•  
   منبع خبر : 1001
   تعداد بازدید: 338
   کد: 132627
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۵/۱۲
   مدیر نظارت عالیه و ارزیابی عملکرد شورای اسلامی شهر مشهد:

   دبیرخانه کمیسیون ماده 100 در شهرداری مشهد مستقر شود

   در این مناطق چون املاک اغلب به صورت قولنامه‌ای معامله می‌شود، مدیریت شهری تنها 5 درصد هزینه زمین را می‌تواند دریافت کند.
   دبیرخانه کمیسیون ماده 100 در شهرداری مشهد مستقر شود

   مدیر نظارت عالیه و ارزیابی عملکرد شورای اسلامی شهر مشهد گفت: استقرار دبیرخانه کمیسیون ماده 100 در شهرداری مشهد می‌تواند باعث اتفاقات بسیار خوبی در حوزه نظارت بر ساخت و سازها و همچنین روند معماری و شهرسازی شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدیوسف پیروی در چهاردهمین نشست واکاوی مسائل روز مدیریت شهری که با رویکرد «بررسی راهکارهای عملیاتی تامین سرانه‌های خدماتی در طرح‌های تفصیلی» برگزار شد، اظهار کرد: اگر نگاهمان را به سمت امور اجرایی ببریم بهتر است که به واقعیت‌های موجود نیز توجه کافی را داشته باشیم.
   وی ادامه داد: تا زمانی که مشهد در مسیر توسعه متوازن پیش نرود، در طرح‌های تفصیلی بیش از نیمی از اهدافمان محقق نخواهد شد.
   مدیر نظارت عالیه و ارزیابی عملکرد شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه یک چهارم شهر مشهد در مناطق 4 و 5 درآمدی هستند، تصریح کرد: در این مناطق چون املاک اغلب به صورت قولنامه‌ای معامله می‌شود، مدیریت شهری تنها 5 درصد هزینه زمین را می‌تواند دریافت کند و عملا تا ابدالدهر باید شهرداری در این مناطق هزینه کند.
   وی اضافه کرد: این مشکل تنها در صورت تعیین تکلیف قطعی سنددار کردن زمین‌های این محدوده‌ها مرتفع می‌شود.
   پیروی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بسیاری از دستگاه‌های خدماتی به دلیل منفعتی که وجود دارد از رسالت اصلی خود جدا مانده و مشغول اقدامات اقتصادی هستند که به هیچ وجه پسندیده نیست.

    

   تعداد بازدید: 338
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .