•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 787
   کد: 127926
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۳/۱۱
   شهردار مشهد در نشست مشترک شورای سیاستگذاری اجلاس رادیو و تلویزیون کشورهای اسلامی:

   مجاهدت رسانه‎های جریان مقاومت عاملی بر ایستادگی مظلومان جهان است

   باید از ظرفیت این اجلاس برای معرفی هرچه بیشتر شهر مشهد به عنوان پایگاه تشیع و خواستگاه وحدت و تمدن اسلامی استفاده شود از طرفی باید سیره رضوی به جهانیان به احسن وجه معرفی شود.
   مجاهدت رسانه‎های جریان مقاومت عاملی بر ایستادگی مظلومان جهان است

   شهردار مشهد گفت: مقاومت و ایستادگی مردم‌های کشورهای مظلومی چون یمن و بحرین به دلیل مجاهدت رسانه‌های محور مقاومت است که با کمتریت بضاعت مالی بزرگترین اقدامات را انجام می‌دهند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید صولت مرتضوی در نشست مشترک شورای سیاستگذاری اجلاس رادیو و تلویزیون کشورهای اسلامی که در سالن شهدای شهرداری مشهد برگزار شد، اظهار کرد: تصمیم بسیار مناسبی اخذ شد تا یک کار فاخر فرهنگی در پایتخت معنوی ایران اسلامی و پایتخت فرهنگی جهان اسلام برگزار شود.
   وی افزود: اقدام بسیار بزرگی است زیرا که مقام معظم رهبری بعد از خلق کلید واژه تهاجم فرهنگی کلید واژه دیگری را طرح فرمودند که اکنون جنگ حاکم در جهان، جنگ رسانه است.
   شهردار مشهد بیان کرد: هرچه بیشتر زمان می‌گذرد قدرت این جنگ نرم و جنگ رسانه‌ای افزایش بیشتری پیدا می‌کند و به همین جهت جبهه حق و باطل پنجه در پنجه هم انداختند و اگر امروز در بحرین و یمن شیعیان مظلوم تحت شدیدترین حملات قرار دارند و سازمان‌های حقوق بشری و بین‌المللی مُهر خموشی بر دهان زدند، برای همین هجوم فرهنگی است و از طرفی اگر آنها روی پا خود ایستاده و مقاومت می‌کنند به دلیل همین مجاهدت رسانه‌های محور مقاومت است که با کمترین بضاعت مالی بزرگترین اقدامات را انجام می‌دهند.
   مرتضوی با بیان اینکه امروز در حوزه رسانه سرمایه‌گذاری فراوانی در جهان می‌شود، گفت: برگزاری این اجلاس در شهر امام هشتم (ع) برکات معنوی فراوانی به همراه دارد و از طرفی ظرفیت‌های شهر مشهد از جهاتی کمتر از تهران برای این میزبانی نیست.
   وی عنوان کرد: پیش‌بینی من این است که این اجلاس به بهترین نحو و متفاوت از سال‌های گذشته در شهر مشهد برگزار گردد اما باید نشست‌های تخصصی برای برگزاری هرچه بهتر این اجلاس مدنظر قرار گیرد.
   شهردار مشهد خاطرنشان کرد: البته شهرداری مشهد طی چند سال گذشته سابقه برگزاری اجلاس‌های بین‌المللی همچون پزشکان جهان اسلام، جوانان کشورهای اسلامی و شهرداران جهان اسلام را داشته و قطعا این اجلاس نیز به بهترین نحو برگزار می‌شود.
   مرتضوی اظهار کرد: باید از ظرفیت این اجلاس برای معرفی هرچه بیشتر شهر مشهد به عنوان پایگاه تشیع و خواستگاه وحدت و تمدن اسلامی استفاده شود از طرفی باید سیره رضوی به جهانیان به احسن وجه معرفی شود زیرا اگر قلب‌ها را به سمت امام هشتم (ع) و شهر مشهد متمایل سازیم و از کشورهای اسلامی زائر داشته باشیم، می‌توانیم بخش عمده‌ای از اطلاع‌رسانی و بیداری اسلامی را از مرجعیت مشهد مقدس انجام دهیم.
   سید زُهیر موسوی

    

   تعداد بازدید: 787
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .