•  
   منبع خبر : 1006
   تعداد بازدید: 322
   کد: 134387
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۶/۰۴
   مدیر بهبود روشها، تشکیلات و آموزش شهرداری مشهد خبر داد:

   پیش‌بینی 110 عنوان دوره آموزش مجازی برای کارکنان شهرداری طی سال جاری

   در سال گذشته 22 عنوان دوره آموزش مجازی و در سال جاری نیز 110 عنوان دوره آموزش مجازی پیش‌بینی شده است، که به جهت ارتقای کیفیت برگزاری دوره‌های آموزش مجازی امسال، 6 قدم اساسی طی شد.
   پیش‌بینی 110 عنوان دوره آموزش مجازی برای کارکنان شهرداری طی سال جاری

   مدیر بهبود روشها، تشکیلات و آموزش شهرداری مشهد از پیش‌بینی 110 عنوان دوره آموزش مجازی برای کارکنان شهرداری طی سال جاری و برگزاری کارگروه مشورتی آموزش‌های مجازی با حضور مسوولان برنامه‌ریزی و آموزش معاونت‌ها، مناطق و سازمان‌های شهرداری  خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، اسماعیل سقاب اصفهانی در کارگروه مشورتی آموزش‌های مجازی که با حضور مسوولان برنامه‌ریزی و آموزش معاونت‌ها، مناطق و سازمان‌های شهرداری برگزار شد، گفت: کارگروه آموزش‌های مجازی که با هدف بررسی و ارائه راهکارهای ارتقاء سامانه آموزش‌های مجازی، کیفیت تولید محتوا، کیفیت علمی و تخصصی اساتید، نحوه برنامه‌ریزی و اجرای دوره‌ها، نحوه برگزاری آزمون‌ها، افزایش اثربخشی و نحوه پاسخگویی موثرتر برگزار و با مشارکت و هم‌اندیشی قابل توجه مسئولین برنامه‌ریزی و آموزش مواجه شد.
   وی عنوان کرد: در این کارگروه پیشنهادات و راهکارهای مناسبی در زمینه نحوه برگزاری و ساعت آزمون‌ها، نمرات قبولی، تناسب حجم محتوا و ساعت آموزشی، حذف و تایید دورههای مجازی، ارتقاء کیفیت محتواهای تولید شده، ساز و کارهای اطلاع‌رسانی دوره‌های مجازی، میزان ظرفیت دوره‌های مجازی، ارتقا اثربخشی دوره‌های مجازی و امکان پرسش و پاسخ با مدرسین در سیستم از جمله مباحثی بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
   سقاب اصفهانی افزود: در سال گذشته 22 عنوان دوره آموزش مجازی و در سال جاری نیز 110 عنوان دوره آموزش مجازی پیش‌بینی شده است، که به جهت ارتقای کیفیت برگزاری دوره‌های آموزش مجازی امسال، 6 قدم اساسی طی شد.
   وی بیان کرد: در قدم نخست سامانه آموزش مجازی و سامانه جام فردی به طور کلی دچار تغییرات بسیار زیادی شده و خطاها و محدودیت‌های قبلی رفع شد و امکان بهره‌مندی از سامانه را بسیار سهل‌تر و جذاب‌تر کرد.
   مدیر بهبود روشها، تشکیلات و آموزش شهرداری مشهد ابراز کرد: در قدم دوم برای ارتقاء استانداردهای تولید محتوای آموزشی، سلسله جلسات مختلفی با پیمانکاران و صاحبنظران صورت گرفت و با توجه به مطالعات صورت گرفته از آخرین استانداردهای موجود، پیش نویس اولیه استانداردهای تولید محتوای دوره‌های آموزش مجازی شامل فرآیند 14 مرحله‌ای تولید محتوا به صورت مدون تدوین شد.
   سقاب اصفهانی ادامه داد: در قدم سوم برای اجرایی شدن استاندارد توسط پیمانکاران تولید محتوا، تیم نظارتی تشکیل شد که این تیم وظیفه بررسی دقیق محتوای آموزشی براساس دستورالعمل تولید محتوا را عهده‌دار شده که این تیم نظارتی، کلیه محتواهای آموزشی را مورد بررسی دقیق و موشکافانه قرار می‌دهد.
   وی در ادامه اعلام کرد: در قدم چهارم به جهت ارتقاء پاسخگویی به مسائل آموزش‌های مجازی علاوه بر پاسخگویی مستمر به حجم زیادی از سوالات همکاران، کلیه سوالات همکاران در طول بیش از یک سال مستند شده و 47 عنوان سوال پرتکرار دوره‌های آموزش مجازی با پاسخ متناسب در دسته بندی‌های مختلفی تدوین و به همکاران ارسال شد.
   سقاب اصفهانی بیان کرد: در قدم پنجم شناسایی، ارتباط و بهره‌مندی از اساتید برجسته و تراز اول کشوری و استانی در دستور کار جدی قرار گرفت که هم اکنون تولید محتوای دوره‌های مجازی به وسیله تدریس برجسته‌ترین اساتید کشور همچون دکتر یونسی، دکتر بانکی پور، دکتر قراملکی، حجت الاسلام ماندگاری، دکتر فروغ نیلچی زاده، خانم فرزانه معصومیان، دکتر کاشف، خانم شهلا باقری، حجت الاسلام سید مهدی واعظ موسوی و ... صورت می‌گیرد.
   وی خاطرنشان کرد: در قدم ششم نیز به جهت استانداردسازی آزمون دوره‌های مجازی اولا طراحی سوالات و بررسی سوالات به تیم علمی سپرده شد و دوما به جهت سلامت آزمون، ایجاد بانک سوالات، رندوم کردن سوالات و گزینه ها و محدود کردن میزان زمان پاسخ به آزمون، اجرایی شد.
    

   تعداد بازدید: 322
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .