•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 370
   کد: 132957
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۵/۱۶
   مدیر امور گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد خبر داد:

   رونمایی از ششمین یادمان ایثار و شهادت در غرب مشهد

   با توجه به ساخت یادمان ایثار و شهادت در بوستان نیلوفر آبی مشهد بر مزار شهدای گمنام این محل به میعادگاه فعالان فرهنگی تبدیل شده است.
   رونمایی از ششمین یادمان ایثار و شهادت در غرب مشهد

   مدیر امور گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد از رونمایی ششمین یادمان ایثار و شهادت در غرب مشهد خبر داد.
   علی قناویزچی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد در خصوص رونمایی از ششمین یادمان ایثار و شهادت در بوستان نیلوفر آبی، اظهار کرد: در راستای حفظ آرمان‌ها و ارزشهای والای انقلاب اسلامی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به همه اقشار به ویژه نسل جوان جامعه این یادمان‌های ایثار و شهادت در فضای مهم شهری همانند مزار شهدا جانمایی می‌شود.
   وی افزود: این اقدام پیرو ی مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد و شاخص‌های منتخب کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیارت، میزان آشنایی و حس تعلق به هویت انقلابی با تاکید بر ظرفیت‌های انقلابی با موضوع محوری تجلی پایتخت معنوی و شهر زیارتی است.
   قناویزچی با بیان اینکه برای اجرای این طرح بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان هزینه شد، افزود: این پروژه دارای یک معماری منحصر به فرد بوده که متشکل از یک گنبد و دو آبنما است.
   مدیر امور گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد تصریح کرد: ایجاد چنین یادمان‌هایی در فضاهای پر مخاطب شهری همچون بوستان نیلوفر آبی که یکی از محورهای گردشگری محسوب می‌شود، می‌تواند به رشد فرهنگی و هویتی شهروندان و زائران کمک کند.
   وی تصریح کرد: پس از شناسایی ۳۸ مکان در سطح شهر براساس مکان رویداد، هویتی انقلابی و تاریخی تعداد ۱۸پروژه براساس اولیت‌ها انتخاب و اجرا شد که بر اساس اولویت‌ها در این میان خانه موزه شهید اسفندیاری (منطقه۱۰) در ایام ولادت امام حسن مجتبی (ع) سال ۱۳۹۵، خانه موزه شهید شعبانی (منطقه۸) و خانه موزه شهید چاووشی (منطقه۲) در ایام دهه کرامت سال ۱۳۹۵، موزه شهدای مسجد فقیه سبزواری همزمان با هفته دفاع مقدسسال ۱۳۹۵ (منطقه ۴) و خانه موزه شهیدان دهنوی همزمان با مبعث رسول اکرم در سال ۱۳۹۶ (منطقه ثامن) به بهره برداری رسید.
   مدیر امور گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد گفت: با توجه به ساخت یادمان ایثار و شهادت در بوستان نیلوفر آبی مشهد بر مزار شهدای گمنام این محل به میعادگاه فعالان فرهنگی تبدیل شده است.
   قناویزچی افزود: باتوجه به اینکه بوستان پارک نیلوفر آبی به عنوان یکی از مراکز گردشگری، تفریحی و فرهنگی ویژه زائران و مجاوران است، با افتتاح این مرکز به عنوان یکی از مراکز یادمان ایثار و شهادت نیز مطرح می‌شود.
    

   تعداد بازدید: 370
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .