•  
   منبع خبر : 1007
   تعداد بازدید: 531
   کد: 128599
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۳/۲۲
   با حضور دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری؛

   طرح بازنگری بافت پیرامون حرم مطهر رضوی بررسی شد

   بعضی راهبردهای تعریف‌شده در دهه ۶۰ مانند اجرای زیر گذر نمونه مشخص از راهبردهای غیر صحیح بوده است که اثرات آن در حال حاضر مشهود است.
   طرح بازنگری بافت پیرامون حرم مطهر رضوی بررسی شد

   طرح بازنگری بافت پیرامون حرم مطهر رضوی در جلسه کمیسیون ماده ۵ با حضور معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی بررسی شد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، دومین جلسه کمیسیون ماده 5 به عنوان جلسه نهایی تصویب استانی طرح بازنگری بافت پیرامون حرم مطهر و بافت تاربخی، با حضور پیروز حناچی معاون وزیر و دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری در مشهد برگزار شد.
   در این جلسه ابتدا گزارش طرح بازنگری بهسازی و هدایت موزون توسعه توسط مشاور ارائه و پس از بحث و بررسی اعضا پیرامون مسایل مختلف مرتبط، مقرر شد تا با اعمال اصلاحات مورد نظر استان، طرح بازنگری جهت طی مراحل برررسی و تصویب به شورای‌عالی شهرسازی و معماری ارائه شود.
   همچنین بنابر ضرورت ساماندهی حوزه مرکزی شهر مشهد و برابر مصوبه شورای‌عالی شهرسازی و معماری مورخ ۹۳.۱۰.۸ مبنی بر تهیه سند یکپارچه حوزه مرکزی، بر تهیه و تصویب طرح حوزه ۸۴۲ هکتاری در شورایعالی شهرسازی و معماری تاکید شد.
   در این جلسه پیروز حناچی معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی با بیان ضرورت تجدید نظر در طرح فعلی و تسریع در این امر، برتغییر رویکرد و جایگزینی نگاه بهسازی به جای رویکرد تخریب و نوسازی دربافت پیرامون حرم مطهر که عمدتا هم دست نخورده باقی است، تاکید کرد و الزام در نظر گرفتن مشارکت مردمی و توجه ویژه به ارتقای کارکرد سکونتی در بافت و ابقای جمعیت ساکن را عنوان داشت.
   همچنین در این جلسه این موضوع نیز مطرح شد که اصلاح طرح در حال اجرا حتماً با معضلات بسیاری روبه‌رو خواهد بود که مستلزم اراده جمعی در اجرای راهبردهای صحیح و مناسب پیشنهادی است.
   دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری، ضمن تاکید بر اهمیت راهبردهای طرح بازنگری، بر تاثیر مستقیم راهبردها در طرح‌های اجرایی اشاره کرد و افزود: بعضی راهبردهای تعریف‌شده در دهه ۶۰ مانند اجرای زیر گذر نمونه مشخص از راهبردهای غیر صحیح بوده است که اثرات آن در حال حاضر مشهود است.

    

   تعداد بازدید: 531
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .