•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 153
   کد: 129951
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۴/۱۴
   در نشست‌های تخصصی نهمین اجلاس رادیو و تلویزیون‌های کشورهای اسلامی مطرح شد؛

   از دروغ انقلاب مردمی در سوریه تا هدف آمریکا برای فراموشی مسئله فلسطین

   در طی سه روز گذشته نشست‌های تخصصی پیرامون مسایل رسانه‌ای منطقه در حاشیه نهمین اجلاس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های کشورهای اسلامی در شهر شهد برگزار شد که قطعاً می‌تواند نقشی مهم در پیشبرد اهداف رسانه‌های محور مقاومت ایفا نماید.
   از دروغ انقلاب مردمی در سوریه تا هدف آمریکا برای فراموشی مسئله فلسطین

   جنگ داخلی کشور سوریه از سال 2011 از طریق دشمن‌های داخلی و خارجی با حمایت برخی از شیوخ عرب و کشورهای غربی علیه دولت و ملت سوریه آغاز شد و همچنان ادامه دارد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، این جنگ با تمام حواشی و پیچیدگی خود در طی سال‌های اخیر سبب پیروزی‌های شگرفی در جبهه مقاومت با حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران شده است که قطعاً در بین رسانه‌های این جریان نقش مهم و محوری در پوشش رسانه‌ای این اقدامات داشته‌اند.
   ادعای وقوع انقلاب مردمی در سوریه دروغی بزرگ بود
   بر همین اساس نشستی تخصصی با موضوع چالش‌ها و واقعیت‌های بحران سوریه در حاشیه نهمین اجلاس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های کشورهای برگزار شد که نخبگان و صاحبنظران داخلی و خارجی به اظهارنظر در این موضوع پرداختند.
   در این نشست مسعود اسداللهی مدیر دفتر اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی در سوریه اظهار کرد: تلاش‌های زیادی از سوی کشورهای عربی و غربی صورت گرفته تا عنوان کنند که گروه‌های مردمی در سوریه انقلاب کردند و باید با آنها تعامل کرد.
   وی افزود: بر اساس جامعه‌شناسی سیاسی مطرح می‌شود که هر انقلابی در عصر معاصر از طبقه‌های میانه مانند دانشجویان، کارمندان و علمای دین و از شهرها آغاز و به روستاها کشیده می‌شود.
   مدیر دفتر اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی در سوریه با تأکید بر اینکه رویدادی که در سوریه شروع شد عکس این بود، بیان کرد: بحران سوریه از درعا شروع شد؛ جایی که اقتصاد آن متکی بر کشاورزی و ساختار آن عشایری است.
   اسداللهی تصریح کرد: بر اساس چارچوب‌های سیاسی مناطقی که در آن اقتصاد متکی بر کشاورزی است صلاحیت رهبری جنبش‌های انقلابی را ندارند ولی حلب شهری است که از نظر فرهنگی، تاریخی، علمی و صنعتی قابل توجه بود و اگر تحرکات از آنجا شروع می‌شد می‌توانست انقلاب شکل بگیرد.
   وی در پایان خاطرنشان کرد: آنچه ادعا می‌کنند رویدادهای سوریه انقلاب واقعی بوده دروغ بزرگ است که با آن راه را برای تکفیری‌ها باز کردند و سوریه را به وضعیت کنونی کشاندند.
   *آمریکا به دنبال دامن زدن به تحرکات فاشیسم دینی در منطقه است
   در ادامه این نشست علی احمد مشاور وزیر اطلاع‌رسانی و تبلیغات سوریه نیز اظهار کرد: دیدگاه کشورهای غربی این است که با ایجاد درگیری در سوریه می‌توانند به اهداف شوم خودشان در منطقه دست یابند.
   وی ادامه داد: آنها می‌خواهند بر ثروت‌ها و منابع مردم خاورمیانه سیطره پیدا کنند و در این راه از همکاری کشورهای سلفی منطقه بهره می‌برند و در این مسیر آمریکا و متحدان غربی و عربی‌اش به دنبال دامن زدن به تحرکات فاشیسم دینی در خاورمیانه هستند تا بر اقتصاد منطقه مسلط شوند.
   علی احمد با بیان اینکه دست اندرکاران رسانه باید در ساختار اداره کردن بحران‌ها در منطقه تجدید نظر کنند، تصریح کرد: کشورهای غربی از نیروهای خاموش سوء استفاده کردند و آنها را به طور فعال برای مقابله با نیروهای ملی در سوریه بسیج کردند و لذا غربی‌ها به خاطر شکاف در این موضوع توانستند در کشورهای ما رسوخ کنند.
   وی خاطرنشان کرد: کسانی که می‌خواهند منطقه و جامعه را ویران کنند در زمان کوتاهی این کار را انجام می‌دهند ولی بازسازی زیرساخت‌ها نیاز به زمان طولانی دارد البته درگیری ما با دشمنان طولانی مدت خواهد بود، اما کشورهای بزرگی مانند چین، روسیه، ایران و سوریه باید در کنار هم قرار بگیرند و برای تحقق اهداف والای خود تلاش کنند.
   آمریکا به دنبال فراموشی موضوع فلسطین در منطقه است
   اما یکی دیگر از نشست‌های تخصصی این دوره از اجلاسیه رادیو و تلویزیون‌های کشورهای اسلامی در خصوص کشور فلسطین برگزار شد که در آن نشست انور ابوطه مدیر شبکه فلسطین الیوم اظهار کرد: در حال حاضر آینده مسئله فلسطین نیازمند توجه است اما در برخی کشورهای عربی سعی می‌شود موضوع فلسطین به حاشیه رفته و از اولویت جهان اسلام خارج شود.
   مدیر شبکه فلسطین الیوم با تأکید بر اینکه دولت آمریکا از معامله بزرگ صحبت می‌کند، ابراز کرد: آمریکا به دنبال به فراموشی سپردن موضوع فلسطین است و بر این اساس به دنبال عادی‌سازی روابط کشورهای عربی با اسرائیل است تا این موضوع برای همیشه برایشان حل شود.
   ابوطه افزود: بر اساس طرح آمریکایی ایران به جای اسرائیل دشمن کشورهای منطقه و حامی تروریست معرفی می‌شود؛ بنابراین توطئه‌ای با مشارکت اعراب در حال شکل‌گیری است و آمریکا سعی می‌کند سازش اعراب با اسرائیل را راهکار حل موضوع فلسطین عنوان کنند.
   وی در پایان خاطرنشان کرد: رسانه‌ها باید از مقاومت و محور آن حمایت کنند و البته این خط مشی آزادی فلسطین است که تا حصول نتیجه فراموش نخواهد شد.
   ضرورت برآورده کردن نیاز مخاطب در شبکه‌های اجتماعی
   در ادامه برگزاری نشست‌های تخصصی در این دوره از اجلاس با توجه به اهمیت فضای مجازی در جامعه امروز نشستی تخصصی در این خصوص برگزار شد که سید جابر نیکو یکی از فعال فضای مجازی در این نشست با تأکید بر اینکه برای جریان سازی در جامعه باید در راستای کنترل هیجانات مردمی فعالیت کنیم، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مسائل در شبکه‌های اجتماعی تعامل است و این مهم هسته تمام فعالیت‌ها را تشکیل می‌دهد.
   وی با بیان اینکه محتواهایی که در رسانه‌های اجتماعی تولید می‌شود باید تعامل برانگیزانه باشد گفت: برخی شبکه‌ها و شرکت‌ها بیشتر از اینکه به نیاز مخاطب توجه کنند به نیاز خود نگاه دارند که این مسئله موجب دور شدن مخاطب و کاهش احساس اعتماد می‌شود.
   این فعال فضای مجازی با تأکید بر ضرورت برآورده کردن نیاز مخاطب در شبکه‌های اجتماعی خاطرنشان کرد: ما در تولیدات رسانه‌ای خود باید به گونه‌ای با مخاطب برخورد کنیم که مشارکت آنها و تعامل آنها برانگیخته شود.
   وی قابل فهم بودن را یکی از ضروریات مطالب فضای مجازی عنوان کرد و گفت: محتواهای فضای مجازی باید به گونه‌ای تولید شود که متناسب با فرهنگ، زبان و فهم عمومی ‌باشد و همه به آسانی بتوانند پیام آن را دریافت کنند.
   بر اساس این گزارش، در طی سه روز گذشته نشست‌های تخصصی پیرامون مسایل رسانه‌ای منطقه در حاشیه نهمین اجلاس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های کشورهای اسلامی در شهر شهد برگزار شد که قطعاً می‌تواند نقشی مهم در پیشبرد اهداف رسانه‌های محور مقاومت ایفا نماید.
   سید زُهیر موسوی

    

   تعداد بازدید: 153
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .