•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 435
   کد: 125569
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۲/۱۱
   معاون اقتصادی شهرداری مشهد مقدس عنوان کرد:

   سرمایه‌گذاری 20 هزار میلیارد تومانی شهرداری مشهد مقدس در دوره چهارم / اجرا و تعریف 15 هزار میلیارد تومان پروژه سرمایه‌گذاری و مشارکتی

   در طول دوره سوم شورای اسلامی شهر، شهرداری مشهد 29 پروژه مشارکتی را عقد قرار داد کرد که از این تعداد 11 پروژه یا اصلا شروع نشد و یا در ابتدای راه به تعطیلی کشیده شد و فقط 18 پروژه به دوره چهارم منتقل شد.
   سرمایه‌گذاری 20 هزار میلیارد تومانی شهرداری مشهد مقدس در دوره چهارم / اجرا و تعریف 15 هزار میلیارد تومان پروژه سرمایه‌گذاری و مشارکتی

   معاون اقتصادی شهرداری مشهد مقدس گفت: در طول فعالیت این دوره مدیریت شهری حدود 20 میلیارد تومان پروژه سرمایه‌گذاری توسط شهرداری مشهد صورت گرفته است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، محمدرضا مزجی در برنامه زنده تلویزیونی گفتگو اظهار داشت: یکی از بهترین کارها در حوزه اقتصادی این است که پروژه‌های شهری و سرمایه‌گذاری را به صورت مشارکتی اجرا کنیم که در این مدل شهرداری زمین و پروانه داده و فعال اقتصادی نیز سرمایه‌گذاری می‌کند.
   وی افزود: در طول دوره سوم شورای اسلامی شهر، شهرداری مشهد 29 پروژه مشارکتی را عقد قرار داد کرد که از این تعداد 11 پروژه یا اصلا شروع نشد و یا در ابتدای راه به تعطیلی کشیده شد و فقط 18 پروژه به دوره چهارم منتقل شد.
   انتقال 18 پروژه مشارکتی فعال از شورای سوم به دوره چهارم
   معاون اقتصادی شهرداری مشهد مقدس ادامه داد: حجم سرمایه‌گذاری در این تعداد پروژه به میزان یک هزار و 200 میلیارد تومان بود که سهم شهرداری از این مبلغ 346 میلیارد تومان بود.
   مزجی با اشاره به پیشرفت 14.8 درصدی پروژه‌های فعال دوره سوم در ابتدای دوره چهارم، عنوان کرد: معاونت اقتصادی در این دوره با سیاست‌های جدید شورای اسلامی شهر تصمیم گرفت شرکای خود را آزاد گذاشته و سهم‌الشرکه خود را به آنها بفروشد. در حال حاضر پیشرفت پروژه‌های شورای سوم در دوره چهارم به 69.6 درصد رسیده است.
   وی اذعان داشت: سهم شهرداری در 18 پروژه مشارکتی آغاز شده در دوره سوم، به قیمت روز سال 95 بالغ بر 946 میلیارد تومان می‌باشد.
   تعریف 7 پروژه مشارکتی با سرمایه‌گذاری 1420 میلیارد تومانی
   معاون اقتصادی شهرداری مشهد مقدس با اشاره به تعریف و تصویب 7 پروژه مشارکتی در دوره فعلی مدیریت شهری اضافه کرد: حجم کل سرمایه‌گذاری این پروژه‌ها بالغ بر یک هزار و 420 میلیارد تومان است که از این رقم 619 میلیارد تومان سهم شهرداری مشهد مقدس می‌باشد.
   مزجی اظهار داشت: در همه شهرداری‌های کشور تنها روش سرمایه‌گذاری از طریق پروژه‌های مشارکتی می‌باشد اما شهرداری مشهد مقدس برای اولین بار روش‌های دیگری را نیز اجرایی کرده است که از جمله آن می‌توان به فروختن زمین و پروانه به سرمایه‌گذار و همچنین واگذاری پروانه ساختمانی می‌باشد.
   وی گفت: در این روش‌ها یقینا سرمایه‌گذار اقدام به اجرای پروژه‌ای که پروانه و یا زمین آن را خریده است خواهد کرد و اجرای پروژه حتمی می‌باشد.
   افزایش سرمایه شرکت بافت فرسوده آبکوه از 10 میلیون تومان به یک هزار و 500 میلیارد تومان
   معاون اقتصادی شهرداری مشهد مقدس در ادامه سخنانش تصریح کرد: قبلا شرکتی برای نوسازی بافت فرسوده آبکوه فعال بود که سرمایه آن تنها 10 میلیون تومان بود، ما با تصویب شورای اسلامی شهر این رقم را به یک هزار و 100 میلیارد تومان افزایش دادیم که با انتشار 400 میلیارد تومان اوراق مشارکت، این رقم به یک هزار و 500 میلیارد تومان می‌رسد.
   مزجی با اشاره به اینکه حجم کل پروژه‌های در حال اجرا و تعریف شده شهرداری مشهد در این دوره از مدیریت شهری 14 هزار و 600 میلیارد تومان می‌باشد، افزود: افزایش سرمایه شرکت نوسازی قلعه وکیل‌آباد به میزان دو هزار و 700 میلیارد تومان، واگذاری یک هزار و 405 میلیارد تومان پروانه ساختمانی که سرمایه‌گذاری 5 هزار و 620 میلیارد تومانی را در پی خواهد داشت، تعریف یک هزار و 430 میلیارد تومان پروژه و تعریف دو هزار و 426 میلیارد تومان پروژه بی نام از جمله اقدامات صورت گرفته در این حوزه می‌باشد.
   تعریف 11 هزار میلیارد تومان پروژه جدید برای نوسازی اطراف حرم مطهر
   وی ادامه داد: 350 پروژه برای اطراف حرم مطهر رضوی تعریف شده است که 200 هکتار از این پروژه‌ها در حال اجراست. در مجموع 11 هزار میلیارد تومان پروژه جدید در این محدوده تعریف شده است و 7 هزار میلیارد تومان از کل این طرح نیز در حال اجرا می‌باشد.
   معاون اقتصادی شهرداری مشهد مقدس بیان داشت: در مجموع بالغ بر یک هزار و 195 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر منتشر شده است.
   اهدای 175 میلیارد تومان زمین و پروانه رایگان برای ساخت زائرسراهای ارزان قیمت
   مزجی با اشاره به اهدای 175 میلیارد تومان زمین و پروانه رایگان برای ساخت 35 زائرسرای ارزان قیمت در اطراف حرم مطهر رضوی، ادامه داد: تا کنون 15 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط معاونت اقتصادی در شهر مشهد ایجاد شده و یا زمینه آن فراهم شده است.
   وی در مورد اقدامات صورت گرفته برای تحقق شعار سال نیز گفت: 20 هزار میلیارد تومان سرمایه‌‌گذاری توسط شهرداری مشهد مقدس در این دوره صورت گکرفته است که زمینه اشتغال چند صد هزار نفر را فراهم ساخته است.
   آغاز به کار شرکت سرمایه‌گذاری زائر با سرمایه‌گذاری 5 هزار میلیارد تومانی
   مزجی با اشاره به اختصاص سود مازاد 3 درصدی در قالب امتیاز و تسهیلات به خریداران اوراق مشارکت شهرداری مشهد، تصریح کرد: لایحه شرکت سرمایه‌گذاری زائر تقدیم شورای اسلامی شهر شده است که در صورت تصویب با 5 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کار خود را در بورس اغاز خواهد کرد.
   وی در مورد برنامه‌های آینده این معاونت نیز گفت: راه اندازی شرکت زائر، تقویت اقدامات غیر مالی، راه اندازی بازار بزرگ معانلات تهاتری، اجرای طرح بارش باران و همچنین احداث شهر کودکان از جمله اقدامات و برنامه‌های اینده شهرداری در حوزه اقتصادی می‌باشد.
   احمد پورمفردی
    

   تعداد بازدید: 435
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .