•  
   منبع خبر : 1007
   تعداد بازدید: 240
   کد: 127002
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۲/۲۷
   کارشناس حوزه میراث فرهنگی:

   منطقه تاریخی توس به بهترین نحو باید ساماندهی شود

   در امر ساماندهی منطقه تاریخی توس علاوه بر بازپیرایی و زیباسازی محور شاهنامه تا آرامگاه فردوسی، باید پیرامون آن هم مورد توجه قرار گیرد.
   منطقه تاریخی توس به بهترین نحو باید ساماندهی شود

   کارشناس حوزه میراث فرهنگی گفت: منطقه تاریخی توس باید به بهترین نحو ممکن ساماندهی شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمد اخوان در نشست تخصصی بررسی ایده باغ راه شاهنامه که در محل آرامگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: در محور شاهنامه تا آرامگاه فردوسی با عرض ترافیکی معمولی مواجه هستیم که ممکن است در آینده مشکلاتی ایجاد کند.
   وی افزود: متاسفانه ابتدای محور شاهنامه کاربری‌هایی مانند رستوران و تعمیرگاه خودرو وجود دارد که بدون شک در شان آرامگاه فردوسی و منطقه تاریخی توس به عنوان یک مقصد گردشگری ملی و بین‌المللی نیست.
   این کارشناس حوزه میراث فرهنگی با اشاره به ظرفیت‌های بسیار زیاد منطقه توس گفت: این منطقه تاریخی باید به بهترین نحو ممکن و با بهره‌گیری از پتانسیل‌های علمی ساماندهی شود.
   وی ادامه داد: پرداختن به یک محور که نقطه اتصال آرامگاه فردوسی به جاده چناران است، به نظر می رسد که در شان و جایگاه منطقه تاریخی توس نیست و باید در این زمینه برنامه‌ریزی‌های بهتری صورت گیرد.
   اخوان خاطرنشان کرد: در گذشته طرح ساماندهی منطقه توس توسط دکتر دانش دوست به عنوان یکی از چهره‌های ماندگار طراحی و معماری، تدوین شد اما متاسفانه به نتیجه نرسید.
   وی با بیان اینکه جداره محور شاهنامه هم نیاز به بازپیرایی دارد، ابراز کرد: گردشگران داخلی و خارجی برای حضور در آرامگاه فردوسی انتظاراتی دارند که باید با ساماندهی منطقه تاریخی توس و رفع مشکلات موجود، به این انتظارات پاسخ داد.
   کارشناس حوزه میراث فرهنگی در عین حال تاکید کرد: در امر ساماندهی منطقه تاریخی توس علاوه بر بازپیرایی و زیباسازی محور شاهنامه تا آرامگاه فردوسی، باید پیرامون آن هم مورد توجه قرار گیرد.

    

   تعداد بازدید: 240
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .