•  
   منبع خبر : 1008
   تعداد بازدید: 449
   کد: 124253
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۱/۲۵
   معاون دادستان مشهد مقدس مطرح کرد؛

   اختیار قانونی شهرداری برای قلع بناهای فاقد استحکام در صورت بی‌توجهی مالکان

   در ماده 100 قانون شهرداری ها به موضوع نظارت بر ساخت و سازها از جهت اصول ایمنی تاکید فراوانی شده است که باید مورد توجه قرار گیرد.
   اختیار قانونی شهرداری برای قلع بناهای فاقد استحکام در صورت بی‌توجهی مالکان

   معاون دادستان مشهد گفت: بر اساس قانون، در صورت عدم توجه مالکان ساختمان های فاقد ایمنی به تذکرات و اخطاریه های شهرسازی، شهرداری می تواند نسبت به قلع بناهای بدون استحکام و خطرناک اقدام کند.
   قاضی محمد بخشی محبی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، با بیان این مطلب اظهار کرد: زلزله 6 ریشتری که اخیرا شاهد وقوع آن بودیم، اگرچه در منطقه سفیدسنگ خراسان رضوی اتفاق افتاد اما به دلیل شدت بالای آن، کلانشهر مشهد را هم تحت تاثیر قرار داد.
   وی افزود: این اتفاق ممکن است مجدد تکرار شود و یا حتی با شدت بیشتر در کلانشهر مشهد رخ دهد که در این صورت مشکلات عدیده ای برای شهروندان ایجاد خواهد شد.
   معاون دادستان مشهد مقدس با اشاره به مشکلات شهرسازی حاشیه شهر مشهد تصریح کرد: بخشی از ساخت و سازهای صورت گرفته در این مناطق غیراصولی بوده است لذا در صورت وقوع زلزله یا حوادث احتمالی دیگر، شاهد بروز مشکلات فراوانی خواهیم بود.
   وی با بیان اینکه حاشیه شهر مشهد نیازمند یک سری تدابیر جدی است، ابراز کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی و شهرداری مشهد باید برای ساماندهی ساخت و سازها در این مناطق تعامل بهتر و بیشتری داشته باشند.
   بخشی محبی خاطرنشان کرد: نهادهای مربوطه باید از طریق معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادستانی نسبت به ساخت و سازهای واقع در حاشیه شهر مشهد بازنگری کنند تا از ساخت بناهای غیراصولی و بدون استحکام جلوگیری شود.
   وی با بیان اینکه ساخت و سازهای شهری باید از ایمنی لازم برخوردار باشند، ادامه داد: هر ملک و بنایی که در سطح شهر احداث می‌شود، باید ساختار فیزیکی، فنی و مهندسی آن به گونه‌ای باشد که برای ساکنان آن و دیگر همشهریان خطری ایجاد نکند.
   معاون دادستان مشهد افزود: در ماده 100 قانون شهرداری ها به موضوع نظارت بر ساخت و سازها از جهت اصول ایمنی تاکید فراوانی شده است که باید مورد توجه قرار گیرد.
   وی با اشاره به مفاد بند 14 ماده 55 قانون شهرداری‌ها خاطرنشان کرد: اگر ملک و بنایی خطرناک باشد شهرداری می‌تواند نسبت به قلع و رفع خطر از آن اقدام کند البته این کار باید بعد از ارائه تذکر و اخطار به مالک و عدم توجه وی انجام گیرد.
    

   تعداد بازدید: 449
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .