در سال 95 نیز شاهد افتتاح فاز نخست خط 2 قطارشهری بودیم، خطی که شمال شهر مشهد را به جنوب متصل کرده و با تلاقی با خط یک قطارشهری عملاً شرق، غرب، شمال و جنوب شهر به یکدیگر متصل می‌شوند.
   اما در حوزه عمرانی قطعاً شرکت قطارشهری مشهد جایگاه مهمی دارد اما شرکت بهره‌برداری قطارشهری با خدمات‌رسانی 24 ساعته بعد از بهره احداث قطارشهری نقشی مهم و البته بسیار تأثیرگذار دار‌د.
   شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد در طی 7 سال گذشته با بهره‌برداری از خط یک قطارشهری مشهد تمام سعی خود را برای خدمات‌رسانی به زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی انجام داده و شاهد این خدمات نیز جابه جایی بیش از 170 میلیون مسافر در مدت مذکور بوده و به طور کلی شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد در سطح ملی و جهانی خوش درخشیده و خوشبختانه هیچ حادثه‌ خاصی در این خط در طی 7 سال گذشته رخ نداده است.
   خدمات‌رسانی در خط یک قطارشهری مشهد امروز به صورت 24 ساعته ادامه دارد و بعد از پایان ساعت کاری قطارشهری در ساعت 22 کارکنان شرکت بهره‌برداری اقداماتی همچون تعمیر و نگهداری، شست و شوی ناوگان و آمادگی خط برای بهره‌برداری از آن در روز آینده هستند که تا صبح به این خدمات‌رسانی خود ادامه می‌دهند.
   بعد از خدمات‌رسانی شایسته شرکت بهره‌برداری در خط یک قطارشهری با افتتاح فاز نخست خط 2 قطارشهری این خدمات‌رسانی در این خط نیز آغاز شد و در ابتدا از ساعت 7 تا 10 صبح سرویس‌دهی در این خط آغاز شد.
   اما با درخواست‌های شهروندان و از امروز شاهد افزایش سرویس‌دهی در این خط قطارشهری از ساعت 6 تا 13 هستیم که قطعاً با افزوده شدن رام‌های جدید در ماه‌های آینده شاهد افزایش سرویس‌دهی در این خط خواهیم بود و در واقع خادمان شهر بهشت در شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد تمام سعی خود را برای افزایش ساعات سرویس‌دهی و همچنین کاهش سرفاصله زمانی در این خط انجام خواهند که این مهم با افزوده شدن رام‌های جدید در کمترین زمان ممکن به وقوع می‌پیوندد.
   سید زُهیر موسوی
    

   تعداد بازدید: 581
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .