•  
   منبع خبر : 1006
   تعداد بازدید: 328
   کد: 134587
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۶/۰۶
   معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد خبر داد:

   تحقق صرفه‌جویی 20 میلیارد ریالی با برگزاری دوره‌های آموزشی مجازی کارکنان شهرداری

   یکی از نکات بارز دوره‌های آموزش مجازی صرفه‌جویی قابل توجه در هزینه‌های آموزشی بوده که هم‌اکنون عملکرد آموزش‌های مجازی از شاخص‌های تحقق اقتصاد مقاومتی به لحاظ صرفه‌جویی بالاتر بوده است.
   تحقق صرفه‌جویی 20 میلیارد ریالی با برگزاری دوره‌های آموزشی مجازی کارکنان شهرداری

   معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد از تحقق صرفه‌جویی 20 میلیارد ریالی با برگزاری دوره‌های آموزشی مجازی سال 96 خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، موسی شربتدار گفت: امروزه ابر سازمان‌هایی همچون شهرداری مشهد دارای مجموعه وظایف تخصصی و متنوعی‌اند که به جهت ایفای صحیح مدیریت شهری نیازمند توجه جدی به عنصر آموزش هستند.
   وی عنوان کرد: شهرداری مشهد نیز برای رسیدن به این هدف و اجرای برنامه‌های آموزشی ضمن خدمت با مسائلی همچون اندازه سازمان و وجود 8500 نفر دارای کاربری در سامانه آموزشی منابع انسانی (جام) با تنوع شغلی و وظایف متنوع و متفاوت روبرو بود که اجرایی کردن برنامه‌های آموزشی مورد لزوم و کافی، نیازمند جدی جهت بهره‌گیری از شیوه‌های نوین آموزشی همچون آموزش‌های مجازی بود.
   معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد ابراز کرد: در همین راستا از سال 94، مطالعات و بررسی‌های مجدانه مختلفی جهت راه‌اندازی آموزش‌های مجازی با وجود بستر سنتی آموزش صورت گرفت که پس از مطالعات و پیگیری‌های مجدانه، راه‌اندازی سامانه آموزش‌های مجازی صورت گرفت.
   شربتدار افزود: همچنین همزمان با بسترسازی‌های نرم‌افزاری و سخت افزاری مورد نیاز، به جهت تولید محتوای آموزشی که مهم‌ترین قسمت از آموزش‌های مجازی است، مطالعات و سلسله جلسات بسیار زیادی با صاحب نظران و پیمانکاران برجسته تولید محتوای آموزشی صورت گرفت.
   وی بیان کرد: پس از افتتاح نخستین دوره آموزش مجازی در اواخر سال 94 و استقبال چشمگیر منابع انسانی، روند برگزاری دوره‌های آموزش مجازی رنگ و بوی تازه‌ای به خود گرفت، تا جایی که امروز می‌توان گفت شهرداری مشهد سازمان پیشروی کشور در برگزاری دوره‌های آموزش مجازی است که توانسته دستاوردهای قابل توجهی کسب کند.
   معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد ادامه داد: از نظر عملکردی در سال گذشته تعداد 22 عنوان دوره آموزش مجازی برگزار کردیم که با توجه به دستاوردها و به ویژه مشارکت قابل توجه منابع انسانی در این شیوه آموزشی که نشان از کیفیت و استقبال منابع انسانی از شیوه‌های نوین بود، در تقویم آموزشی سال جاری تعداد 110 عنوان دوره مجازی معادل 500 هزار نفر ساعت پیش‌بینی شد که خوشبختانه و با تلاش‌های صورت گرفته، تعداد 35 عنوان دوره مجازی فقط در طی چند ماه گذشته با اساتید برجسته و تراز اول کشور برگزار شد.
   شربتدار خاطرنشان کرد: یکی از نکات بارز دوره‌های آموزش مجازی صرفه‌جویی قابل توجه در هزینه‌های آموزشی بوده که هم‌اکنون عملکرد آموزش‌های مجازی از شاخص‌های تحقق اقتصاد مقاومتی به لحاظ صرفه‌جویی بالاتر بوده است.
   وی در پایان گفت: بنا به محاسبات صورت گرفته، در سال گذشته با ارائه 22 عنوان دوره آموزش مجازی، 7 میلیارد صرفه‌جویی موجب شده که در صورت تحقق دوره‌های آموزشی مجازی برنامه‌ریزی شده براساس تقویم آموزشی و در مقایسه با شیوه کلاسی، به صرفه‌جویی 20 میلیارد ریالی منجر خواهد شد.
   زهرا غلامی

    

   تعداد بازدید: 328
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .