•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 191
   کد: 126872
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۲/۲۵
   یک نویسنده و فیلمنامه نویس:

   «شهرک تاریخی مشهد دوست داشتنی» ارتباط مستقیم با مردم به زبان هنر است

   مهم‌ترین و قابل توجه‌ترین نکته این نمایشگاه « آتمسفر» و «جو» حاکم بر آن است که تمامی رشته‌های تاریخ در یک نقطه بهم وصل شده تا نشان بدهند چه زحماتی کشیده شده و خون‌هایی ریخته شده تا انقلاب اسلامی به پا گردد .
   «شهرک تاریخی مشهد دوست داشتنی» ارتباط مستقیم با مردم به زبان هنر است

   یک نویسنده و فیلمنامه نویس در بازدیدی که از مجموعه« شهرک تاریخی مشهد دوست داشتنی » داشت در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار ما گفت : زبان هنرمند، با زبان سیاستمدار متفاوت است؛ در زمان جنگ رزمنده‌ها در جلوی خط هستند و مردم پشت سرشان قرار دارند اما بعد از جنگ، رزمنده‌ها باید به عقب بیایند و هنرمندان خط اول را تشکیل بدهند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، حبیب احمدزاده اظهار کرد: این نمایشگاه در حال جبران و پرکردن کمبود و خلائی است که سال‌ها از آن غافل بودیم؛ یعنی تماس چشم در چشم با مردم در شهری تاریخی با زبان هنر نه با زبان خشک سیاست یا کتابتی صرف .
   این هنرمند تاکید کرد: مهم‌ترین و قابل توجه‌ترین نکته این نمایشگاه « آتمسفر» و «جو» حاکم بر آن است که تمامی رشته‌های تاریخ در یک نقطه بهم وصل شده تا نشان بدهند چه زحماتی کشیده شده و خون‌هایی ریخته شده تا انقلاب اسلامی به پا گردد .
   وی به عنوان مثال ازجریان شهادت یکی ازاقوام خود در بوشهر در جریان کشف حجاب رضاخانی یاد کرد و گفت : این جریان تاریخی همواره در دل خانواده‌ها بازگویی و روایت می شود و در طی این سال‌ها نقل قول می‌گردد و رسالت اصلی این نمایشگاه هم نشان دادن همین رشادت‌ها در راه رسیدن به انقلاب است.
   احمدزاده در ادامه گفت: کاری که شهرک تاریخی مشهد دوست داشتنی انجام داده است، به نظر من یک «سیر» و « شیب فرهنگی» را با راهی درست به مردم اطلاع رسانی می‌کند.
   وی تاکید کرد: باید تلاش بیشتری شود و اقداماتی اندیشیده شود تا کمک کنید این نمایشگاه بیشتر دیده شود و افراد بیشتری هر روزه از این مجموعه بازدید نمایند.
   وی برپایی این مجموعه را شروع خوبی دانست و خاطرنشان کرد: این‌گونه اقدامات باید به مرحله عالی برسد و نباید در جا بزنیم؛ چرا که نمایشگاه متفاوتی است و معتقدم حتی اگر کسی دو ماه بعد دوباره به این مکان بیاید، بیشتر جذب آن خواهد شد.
   این هنرمند در بخش دیگر سخنانش گفت : به دلیل علاقه من به تاریخ، از مجموعه و کلیت ماجرای نمایشگاه لذت بردم و تاکید دارم چون این مجموعه برای مخاطب عام ساخته شده است باید باب میل آنان باشد. چرا که من که اطلاعاتی از این حقایق تاریخی دارم واکنش متفاوتی نسبت به آن دارم و مردم عادی دیدگاه دیگری خواهند داشت.
   به گفته‌ی احمدزاده، یک نمایشگاه وقتی موفق است که افرادی که برای بازدید می‌آیند در روزهای آینده دوباره با تشویق و ترغیب دیگران، به اتفاق دیگر اعضای خانواده و یا دوستان از نمایشگاه دیدن کنند و این قطعا موفقیت اصلی نمایشگاه است.
   وی در خصوص ارائه راهکارهایی برای بهتر شدن برپایی این نمایشگاه اظهار کرد: این‌گونه اقدامات اساسی نیاز به تامل بیشتر دارد و برای بهتر شدن نمایشگاه باید این را به عنوان یک متریال دانست و از دستاورد آن مستند و یا تله تئاتری تهیه شود که با برداشت تلویزیونی ساخته شده و در تلویزیون برای عموم مردم به نمایش در بیاید.
   او تاکید کرد: اگر این نمایشگاه به طور دائم برگزار شود مزایا و معایبی دارد و نیازمند کارهای کارشناسی بیشتری است ولی این که مردم در سطح کشور بدانند در ماه مشخصی این نمایشگاه در مشهد دائر است شاد بتوانند برنامه ریزی کرده تا در کنار زیارت از این مجموعه هم دیدن کنند .
   این هنرمند نویسنده و فیلمنامه نویسدر بخش پایانی سخنانش تاکید کرد : در سطح کشوری تاکنون نمایشگاهی با چنین حجمی ندیده ام و چون این نمایشگاه برای مخاطب عام برنامه ریزی شده است و و قطعا تاثیر خود را بر مخاطب عام خواهد گذاشت، باید نظرات و ایده های مردم را سرلوحه کارهای خود قرار بدهید.
    

   تعداد بازدید: 191
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .