•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 461
   کد: 124205
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۱/۲۴
   در جشن «پدرانه» صورت گرفت؛

   هدیه متفاوت دختران مشهدی به پدرانشان در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال

   در پایان این جشنواره از دو تن از دختران موفق و برجسته مشهدی با حضور پدران آنها تقدیر و لوح یابود به آنان هدا شد.
   هدیه متفاوت دختران مشهدی به پدرانشان در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال

   مدیر فرهنگسرای غدیر مشهد مقدس گفت: با برگزاری جشن پدرانه به مناسبت روز پدر، امسال دختران مشهدی هدایای ویژه‌ تولید خود را به پدرانشان اهدا نمودند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، حسن سلطانی در جشن ویژه دختران و پدران با عنوان «پدرانه)» که به مناسبت روز پدر در تالار شهر برگزار شد، اظهار کرد: هرسال در چنین مناسبتی دختران هدیه‌ای برای پدرانشان از بازار خریداری می‌کردند؛ اما امسال سعی کردیم نسبت به بالا بردن سطح هدایای آنها و شکوفا ساختن استعدادهای آنان کمک کنیم.
   وی گفت: ۱۳ هزار نفر از ۱۰۰ مدرسه هنر فرشینه را با هماهنگی‌های فرهنگسرای غدیر آموزش دیده‌اند.
   سلطانی ابراز کرد: در این مراسم دانش آموزان هدایای خودشان را به نمایندگی از ۱۳ هزار نفر مشارکت کننده در طرح پدارنه، به پدران خود تقدیم کردند.
   وی اضافه کرد: یکی از اهداف ما این است که به خانواده‌ها و پدران نشان دهیم که دختران شما هنرهای بسیاری دارند که تنها با بخشی از هنر خودشان می‌خواهند از پدرشان تجلیل کنند.
   مدیر فرهنگسرای غدیر مشهد با اشاره به کیفیت آموزش فرشینه عنوان کرد: این هنر به دختران مشارکت‌کننده در طرح آموزش داده شد که با دیداری که از مدارس داشتیم، آثار بسیار زیبایی تولید کرده بودند.
   وی با بیان اینکه پدر و مادر و فرزندان نقش‌هایی متقابل نسبت به هم دارند ابراز کرد: نقش والدین بر فرزندان شان آن است که بتوانند فضایی ایجاد کنند که ارتباط مناسبی میان آنها اتفاق بیفتد.
   سلطانی افزود: از آنجایی که بچه‌های دوره ما با نسل گذشته تفاوت دارند، پیوندهای میان نسلی گسسته شده و شکاف بوجود آمده است و ما بدین واسطه خواستیم علاوه بر تقویت این روابط و پیوندها، استعدادهای آنها را شکوفا و به همه نشان دهیم.
   مدیر فرهنگسرای غدیر مشهد با تاکید بر برخوردای هر فرد از استعدادهای خاص، بیان کرد: هر یک از بچه‌ها، استعدادهای متفاوت ورزشی، هنری یا … دارند و اگر می‌خواهیم از آسیب‌های فرهنگی در جامعه جلوگیری کنیم باید استعداد فرزندمان را بشناسیم و آن را روی ریل حرکت بیندازیم تا بدین ترتیب آینده آنها را روشن و مشخص کنیم.
   وی ادامه داد: یکی از معضلات امروز اجتماع ما بیکاری و عدم توجه به توانمندی‌های فرزندانمان است؛ ما بر آن هستیم تا با جلوگیری از نظارت‌های افزوده در خانواده‌ها، بسترهای مناسب را برای موفقیت‌های آینده و تعریف هویت برای فرزندان از مسیر به فعلیت رساندن استعدادهایشان مهیا کنیم.
   مدیر فرهنگسرای غدیر با بیان این مطلب که نقش والدین بسترسازی برای قرارگیری نسل آینده در مسیر رشد و بالندگی اجتماعی است، گفت: وظیفه فرزندان هم قدردانی و سپاسگذاری از پدران و مادران خودشان است.
   وی افزود: رهبر معظم انقلاب امسال را با عنوان «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» نامگذاری کردند تا به جای مصرف گرایی، بیکاری و در نتیجه ایجاد مفاسد اجتماعی به سمت اشتغال زایی و رشد توانمندی‌های درونی پیش برویم.
   سلطانی با اشاره به اجرای جشنواره آهوانه در سال گذشته هم گفت: این جشنواره به رشد و پیدا کردن بسیاری از استعدادها و پر کردن مناسب اوقات فراغت و بیکاری فرزندانمان کمک شایان توجهی کرد.
   وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد تا جریانی به وسیله این گونه جشنواره‌ها راه بیندازیم تا در سال‌های آتی به جای تهیه یک هدیه، خود فرزندان‌مان به تولید یه کادو همت کنند.
   در پایان این جشنواره از دو تن از دختران موفق و برجسته مشهدی با حضور پدران آنها تقدیر و لوح یابود به آنان هدا شد.


    

   تعداد بازدید: 461
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .