•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 328
   کد: 133193
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۵/۱۹
   براساس طرح پیشنهادی شهرداری منطقه 4 محقق شد؛

   ساخت و بومی‌سازی سیستم لایروب استخرهای روباز

   با استفاده از این سیستم، نظافت کف و دیواره‌های عمودی و سطح شیب‌دار و جمع‌آوری لجن، برگ درختان و... در استخرهای روباز با عمق دو متر در سطح شهر به سهولت و با سرعت بیشتری انجام می‌گردد.
   ساخت و بومی‌سازی سیستم لایروب استخرهای روباز

   شهردار منطقه 4 مشهد از ساخت دستگاه لایروب استخرهای روباز براساس طرح پیشنهادی شهرداری این منطقه خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید کمال‌الدین شاهچراغی ضمن اعلام خبر فوق گفت: به منظور بومی‌سازی و استفاده از ظرفیت تولید داخلی، طرح ساخت دستگاه لایروب در استخرهای روباز از سوی شهرداری این منطقه ارائه شد که با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی مشهد اجرا می‌شود.
   وی با بیان اینکه طرح پیشنهادی ساخت این دستگاه توسط نظام پیشنهادات شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تائید شد و به نام این منطقه در حال ساخت است، خاطرنشان کرد: عملکرد دستگاه لایروب استخرهای روباز کاملاً به صورت خودکار بوده و هنگام برخورد با هر جسمی، تغییر مسیر داده و در تمامی زوایا حرکت می‌کند.
   شاهچراغی تصریح کرد: با استفاده از این سیستم، نظافت کف و دیواره‌های عمودی و سطح شیب‌دار و جمع‌آوری لجن، برگ درختان و... در استخرهای روباز با عمق دو متر در سطح شهر به سهولت و با سرعت بیشتری انجام می‌گردد.
   وی در خصوص مزایای استفاده از این دستگاه اظهار داشت: با استفاده از این دستگاه از هدر رفت آب جلوگیری و تعداد دفعات تخلیه آب استخر کاهش می‌‌یابد و از کدر شدن و ایجاد بوی نامطبوع و رشد جلبک‌ها در آب جلوگیری خواهد شد.
   شهردار منطقه 4 مشهد ادامه داد: با عملکرد خودکار این دستگاه هزینه به‌کارگیری نیروی انسانی و اتلاف وقت نیز کاهش چشمگیری می‌یابد.
   شاهچراغی اذعان داشت: براساس مصوبات جلسه مرتبط با این طرح در مدیریت پژوهش شهرداری مشهد، هزینه لازم جهت اجرای طرح ساخت دستگاه لایروب، 850 میلیون ریال برآورد شده است.
   وی در پایان یادآور شد: با توجه به ارائه پیشنهاد ساخت دستگاه لایروب استخرهای روباز از سوی شهرداری منطقه، معاونت اجرایی این منطقه به عنوان ناظر بهره‌بردار این پروژه معرفی شد.
   لازم به ذکر است با ساخت و تولید داخلی این دستگاه نسبت به خریداری مشابه خارجی آن در هزینه‌های جاری مدیریت شهری صرفه‌جویی می‌گردد.
    

   تعداد بازدید: 328
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .