•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 484
   کد: 128099
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۳/۱۶

   خداوند به ما نزدیک است ولی ما چطور؟!
   حسین دشتبان

   این مهمانی و سرور یک پذیرایی عممومی نیست بلکه مخصوص نمازگزاران و روزه‌داران و کسانی که می‌خواهند از نماز و روزه برای تقویت معنوی خود بهره بگیرند آماده شده است.پس برای رسیدن به کمال مادی و معنوی، فردی و اجتماعی و ظاهری و باطنی از صبر که روزه‌داری انواع صبر را شامل می‌شود و از نماز که با روزه‌داری یک روح دارد کمک بگیرید.
   خداوند به ما نزدیک است ولی ما چطور؟! حسین دشتبان

   بعد از گذشت بهار معنویت و ماه نبوت «رجب و شعبان» ماه‌ترین ماه خدا «رمضان» را از اعماق جان استشمام می‌کنیم. نجوای عارفانه عشاق از دریچه وجودی این ماه به استماع همگان می‌رسد و این تبلوری خاص در جهان اسلام است.
   روزه‌داری و شب زنده‌داری باید برای انسان مقدمه دوری از محرمات الهی و انجام فرایض و واجبات باشد تا به تقوای حقیقی رسیده و بزرگترین ثمره روزه‌داری را به دست آورد؛ همه ارزش‌هایی که رسول مکرم اسلام (ص) برای ماه خدا بیان فرموده نصیب هرکسی نمی‌شود بلکه برکات ویژه این ماه نصیب بندگان صالح خدا خواهد شد، همان کسانی که این فضیلت‌ها را قدر می‌دانند.
   فرارسیدن ماه مبارک رمضان برای مومنین و خداباوران مژده‌ای بسیار مسرّت بخش است زیرا آنان آگاهند که در این ماه بهتر از هر زمان دیگری می‌توانند با تقویت نیروی معنوی و ایمان خویش و ارتباط با حضرت حق تبارک و تعالی رضایت معبود را به دست آورند.
   مردم در ماه مبارک رمضان به مهمانی خدا دعوت شدند، دعوتنامه را پیامبر امین (ص) آورده و خداوند اهل ایمان را به مهمانی معنوی، روحانی و باطنی دعوت کرده است. (برگرفته از سوره بقره آیه 183)
   در این مهمانی معنوی همه چیز آماده و مهیا است اکنون شما مهمان ویژه خدای جهان هستی هستید، اگر چه جهان هستی بر سر سفره ی عام حضرت رحمان نشسته و از آن بهره می‌برند.
   آدیم زمین سفره عام اوست / بر این خوان یغما چه دشمن چه دوست
   (بوستان سعدی / دیباچه ، بیت 14)
   این مهمانی و سرور یک پذیرایی عممومی نیست بلکه مخصوص نمازگزاران و روزه‌داران و کسانی که می‌خواهند از نماز و روزه برای تقویت معنوی خود بهره بگیرند آماده شده است.پس برای رسیدن به کمال مادی و معنوی، فردی و اجتماعی و ظاهری و باطنی از صبر که روزه‌داری انواع صبر را شامل می‌شود و از نماز که با روزه‌داری یک روح دارد کمک بگیرید. (برگرفته از سوره بقره آیات 45 و 153)
   آری، با رسیدن ماه مبارک رمضان، ماه خودسازی فرامی‌رسد و دوستان خدا به استقبال آن می‌روند و خود را آماده می‌کنند تا آنچه خداوند به روزه‌داران و نمازگزاران این ماه وعده داده است با تلاش و کوشش خویش دریافت کنند.
   بنابراین باید با یاری خداوند کمر همت بست و از اکنون مهیای ورود به مهمان سرای خدا شد و سخت اندیشید که موانع تهذیب و تزکیه نفس که بالاترین هدف معنوی روزه‌داری است چیست و چه قدر از این موانع را می‌توان از سر راه برداشت و چه تصمیماتی می توان گرفت زیرا در سر راه هر فرد، خانواده و جوامع موانع عمومی و ویژه‌ای است که رفع هر کدام نیز راه خاصی دارد که باید آن را در این ماه پرفضیلت یافت و قدر دانست.
   ماه رمضان، بهار قرآن و نیایش است در این ماه خداباوران با دعا رو به حضرت حق می‌برند به او نزدیک می‌شوند و هر آنچه که دوست دارند از او می‌خواهند.
   اکنون که با همت بلند به عبادت خدا پرداخته و شیاطین را از خود دور رانده‌ایم و رضایت و قرب و نور ولایت خدا حاصل شده است مبادا با اندک لغزش یا غفلتی دستاوردهای این ماه مبارک را از دست داده و دستمان از بارهای فرهنگی آن خالی بماند زیرا با روزه‌داری توانسته‌ایم پاسخ و یورشی ارزنده به تهاجم فرهنگی غرب و شرق داشته باشیم .امیدواریم همه مهمانان خداوند بتوانند در این ماه آلودگی‌های خویش را بزدایند و با رفع عیب‌های باطنی، خویش را تطهیر نمایند.
   امید است این تلاش و سعی در راه خدا منتهی به قرب الهی و رسیدن به مقام محمود باشد. ان شاءالله.
   و آخر دعوانا أَنِ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمِین
   الأحقر

   *مدیر روابط عمومی سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد
    

   تعداد بازدید: 484
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   3 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .