•  
   منبع خبر : 1007
   تعداد بازدید: 299
   کد: 126742
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۲/۲۴
   مدیر حریم و ارتفاعات شهرداری مشهد خبر داد:

   مالکیت دولتی حدود ٩٧ درصد اراضی ارتفاعات جنوبی

   برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای برای توسعه کمربند سبز مشهد صورت گرفته و تاکنون هم اقدامات بسیار خوبی در این بخش انجام گرفته است.
   مالکیت دولتی حدود ٩٧ درصد اراضی ارتفاعات جنوبی

   مدیر حریم و ارتفاعات شهرداری مشهد از مالکیت دولتی حدود ٩٧ درصد اراضی ارتفاعات جنوبی این کلانشهر خبر داد.
   به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محسن شریعتی با بیان این مطلب اظهار کرد: اراضی ارتفاعات جنوبی در مالکیت دستگاه‌هایی همچون ادارات کل منابع طبیعی و راه و شهرسازی است و هر چقدر از این زمین‌ها را به ما تحویل دهند، اقدام به توسعه فضای سبز در آنجا خواهیم کرد.
   وی افزود: در حال حاضر حدود ٩٧ درصد اراضی ارتفاعات جنوبی کلانشهر مشهد در اختیار دستگاه‌های اجرایی و دولتی قرار دارد.
   مدیر حریم و ارتفاعات شهرداری مشهد بیان کرد: در توضیح دلایل به ‌تملک‌ در نیامدن این زمین‌های دولتی مربوط به این ارگان‌ها افزود: اداره ‌کل منابع طبیعی همکاری می‌کند؛ اما مباحث مرتبط با اسناد و قوانین خاصی که برای اجرای رأی اراضی دارند و بوروکراسی‌های اداری آن‌ها محدودیت‌هایی را برای واگذاری زمین‌ها به توسعه کمربند سبز ایجاد می‌کند که این مسائل زمان‌بر است.
   وی درباره همکاری ‌نکردن اداره‌ کل راه و شهرسازی نیز این‌گونه عنوان کرد: این اداره‌‌کل هم همکاری می‌کند، اما زمان‌بر است؛ به‌ طور‌کلی گاهی که در زمین‌هایی که سند دولتی دارد شروع به کار می‌کنیم، بعد متوجه می‌شویم متصرف دارد که باید برخورد کنیم یا اینکه فرد دارای سند مالکیت است.
   شریعتی خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای برای توسعه کمربند سبز مشهد صورت گرفته و تاکنون هم اقدامات بسیار خوبی در این بخش انجام گرفته است.
    

   تعداد بازدید: 299
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .