•  
   منبع خبر : 1001
   تعداد بازدید: 332
   کد: 133995
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۵/۳۰
   معاون فنی و عمران شهرداری مشهد در مراسم بهره‌برداری از فاز توسعه‌ای بوستان وکیل‌آباد:

   توسعه باغ وکیل‌آباد بدون خسارت به طبیعت انجام شده است

   شهرداری مشهد از سال 66 هر ساله رقم‌های متفاوتی را برای ساماندهی و بازپیرایی آن هزینه کرده که این فعالیت‌ها از اوایل دهه 80 شکل جدی‌تری به خود گرفت.
   توسعه باغ وکیل‌آباد بدون خسارت به طبیعت انجام شده است

   معاون فنی و عمران شهرداری مشهد یکی از ویژگی‌های بزرگ پروژه توسعه بوستان وکیل‌آباد را انجام آن بدون هیچگونه خسارت به طبیعت و درختان این مجموعه دانست.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، حمیدرضا نخعی در جریان بهره‌برداری از فاز توسعه‌ای باغ وکیل‌آباد و همچنین بازدید شهردار از مجموعه‌های خدماتی احداث شده در این مجموعه با اشاره به مساحت 70 هکتاری باغ وکیل‌آباد مشهد تصریح کرد: تمامی آبیاری‌ها در این حوزه به صورت ثقلی صورت گرفته و هیچ دخل و تصرفی که به طبیعت پارک جنگلی وارد شود را مشاهده نمی‌کنیم.
   وی ادامه داد: شهرداری مشهد از سال 66 هر ساله رقم‌های متفاوتی را برای ساماندهی و بازپیرایی آن هزینه کرده که این فعالیت‌ها از اوایل دهه 80 شکل جدی‌تری به خود گرفت.
   معاون فنی و عمران شهرداری مشهد تصریح کرد: مخازن آبی نیز برای مصارف شرب و آبیاری درختان تعبیه کرده‌ایم که باعث حل مشکل آبرسانی به نقاط این محدوده شده است.
   وی خاطرنشان کرد: پارک جنگلی وکیل‌آباد به دلیل دوری از شهر همیشه مورد کم‌توجهی در حوزه بودجه‌ریزی می‌شده که با نگاه خوب مدیریت چهارم، اعتبارات بسیار مناسبی به باغ اختصاص یافته است.
   در نظر گرفتن 9 باغ ویژه برای وکیل‌آباد
   سرناظر پروژه پارک جنگلی وکیل‌آباد نیز با اشاره به مختصات فنی این باغ تاریخی گفت: 12 فاز اجرایی برای این بهسازی این باغ در نظر گرفته شده بود که پنج فاز نهایی آن در طول چهارمین دوره مدیریت شهری به سامان رسیده است.
   علی اصغر غلامی اظهار داشت: مجموعه وکیل‌آباد شامل 9 باغ بزرگ از جمله باغ صخره‌ای، خورگشت، بانوان، هنرمندان، باغ شب، دره شیب، باغ دانش‌آموزی و فرهنگسراست که نمایی بسیار دلنشین را برای زائران و مجاوران شهر امام رضا(ع) به وجود آورده است.
   وی ادامه داد: همچنین برای چهار بخش شمالی، جنوبی و شرقی و غربی باغ نیز، کارکردهای فنی و مورد نیازی را تعبیه کردیم.
   سرناظر پروژه پارک جنگلی وکیل‌آباد ادامه داد: احداث پارکینگ 20 هزار مترمربعی با 350 جای پارک بین دو پل پرتویی، احداث دره شب با یک هکتار مساحت، بدنه‌سازی رودخانه، احداث مسیرهای پشت زمین بازی، رمپ، پلکان پشت امام رضای 14، اجرای 30 هزار مترمربع سنگ فرش، عملیاتی کردن 11 هزار مترمربع دیوارچینی و بهره‌برداری از ساختمان مدیریت باغ در مساحت 450 مترمربع از مهم‌ترین اقدامات صورت پذیرفته در این مجموعه تاریخی بوده است.
    

   تعداد بازدید: 332
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .