•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 688
   کد: 134754
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۶/۰۸

   توقف طرح نوسازی حرم مطهر، درمانی دردآور
   امیر شهلا

   حرمت بارگاه رضوی برای همه محترم و واجب است، اما چگونه دولت می‌تواند با الزام طرح به تراز صفر اقتصادی بدون اعتبار دولتی پروژه‌های عمومی را به‌ موقع اجرا گذارد؟!
   توقف طرح نوسازی حرم مطهر، درمانی دردآور

   با درخواست شهردار قبلی مشهد در واپسین روزهای فعالیت ایشان شورای‌عالی شهرسازی و معماری خیلی شتاب‌زده مصوبه سال ٨٧ خود را لغو نمود. تخلف ٣٠درصدی از آن مصوبه و قابل‌دفاع‌ندانستن عواقب طرح دلیل این تصمیم عنوان شده است.
   در آغازین‌روزهای شروع فعالیت شورای پنجم و شهردار جدید مشهد لغو مصوبه‌ای که در سال ٨٧ توسط شورای عالی شهرسازی و معماری تصویب و ابلاغ شده شگفت‌انگیز و غافلگیرانه است. سابقه امر نشان می‌دهد نسخه‌هایی که خارج از مشهد برای این شهر پیچیده شده نه‌تنها درمان‌کننده نیست، بلکه دردآور است، طرحی که با الزام تراز صفر اقتصادی حدود ٦٠ درصد پیشرفت دارد و درحال‌حاضر ده‌ها پروژه برمبنای آن در نیمه‌راه ساخت هستند چگونه می‌شود با طرحی که هنوز تدوین نشده منطبق شود؟!
   معضل بیکاری در مشهد با چنین تصمیماتی که لاجرم با معطلی یکی دوساله مجدداً به طرح قبلی یا مشابه برخواهد گشت عایدی جز افزایش میزان بیکاری و رکود بیشتر اقتصادی در‌پی نخواهد داشت. اگر نقدی بر مصوبه قبلی هست، اولا تصویب‌کنندگان باید پاسخ‌گو باشند و ثانیاً قطار در‌حال حرکت را باید تعمیر کرد و نباید در چنین موقعیتی آن را متوقف ساخت. حرمت بارگاه رضوی برای همه محترم و واجب است، اما چگونه دولت می‌تواند با الزام طرح به تراز صفر اقتصادی بدون اعتبار دولتی پروژه‌های عمومی را به‌ موقع اجرا گذارد؟!

   *عضو شورای اسلامی شهر مشهد

    

   تعداد بازدید: 688
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .