•  
   منبع خبر : 1007
   تعداد بازدید: 505
   کد: 126106
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۲/۱۶
   رییس شورای اسلامی شهر مشهد:

   پیشرفت پروژه‌‎های مشارکتی در شورای چهارم به 54.1 درصد رسیده است

   بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد، بخشی از اعتبارات شهرداری صرف اجرای پروژه‌های پیشنهادی از سوی شوراهای اجتماعی محلات خواهد شد.
   پیشرفت پروژه‌‎های مشارکتی در شورای چهارم به 54.1 درصد رسیده است

   رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: پیشرفت فیزیکی پروژه‌‎های مشارکتی در دوره چهارم شورا نسبت به دوره سوم از 14.8 درصد به 54.1 درصد افزایش یافته است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدکمال سرویها با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تلاش در جهت تغییر شیب خدمت به سمت مناطق محروم و کم برخوردار یکی از ‌سیاست‌های مهم شورای شهر در دوره چهارم بوده است.
   وی افزود: در دوره چهارم شورای اسلامی شهر مشهد، حفظ و احیای ارزش‌های انقلاب و توجه به تحقق منویات رهبری با تأکید بر اقتصاد مقاومتی به عنوان یک سیاست راهبردی مورد توجه قرار گرفته است.
   رییس شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: توجه به مناطق محروم و کم‌برخوردار، تلاش در جهت تغییر شیب خدمت و استفاده از ظرفیت خبرگان و نخبگان شهری در حوزه و دانشگاه، از دیگر سیاست‌های شورای اسلامی شهر در دوره چهارم بوده است.
   وی ابراز کرد: تشکیل کمیسیون ویژه، تبدیل موضوع حاشیه‌نشینی به یک گفتمان ملی و تلاش برای ایجاد ردیف بودجه مستقل برای حاشیه شهر از جمله اقدامات شورای چهارم در راستای سیاست توجه به مناطق حاشیه شهر است.
   وی با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته برای تحقق سند حاشیه شهر تصریح کرد: در دوره چهارم شورای اسلامی شهر، درمجموع 99 قرارداد برای حسابرسی سازمان‌های زیرمجموعه شهرداری مشهد منعقد شد که 25 مورد آن مربوط به سال 95 بوده است.
   سرویها از انجام 2 هزار و 100 نفر ساعت زمان کارشناسی انجام‌گرفته برای تنظیم، اصلاح و متمم و تفریغ بودجه سالانه شهرداری خبر داد و افزود: مقایسه پیشرفت فیزیکی پروژه‌‎های مشارکتی در دوره سوم و چهارم شورای اسلامی شهر مشهد نشان می‌دهد که این عدد در دوره چهارم شورا نسبت به دوره سوم از 14.8 درصد به 54.1 درصد افزایش یافته است.
   رییس شورای اسلامی شهر مشهد اضافه کرد: تعداد مصوبات شورای اسلامی شهر مشهد در سال‌های 92 تا 95 روند صعودی داشته به طوری‌که در سال 94، 284 مصوبه و در سال 95 هم 360 مصوبه به شهرداری مشهد ابلاغ شده است.
   سرویها ادامه داد: در شورای چهارم علاوه بر مشارکت در برگزاری نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت، با واگذاری زمین به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در امر ساخت، تکمیل و بهره‌برداری اماکن ورزشی همت گمارده است.
   وی با اشاره به لزوم مشارکت شهروندان در فعالیت ‌های مدیریت شهری خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد، بخشی از اعتبارات شهرداری صرف اجرای پروژه‌های پیشنهادی از سوی شوراهای اجتماعی محلات خواهد شد.

    

   تعداد بازدید: 505
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .