•  
   منبع خبر : 1007
   تعداد بازدید: 263
   کد: 126987
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۲/۲۷
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد:

   تصمیم‌گیری‌های احساسی در برنامه‌ریزی شهری جایگاهی ندارد

   در 180 هکتار از محدوده توس، سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی برنامه‌ریزی‌هایی انجام داده است که باید با ضوابط شهرسازی و معماری تطبیق داده شود.
   تصمیم‌گیری‌های احساسی در برنامه‌ریزی شهری جایگاهی ندارد

   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد گفت: تصمیم‌گیری‌های احساسی و شتابان در حوزه برنامه‌ریزی شهری هیچ جایگاهی ندارد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا حسین‌نژاد در نشست تخصصی بررسی ایده باغ راه شاهنامه که در محل آرامگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: امیدواریم مباحث برنامه‌ریزی شهری از حالت شتابان و تصمیم‌گیری‌های احساسی خارج شده و از رفتارهای ضابطه‌مند تبعیت کند.
   وی افزود: پیش از الحاق منطقه توس به محدوده شهری باید طرح تفصیلی و اسناد بالادستی آن تدوین و تصویب می‌شد اما بدون توجه به این مهم، توس به مشهد الحاق شد و حالا مشکلاتی ایجاد شده است.
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد با بیان اینکه پروژه باغ راه شاهنامه باید با نظر کارشناسان اجرایی شود، تصریح کرد: در بحث زیباسازی سیما و منظر شهری باید از نظر متخصصان حوزه شهرسازی و معماری استفاده شود تا خروجی بسیار خوب و باکیفیتی را شاهد باشیم.
   وی ادامه داد: در بحث طراحی ایده باغ راه شاهنامه، هیئت داوران باید با در نظر گرفتن شاخص‌های مدنظر، طرحی را پذیرش کنند که از همه نظر مورد تایید و دارای کیفیت لازم باشد.
   حسین‌نژاد خاطرنشان کرد: در 180 هکتار از محدوده توس، سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی برنامه‌ریزی‌هایی انجام داده است که باید با ضوابط شهرسازی و معماری تطبیق داده شود.
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد با بیان اینکه منطقه تاریخی فرهنگی توس پتانسیل بسیار زیادی دارد، ابراز کرد: در طراحی ایده و طرح باغ راه شاهنامه، از پتانسیل‌های این اثر هنری، ظرفیت‌های منطقه تاریخی توس و آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی هم استفاده شود.

    

   تعداد بازدید: 263
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .