•  
   منبع خبر : 1001
   تعداد بازدید: 374
   کد: 130187
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۴/۱۷
   جانشین شهردار در ستاد مشهدالرضا(ع)، پایتخت فرهنگی جهان اسلام:

   صدای فرهنگ رضوی باید در جهان اسلام طنین‌انداز شود

   بیش از ۶۰۰ نیروی رسانه‌ای در دنیای اسلام اعم از مسئول شبکه‌ها و کسانی که در حوزه تولید فیلم و فضای مجازی فعالیت دارند و بیش از ۱۰۰ خبرنگار خارجی، از دهم تا سیزدهم تیرماه به مشهد آمدند و با ظرفیت‌های این شهر مقدس آشنا شدند.
   صدای فرهنگ رضوی باید در جهان اسلام طنین‌انداز شود

   جانشین شهردار در ستاد مشهدالرضا(ع)، پایتخت فرهنگی جهان اسلام با اشاره به ظرفیت‌های بی‌شمار مشهد گفت: وقتی عنوانی به نام پایتخت فرهنگی جهان اسلام به مشهد تعلق می‌گیرد، مدعی می‌شویم شهر مقدس مشهد ظرفیت‌های دارد که بر اساس آن‌ها می‌تواند به صورت دائمی حوزه فرهنگ را در جهان اسلام پایتختی کند و این ادعا کاملا به‌جا و منطقی است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، علی‌اصغر عنابستانی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: مشهد ظرفیت‌هایی مانند وجود منور حضرت امام رضا(ع)، موقعیت جغرافیایی خاص، امنیت، هماهنگی، سابقه تاریخی، هویت ملی و تاریخی، وجود خاستگاه تمدن بزرگ اسلامی دارد که آن را تبدیل به یک شهر بین‌المللی و جهانی می‌کند.
   وی با تاکید به اینکه مشهد می‌تواند مرکز تعاملات و تبادلات بین‌المللی باشد، گفت: تمامی این موارد باید ورود و ظهور کند و بهترین نقطه ورود و ظهور ظرفیت‌های مشهد، عرصه رسانه است.
   جانشین شهردار در ستاد مشهدالرضا(ع)، پایتخت فرهنگی جهان اسلام با اشاره به نهمین اجلاس رادیو و تلویزیون‌های اسلامی و حضور رسانه‌های مختلف تصریح کرد: حضور بیش از ۲۳۰ مجموعه‌های تلویزیون، رادیو، موسسات رسانه‌ای و صوتی و تصویری همزمان در مشهد برای اجلاس رادیو و تلویزیون‌های اسلامی بهترین اقدام برای متبلور ساختن ظرفیت‌های مختلف خراسان و به طور اخص مشهد است و ما را به اهداف جهانی شدن مشهد و مشهد بین‌المللی و تعاملی دنیای اسلام تبدیل می‌کند.
   عنابستانی ادامه داد: بیش از ۶۰۰ نیروی رسانه‌ای در دنیای اسلام اعم از مسئول شبکه‌ها و کسانی که در حوزه تولید فیلم و فضای مجازی فعالیت دارند و بیش از ۱۰۰ خبرنگار خارجی، از دهم تا سیزدهم تیرماه به مشهد آمدند و با ظرفیت‌های این شهر مقدس آشنا شدند.
   وی با تاکید به اینکه برگزاری این اجلاس در مشهد، صرف نظر از اهداف مجمع اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های جهان اسلام، موقعیت ویژه و خاصی را برای مشهد ایجاد کرد گفت: امروز به جرات می‌توان گفت مشهد در جهان اسلام شناخته شده است و هر کدام از افرادی که در این مدت در این شهر حضور داشتند، یک تریبون و رسانه و یک مبلغ کامل برای مشهد بودند تا ظرفیت‌های بی نظیر دومین کلانشهر جمهوری اسلامی ایران را برای جهان اسلام عرضه کنند.
   جانشین شهردار مشهد خاطرنشان کرد: شرایط میزبانی خوب مشهد باعث رضایت کشورهای شرکت کننده در نهمین اجلاس رادیو و تلویزیون‌های اسلامی شد و اعتقاد داریم در سال ۲۰۱۷ از همه تریبون‌ها باید صدای فرهنگ رضوی شنیده و معارف رضوی به دنیای اسلام عرضه شود.

    

   تعداد بازدید: 374
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .