•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 227
   کد: 126860
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۲/۲۵
   معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد در نشست با مسوولان جایکا:

   مدیریت و کنترل آلاینده‌های زیست محیطی مشهد الگویی موفق در کشور است

   مدیریت محیط زیست شهری در جهت شناسایی و کاهش کلیه آلاینده‌های سطح شهر شامل آب، خاک، هوا، امواج الکترومغناطیس، صوت و... برنامه‌ریزی می‌کند.
   مدیریت و کنترل آلاینده‌های زیست محیطی مشهد الگویی موفق در کشور است

   معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد گفت: مدیریت محیط زیست شهری و کنترل آلاینده‌های شهر مشهد الگویی موفق در کشور است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، خلیل‌الله کاظمی صبح امروز در نشست با مسوولان سازمان بین‌المللی جایکا که دفتر آن در کشور ژاپن است، گفت: در گذشته شهرداری مشهد با سازمان جایکاه در حوزه پسماند همکاری‌هایی داشته است که نتیجه آن برگزاری کلاس‌های آموزشی برای کارشناسان کشور افغانستان در خردادماه می‌باشد.
   وی با اشاره به بازدید این مسوولان از پروژه‌های زیست محیطی مشهد افزود: با هماهنگی و هم‌افزایی دو سازمان اصلی شامل محیط زیست و شهرداری مجموعه‌ای مشترک با عنوان مدیریت محیط زیست شهری شکل گرفته است که می‌تواند الگویی موفق برای اجرا در دیگر شهرهای کشور باشد.
   معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد اضافه کرد: مدیریت محیط زیست شهری در جهت شناسایی و کاهش کلیه آلاینده‌های سطح شهر شامل آب، خاک، هوا، امواج الکترومغناطیس، صوت و... برنامه‌ریزی می‌کند.
   کاظمی بیان کرد: متاسفانه در کشور ما شهرداری‌ها قدرت کمی در حوزه نظارتی و پاسخگویی از سازمان‌های دیگر در حوزه محیط زیست دارند لذا باید با استفاده از توان سازمان حفاظت محیط زیست و دیگر دستگاه‌های متولی در جهت کاهش آلاینده‌ها گام برداریم.
   وی با بیان اینکه در حال حاضر الگوی ایجاد مدیریت محیط زیست شهری در شهر پکن وجود دارد، تصریح کرد: در مدل شهرداری مشهد به صورت آنلاین وضعیت آلایندگی‌های مختلف در آب، فاصلاب، هوا، صوت و... رصد می‌شود و از این طریق شهروندان بهتر خواهند توانست از اطلاعات یک مرکز جامع استفاده کنند.
   به گفته کاظمی از آنجا که این الگوی شهرداری مشهد طرحی نو در کشور ایران است لذا در حوزه برنامه‌ریزی و اجرای این برنامه‌ها نیاز به کمک سازمان جایکا نیاز داریم تا بتوانیم با رفع نواقص و بهبود برنامه‌ها و امور یک الگویی برای شهرهای کشور داشته باشیم.
   معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد عنوان کرد: نیاز ما در حوزه مطالعات و مصادیق آن و همچنین استفاده از تجارب دیگر کشورها به خصوص کشور ژاپن است.
   وی به موضوع آلودگی هوای شهرها اشاره کرد و گفت: باید پیش‌بینی‌های لازم در خصوص آلودگی هوای شهرها در روزهای آینده وجود داشته باشد اما هنوز نتوانستیم به طور کامل به این موضوع دست پیدا کنیم لذا سازمان جایکا در این زمینه نیز می‌تواند به ما کمک کند.
   گفتنی است جایکا نام یک سازمان دولتی مستقل بین‌المللی در ژاپن است که در زمینه توسعه به دولت ژاپن و همچنین کشورهای در حال توسعه کمک می‌کند.
   فرزانه نثاری
    

   تعداد بازدید: 227
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .