•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 482
   کد: 124222
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۱/۲۴
   با پارلمان شهری مشهد مقدس (78)؛

   پیگیری مصوبه مجوز بهره‌برداری از سهم‌الشرکه شهرداری در پروژه مشارکتی گلشن

   پروژه گلشن در بولوار هفت تیر شهر مشهد یکی از پروژه‌های عظیم شهر مشهد بود که با مشارکت شهرداری مشهد بخش تجاری آن به بهره‌برداری رسیده که البته بخش اداری آن در حال ساخت است.
   پیگیری مصوبه مجوز بهره‌برداری از سهم‌الشرکه شهرداری در پروژه مشارکتی گلشن

   در این گزارش به آخرین وضعیت اجرای مصوبه مجوز نحوه بهره‌برداری از سهم‌الشرکه شهرداری مشهد مقدس در پروژه مشارکتی گلشن که در اسفند ماه سال 93 به تصویب رسید، می‌پردازد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سهم‌الشرکه شهرداری مشهد در پروژه‌های شهری می‌توانست تا پایان دوران مشارکت باقی بماند اما در این صورت فراهم کردن زیرساخت‌های مورد نیاز مشهد نیز به عقب می‌افتاد بر همین اساس شهرداری مشهد تصمیم به فروش سهم‌الشرکه‌های خود در پروژه‌های تجاری به صورت کاملاً کارشناسی گرفت.
   برج 34 طبقه آرمیتــــاژ گلشن در حاشیه بولوار هفت‌تیر، نبش خیابان گلشن به مساحت 4100 مترمربع و زیر بنای تقریبی 50 هزار مترمربع مرتفع‌ترین برج تجاری و اداری مشهد به ارتفاع 140 متر خواهد بود که شهرداری مشهد با ارائه لایحه‌ای به شورای شهر مشهد مجوز فروش سهم‌الشرکه خود در این پروژه را به سرمایه‌گذار دریافت کرد.
   متن مصوبه مجوز نحوه بهره‌برداری از سهم‌الشرکه شهرداری مشهد در پروژه مشارکتی گلشن به قرار زیر است:
   ماده ‌واحده: به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود سهم‌الشرکه خود در پروژه مشارکتی آرمیتاژ گلشن که از مشارکت با شرکت پاریز شرق ایجاد شده است را بنا به درخواست شریک و براساس دستورالعمل نحوه بهره‌برداری از سهم‌الشرکه شهرداری و سرمایه‌گذار موضوع پیوست مصوبه شماره 2697/93/4 ش - 22/03/93 شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با شرایط زیر به ایشان واگذار نماید:
   1- نحوه‌ ارزیابی سهم‌الشرکه شهرداری مشهد مقدس، بر پایه قیمت کارشناسی روز تعیین شده توسط هیئت کارشناسان رسمی دادگستری (یک نفر منتخب شهرداری، یک نفر منتخب شریک و یک نفر مرضی‌الطرفین) و با فرض اتمام پروژه و با لحاظ کردن شرایط پرداخت مندرج در این مصوبه صورت گیرد.
   2- دریافت ارزش سهم‌الشرکه‌ شهرداری مشهد مقدس به صورت حداقل 50 درصد نقدی و مابقی با اقساط حداکثر 4 ساله یا با شرایطی که دارای معادل خالص ارزش روز (NPV) با نرخ 24 درصد سالیانه، در کاهش یا افزایش قیمت باشد، انجام شود.
   تبصره یک: شریک می‌تواند بخش نقدی سهم‌الشرکه را با املاک آماده‌ تحویل و سهل‌البیع متعلق به خود براساس نرخ کارشناسی هیئت مندرج در بند یک این مصوبه و هم‌زمان با ارزیابی ارزش سهم‌الشرکه‌ شهرداری تهاتر نماید. شهرداری مشهد مقدس می‌بایست لیست این املاک و نرخ کارشناسی شده آنها را برای بررسی و اعلام نظر به کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌ها ارائه نماید.
   تبصره 2: امکان پیش خرید واحد تجاری با کاربری بانک در طبقه همکف و دو واحد اداری در طبقه بیستم (به مساحت حدود 650 مترمربع و معادل کل متراژ مفید طبقه) حسب نقشه‌های مصوب عیناً با همان قیمت نرخ کارشناسی مندرج در بند یک و با شرایط نحوه‌ واگذاری سهم‌الشرکه، برای شهرداری مشهد مقدس محفوظ خواهد بود.
   تبصره 3: اخذ تضامین لازم (وثایق ملکی و یا بانکی) جهت بازپرداخت اقساط بخش غیر نقدی الزامی است. بدیهی است این وثایق باید از املاک خارج از پروژه معرفی شوند.
   3- درصورتی که از زمان تصویب این مصوبه تا زمان تنظیم قرارداد فروش بیش از 6 ماه گذشته باشد، ارزش سهم‌الشرکه شهرداری مجدداً به نرخ روز محاسبه و تغییرات آن برای بررسی و اعلام نظر به کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌ها ارسال شود.
   4- شهرداری مشهد مقدس موظف است قبل از انعقاد قرارداد، نرخ کارشناسی هیئت مندرج در بند یک این مصوبه و متن قرارداد را برای بررسی و اعلام نظر به کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌ها ارائه نماید.
   5- در صورتی که بخش اقساط پروژه به نقدی تبدیل شود، شهرداری مشهد مقدس می‌تواند تغییرات را در مبالغ قابل پرداخت با نرخ 24 درصد سالیانه در کاهش یا افزایش قیمت اعمال کند.
   سید مهدی پژم، مدیر بـازاریابی و بهره‌برداری معاونت اقتصادی شهرداری مشهد در مورد آخرین وضعیت این مصوبه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد بیان کرد: شهرداری مشهد در سال 90 با مشارکت سرمایه‌گذار بخش خصوصی اقدام به تعریف پروژه مشارکتی در محل سابق شهرداری منطقه 9 واقع در بولوار هفت تیر خیابان گلشن نموده که عملیات اجرایی آن در بخش اداری در حال انجام است.
   وی افزود: سهم شهرداری مشهد در پروژه گلشن در بخش اداری 70 درصد بود که قبل از بهره‌برداری این سهم به شریک فروخته شده و قرارداد آن نیز به رقم 110 میلیارد تومان ابلاغ شده که به صورت اقساط از شریک دریافت می‌شود و درواقع این مصوبه امروز اجرایی شده است.
   این گزارش می‌افزاید: پروژه گلشن در بولوار هفت تیر شهر مشهد یکی از پروژه‌های عظیم شهر مشهد بود که با مشارکت شهرداری مشهد بخش تجاری آن به بهره‌برداری رسیده که البته بخش اداری آن در حال ساخت است اما با پیشنهاد سرمایه‌گذار این پروژه و تصویب شورای اسلامی شهر مشهد سهم‌الشرکه شهرداری با قیمت روز واگذار شد که قطعاً این مهم سبب افزایش نقدینگی برای تزریق در دیگر پروژه‌های شهری مشهد می‌شود.
   سید زُهیر موسوی

    

   تعداد بازدید: 482
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .