•  
   منبع خبر : 1007
   تعداد بازدید: 500
   کد: 130887
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
   رئیس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران:

   نمایشگاه «مشهد دوست‌داشتنی» مجموعه بسیار با ارزشی است

   تاریخ، هویت انسان‌ها را شکل می‌دهد و در این نمایشگاه از سده‌های مختلف تا انقلاب و اتفاقات امروز در قالب‌های مختلف شکل گرفته و این روایتگری‌ها فرصت مغتنمی برای مردم به ویژه جوانان است.
   نمایشگاه «مشهد دوست‌داشتنی» مجموعه بسیار با ارزشی است

   رئیس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران گفت: نمایشگاه «مشهددوست‌داشتنی» که تاریخ را از طریق المان‌های فیزیکی به یاد می‌آورد، مجموعه بسیار با ارزشی است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، عبدالعلی علی عسگری در جریان بازدید از شهرک تاریخی «مشهد دوست‌داشتنی» اظهار کرد: شهرک «مشهد دوست‌داشتنی» بسیار جالب بود و زحمت زیادی کشیده شده تا وقایع تاریخی و فرهنگی در ذهن و فکر مردم به ویژه جوانان بازشناسی شود.
   وی با بیان اینکه تاریخ، رکن هویت هر ملتی است، افزود: خراسان تاریخ قابل توجهی دارد و فرهنگ، تمدن و اسلام و قرآن در آن گسترش پیدا کرده است به همین جهت، آثار ایرانی و اسلامی زیادی در جای جای دنیا وجود دارد که ریشه آنها از اسلام و مشهد است.
   رئیس سازمان صدا و سیما عنوان کرد: هدف نمایشگاه تاریخ نگاری است تا جوانان و مردم، تاریخ را از طریق المان‌های فیزیکی به یاد بیاورند به این دلیل نمایشگاه «مشهددوست‌داشتنی» مجموعه بسیار با ارزشی است.
   وی افزود: تاریخ فوق‌العاده مهم و هویت‌ساز است و تاکید شده در قالب مستندات نمایشی و سریال‌ها به تاریخ اشاره کنیم. در روایات اسلامی هم به اهمیت آن می‌توان رسید و قرآن نیز وقتی می‌خواهد مفاهیم را بیان کند به داستان‌های تاریخی و وقایع تاریخ اشاره دارد و این نشان‌دهنده اهمیت و تاثیرگذاری تاریخ است.
   علی عسگری تصریح کرد: تاریخ، هویت انسان‌ها را شکل می‌دهد و در این نمایشگاه از سده‌های مختلف تا انقلاب و اتفاقات امروز در قالب‌های مختلف شکل گرفته و این روایتگری‌ها فرصت مغتنمی برای مردم به ویژه جوانان است.

    

   تعداد بازدید: 500
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .