•  
   منبع خبر : 1007
   تعداد بازدید: 883
   کد: 125346
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۲/۰۸
   مشاور و رییس حوزه شهردار مشهد با اشاره به نتایج اجلاس شهرداران جهان اسلام:

   برای خواهرخواندگی مشهد با شهرهای اسلامی آمادگی داریم

   جمع‌بندی برخی از محورها و مباحث این اجلاس در آینده انجام می‌گیرد اما در عین حال باید اذعان کرد که گفتگوهای بسیار خوبی در حین برگزاری نشست میان شهرداران شهرهای اسلامی انجام گرفت.
   برای خواهرخواندگی مشهد با شهرهای اسلامی آمادگی داریم

   مشاور و رییس حوزه شهردار مشهد گفت: برای خواهرخواندگی کلانشهر مشهد با دیگر شهرهای اسلامی آمادگی داریم.
   مجید پیراسته در گفتگو با خبرنگار ستاد خبری نخستین اجلاس شهرداران جهان اسلام، با اشاره به نتایج برگزاری این اجلاس اظهار کرد: سال گذشته و با هدف‌گذاری شورای راهبردی ستاد «مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام»، مقرر شد سه اجلاس بین‌المللی در سال 2017 میلادی در کلانشهر مشهد برگزار شود.
   وی افزود: اجلاس جوانان عضو کنفرانس اسلامی و اجلاس جامعه ایمن سال گذشته در سطح بین‌المللی در مشهد مقدس برگزار شد و از روز سه شنبه هم شاهد برگزاری اجلاس شهرداران شهرهای اسلامی همزمان با رویداد «مشهد2017» بودیم.
   مشاور و رییس حوزه شهردار مشهد تصریح کرد: برای برگزاری این اتفاق بزرگ از نظر دیپلماسی بین‌المللی، همکاران بنده در مجموعه شهرداری مشهد حدود 6 ماه کار و تلاش طاقت فرسا انجام دادند.
   وی برگزاری اجلاس شهرداران جهان اسلام را رویدادی بسیار ارزشمند برشمرد و خاطرنشان کرد: جمع‌بندی برخی از محورها و مباحث این اجلاس در آینده انجام می‌گیرد اما در عین حال باید اذعان کرد که گفتگوهای بسیار خوبی در حین برگزاری نشست میان شهرداران شهرهای اسلامی انجام گرفت.
   پیراسته ادامه داد: شهردارانی که در نخستین اجلاس شهرهای اسلامی حضور پیدا کردند، نماینده حدود 2 میلیارد نفر از جمعیت جهان بودند به این معنی که ما از طریق اجلاس شهرداران جهان اسلام توانستیم با حدود این میزان جمعیت ارتباط برقرار کنیم.
   مشاور و رییس حوزه شهردار مشهد خاطرنشان کرد: در قالب برنامه‌های جانبی اجلاس شهرداران جهان اسلام، عظمت و شکوه مشهد مقدس را به عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی به رخ جهانیان کشیدیم.
   وی با بیان اینکه همکاری شهرهای اسلامی باید تداوم داشته باشد، گفت: امیدواریم در آینده تعاملات ما با دیگر شهرهای اسلامی در حوزه‌های گردشگری مذهبی، معماری اسلامی و اقتصاد شهری توسعه یابد.
   پیراسته در خصوص خواهرخواندگی مشهد با دیگر شهرهای اسلامی هم تاکید کرد: این موضوع به جهت اینکه جنبه سیاسی و دیپلماتیک پیدا می‌کند، باید فرآیند خاصی را دنبال کند اما با این حال آمادگی لازم برای تحقق این مهم وجود دارد.
    

   تعداد بازدید: 883
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .