•  
   منبع خبر : 1006
   تعداد بازدید: 607
   کد: 124707
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۱/۳۰
   دبیر اجرایی کنفرانس بین‌المللی برنامه‌ریزی و مدیریت شهری مشهد 2017 خبر داد:

   برگزاری دوره آموزشی بین‌المللی متروپلیس در کنفرانس برنامه‌ریزی و مدیریت شهری

   بستر طبیعی شهر و محیط زیست شهری، آینده پژوهی فضاهای شهری، حمل و نقل شهری، گردشگری شهری، اقتصاد شهری، آسیب شناسی شهری، مدیریت بحران و امنیت شهری، شهرهای جهانی، جهان شهرها و دیپلماسی شهری و زنان و زندگی شهری از دیگر محورهای این کنفرانس محسوب می‌شوند.
   برگزاری دوره آموزشی بین‌المللی متروپلیس در کنفرانس برنامه‌ریزی و مدیریت شهری

   دبیر اجرایی کنفرانس بین‌المللی برنامه‌ریزی و مدیریت شهری مشهد گفت: این کنفرانس با یک چارچوب علمی مشخص و طراحی مناسب برگزار خواهد شد و یکی از مهمترین برنامه‌های این کنفرانس، برگزاری کارگاه شهر هوشمند، دوره آموزشی بین المللی متروپلیس خواهد بود که مدرسان آن اساتید برجسته خارجی خواهند بود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، موسی شربتدار در نشست خبری کنفرانس بین‌المللی برنامه‌ریزی و مدیریت شهری مشهد 2017 که در سالن جلسات شورای شهر برگزار شد، عنوان کرد: کنفرانس بین‌المللی و برنامه‌ریزی شهری امسال در حالی برگزار می‌شود که هشتمین کنفرانس در سطح ملی و نخستین کنفرانس در سطح بین المللی است و با توجه به قرار گرفتن در سال مشهد 2017، می‌تواند برندی برای شهر مشهد محسوب ‌شود.
   وی بیان کرد: این کنفرانس توسط مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی، شهرداری، دانشگاه فردوسی و با حمایت سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، فرماندهی انتظامی خراسان رضوی، دانشگاه خوارزمی، انجمن ژئوپلتیک ایران، مرکز پژوهشی مطالعات شهری و منطقه‌ای شمال و شرق کشور، مرکز مطالعات علوم و معارف اسلامی، شهرداری قزوین، سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی و پژوهشکده امیر کبیر در 5 و 6 اردیبهشت 96 در تالار اجتماعات علوم پایه دانشگاه فردوسی مشهد برگزار خواهد شد.
   معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد ادامه داد: این کنفرانس در سال 2017، نقطه عطفی برای شهر مشهد خواهد بود که در آن فرهنگ و هنر شهر مشهد مورد توجه قرار گرفته است، چرا که از دیدگاه‌های افراد صاحبنظر در زمینه فرهنگ، هنر و برنامه‌ریزی استفاده خواهد شد.
   شربتدار ابراز کرد: اطلاع‌رسانی‌های مختلف، مجوزهای لازم و همچنین مذاکره با سازمان همیاری‌های شهرداری‌ها برای مشارکت ارگان‌ها و سازمان‌ها انجام شده است.
   وی افزود: در این کنفرانس، کشورهای همسایه از جمله عراق، ترکیه، افغانستان، پاکستان و کشورهای عضو خاورمیانه، شرق آسیا، شهرهای منتخب قاره آفریقا و شرق اروپا حضور خواهند داشت که در این موضوع دلیلی بر بین المللی بودن این کنفرانس خواهد بود.
   معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد اظهار کرد: همچنین در روز 4 اردیبهشت دو کارگاه متروپلیس برگزار خواهد شد اما افتتاحیه این کنفرانس در 5 اردیبهشت خواهد بود.
   شربتدار در ادامه گفت: این کنفرانس با یک چارچوب علمی مشخص و طراحی مناسب برگزار خواهد شد و یکی از مهمترین برنامه‌های این کنفرانس، برگزاری کارگاه شهر هوشمند، دوره آموزشی بین المللی متروپلیس خواهد بود که مدرسان آن اساتید برجسته خارجی خواهند بود.
   وی تاکید کرد: هرچه انعکاس خبرنگاران در هشتمین کنفرانس بین المللی قوی‌تر باشد، منجر به اعتلای نام امام رضا (ع) خواهد شد.
   برگزاری نشست کنفرانس بین المللی برنامه‌ریزی به خروجی اقتصادی منجر می‌شود
   دبیر اجرایی کنفرانس بین‌المللی برنامه‌ریزی و مدیریت شهری مشهد گفت: اگر نشست‌های ما هدفمند برگزار شود، خروجی اقتصادی برای ما در پی خواهد داشت.
   شربتدار در ادامه خاطر نشان کرد: تمامی امور در بازه زمانی 8 ساله مجموعه مدیریت شهری، عملیاتی و به مرحله اجرایی رسیده‌اند.
   وی ابراز کرد: مشهد 2017، هنر، فرهنگ و شهر اسلامی، فرهنگ اسلامی و هویت شهری، معماری و شهرسازی انسان‌گرا، شکوفایی شهری، بازآفرینی فضاهای شهری، حکمروایی خوب شهری، حقوق شهری و شهروندی از جمله محورهای این کنفرانس به شمار می‌آیند.
   دبیر اجرایی کنفرانس بین‌المللی برنامه‌ریزی و مدیریت شهری مشهد ادامه داد: بستر طبیعی شهر و محیط زیست شهری، آینده پژوهی فضاهای شهری، حمل و نقل شهری، گردشگری شهری، اقتصاد شهری، آسیب شناسی شهری، مدیریت بحران و امنیت شهری، شهرهای جهانی، جهان شهرها و دیپلماسی شهری و زنان و زندگی شهری از دیگر محورهای این کنفرانس محسوب می‌شوند.
   شربتدار گفت: مشهد 2017، هنر، فرهنگ و شهر اسلامی، فرهنگ اسلامی و هویت شهری از جمله معیارها و شاخص‌های پایتخت فرهنگی جهان اسلام است.
   وی در پایان عنوان کرد: هزینه ثبت نام در این کنفرانسها به صورت آزاد 300 هزار تومان و با تخفیف دانشجویی 200 هزار تومان بوده است که 420 نفر در آن ثبت نام کرده‌اند.
   زهرا غلامی

    

   تعداد بازدید: 607
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .