•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 224
   کد: 129958
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۴/۱۴
   تولیت آستان قدس رضوی در آیین اختتامیه نهمین اجلاس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های کشورهای اسلامی مطرح کرد؛

   آگاهی بخشی از مسئولیت‌های مهم رسانه‌ها/ آینده در اختیار دلارهای سعودی نیست

   ما یقین داریم آینده متعلق به متقین و صالحین است و این وعده الهی است؛ آینده از آن سعودی‌ها و دلارهای آنان، مغرب زمین و آمریکایی‌ها و شیطنت‌های اسرائیلی‌ها و فتنه‌های آنان علیه ملت فلسطین نیست، بلکه آینده در اختیار صالحین خواهد بود.
   آگاهی بخشی از مسئولیت‌های مهم رسانه‌ها/ آینده در اختیار دلارهای سعودی نیست

   تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه آگاهی بخشی از مسئولیت‌های مهم رسانه‌ها است، گفت: آینده از آن سعودی‌ها و دلارهای آنان نیست بلکه آینده در اختیار صالحان خواهد بود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در آیین اختتامیه نهمین اجلاس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های کشورهای اسلامی که در سالن همایش‌های صداوسیمای خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: اجتماع بیش از 230 شبکه رادیو تلویزیونی از 36 کشور جهان در شهر امام هشتم (ع) با همت سازمان صدا و سیما و اتحادیه رادیو تلویزیون‌های کشورهای اسلامی اقدامی مبارک است.
   وی افزود: امیدواریم نهمین اجلاس این اتحادیه به برکت امام رضا (ع) منشأ برکات و ارتقای رسانه‌های محور مقاومت در جهان باشد از طرفی نیز منشأ آگاهی بخشی، بیداری و امید بخشی برای مردم جهان شود.
   حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه امروز در برخی رسانه‌های جهان می‌خواهند فرهنگ خود را بر جوامع بشری دیکته کنند، بیان کرد: سینمای هالیوود به دنبال این است که بگوید ایرانی‌ها، عراقی‌ها و غیره توانایی اداره زندگی سعادتمند ندارند اما فرهنگ انتظار به ما می‌آموزد که ما می‌توانیم بر روی پای خود و در مقابل استکبار بایستیم و با امید زندگی کنیم.
   تولیت آستان قدس رضوی عنوان کرد: امروز بیش از 200 رسانه مهم و اثرگذار در جهان گرد هم آمده‌‌اند زیرا با محوریت فطرت انسانی، اخلاق، عدالت و راستی و درستی حرکت می‌کنند درحالی که امروز دگر خواهی برخی گوش فلک را کر کرده و حتی خودشان می‌گویند هر جا منافع ما ایجاب کند دگر خواه خواهیم بود اما فرهنگ ما این‌گونه نیست.
   وی با بیان اینکه امام رضا (ع) رمز ائتلاف، وحدت و تمدن اسلامی است، تصریح کرد: امروز صدای نوع‌دوستی و توجه به دیگران در عالم مشتری دارد و مشتری این صدا دل‌های پاک و فطرت‌های بیدار عالم چه مسلمان و چه غیرمسلمان است و حتی امروز یک فیلم، سریال و خبر که سخن از واقعیت دارد می‌تواند دل‌ها را متوجه خود کند.
   حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به جنایات تکفیری‌ها گفت: آگاهی‌بخشی یکی از مسئولیت‌های مهم رسانه‌ها است و اگر ابعاد اسلام برای جهانیان روشن ‌می‌شد تکفیری‌ها توان جنایت نداشتند و از طرفی اگر مشخص می‌شد که داعش دست‌ساخته استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی است دیگر چنین جنایاتی رخ نمی‌داد.
   وی اضافه کرد: مسئولیت این وضع بر عهده کسانی است که به دنبال تضعیف ارتش‌های ملت‌های مسلمان بوده و خواستند مسئله فلسطین به حاشیه رانده شود و البته آنهایی که ندانستند و نخواستند زودتر از این مطرح کنند داعش و مابقی تکفیری‌ها دست‌ساخته مستکبران و رژیم صهیونیستی هستند.
   تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: اگر رسانه‌ها برای جامعه اسلامی تبیین کنند که توحید، سیاست و معنویت با هم درآمیخته است و معلوم شود که جنگ جهانی اول و دوم، اشغال 70 ساله فلسطین و دیگر جنایت‌ها به خاطر کنار گذاشتن خدا از زندگی بوده که در غیراینصورت بسیاری از آسیب‌ها و جنایات اتفاق نمی‌افتاد.
   وی با بیان اینکه هنر اصیل در اسلام همواره با حکمت همراه بوده، گفت: هنر مبتذل جامعه را به عقب بازمی‌گرداند و رسانه‌ها باید هنر همراه با حکمت را عرضه و از هنر همراه با حکمت برای ترویج معارف دینی بهره گیرند البته رسانه گام‌های مؤثری در راستای تبیین معارف دینی برداشته است اما از طرف دیگر دشمن به دنبال تخریب و ایجاد شبهه در مقابل ارزش‌های دینی است.
   حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه غرب با تمام سخن‌ها و چالش‌ها در مقابل تمدن اسلامی ضعیف است، عنوان کرد: ما به دنبال معرفی مدنیتی به نام دین و ارزش‌های اسلامی در مقابل تفکر لیبرال دموکراسی غرب هستیم.
   وی یادآور شد: امیدوارم این هم‌اندیشی اتحادیه در شهر مشهد از جزمیت علمی برخوردار و همراه با عزم عملی و دوراندیشی برای آینده باشد و به برکت نام امام رضا (ع) این نشست و گفت‌وگوها منشأ آثار و برکات در جهان اسلام و ارتباط رسانه‌های جهان اسلام با رسانه‌های مستقل، آگاهی بخشی، امیدبخشی و توجه به اقتضای انسانیت و خدامحوری شود.
   وی در پایان اظهار کرد: ما یقین داریم آینده متعلق به متقین و صالحین است و این وعده الهی است؛ آینده از آن سعودی‌ها و دلارهای آنان، مغرب زمین و آمریکایی‌ها و شیطنت‌های اسرائیلی‌ها و فتنه‌های آنان علیه ملت فلسطین نیست، بلکه آینده در اختیار صالحین خواهد بود.
   سید زُهیر موسوی

    

   کلید واژه ها: رسانه - شهرداری مشهد -
   تعداد بازدید: 224
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .