•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 559
   کد: 124185
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۱/۲۴
   رییس اداره روابط خارجی شهرداری مشهد بیان کرد:

   تاکید بر ارتباطات دوجانبه مهمترین دستور کار اجلاس شهرداران جهان اسلام

   نخستین اجلاس شهرداران جهان اسلام به مناسبت انتخاب مشهدالرضا(ع) به عنوان پایتخت فرهنگ جهان اسلام در سال 2017 در روزهای پنجم، ششم و هفتم اردیبهشت‌ماه امسال در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.
   تاکید بر ارتباطات دوجانبه مهمترین دستور کار اجلاس شهرداران جهان اسلام

   رییس اداره روابط خارجی شهرداری مشهد گفت: ایجاد ارتباطات دوجانبه از جمله مهمترین مباحث قابل طرح در اجلاس شهرداران جهان اسلام خواهد بود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، حسین کشیری با بیان این مطلب، اظهار کرد: مسایلی چون معماری اسلامی، اقتصاد اسلامی و ایجاد ارتباطات دوجانبه شهرهای اسلامی از مهمترین مسایلی است که در نخستین اجلاس شهرداران جهان اسلام در مشهد مطرح و مورد بحث و بررسی طرفین قرار خواهد گرفت.
   وی با تاکید بر اینکه این اجلاس می‌تواند تا حد قابل توجهی خلاء ارتباطی بین شهرداران و شهرهای جغرافیای جهان اسلام را پر کند، عنوان کرد: مدیران شهری در حاشیه برگزاری این اجلاس، با ظرفیت‌های مذهبی، توریستی، سرمایه‌گذاری و اقتصادی یکدیگر آشنا می‌شوند و قراردادهای مشترک خواهرخواندگی منعقد می‌کنند.
   رییس کمیته بین‌الملل نخستین اجلاس شهرداران جهان اسلام افزود: یکی دیگر از دستاوردهای اجلاس گفتگو در خصوص تبادل گردشگر است. شهرهای جهان اسلام در حاشیه برگزاری این اجلاس می‌توانند ضمن شناسایی ظرفیت‌های سایر کشورها، به تبادل گردشگر بپردازند و تجربیات خود را به اشتراک بگذارند.
   کشیری با تاکید بر اینکه دیپلماسی عمومی به دیپلماسی کلان کشورها کمک می‌کند، افزود: به دنبال این مهم هستیم تا با برگزاری اجلاس، برادری و هم‌افزایی در سطح جهان اسلام را تحکیم و تقویت کنیم.
   شایان ذکر است، نخستین اجلاس شهرداران جهان اسلام به مناسبت انتخاب مشهدالرضا(ع) به عنوان پایتخت فرهنگ جهان اسلام در سال 2017 در روزهای پنجم، ششم و هفتم اردیبهشت‌ماه امسال در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.
   نجمه کیشی
    

   تعداد بازدید: 559
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .