•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 628
   کد: 135214
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۶/۱۴
   رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد در نشست صمیمی با هیات کوهنوردی استان خراسان رضوی:

   برنامه‌های فرهنگی شهرداری مشهد بازبینی می‌شود / توجه به ورزش همگانی و قهرمانی از رویکردهای اصلی شورای پنجم است

   وقتی با برنامه کارها را پیش ببریم، استعدادها شکوفا می‌شود. ما با حمایت از ورزش می‌خواهیم جامعه به شادی و نشاط برسد که برنامه‌دار بودن باعث تحقق این هدف شورای پنجم می‌شود در غیر اینصورت حمایت مقطعی از چند برنامه ورزشی، کمکی به این هدف ما نخواهد کرد.
   برنامه‌های فرهنگی شهرداری مشهد بازبینی می‌شود / توجه به ورزش همگانی و قهرمانی از رویکردهای اصلی شورای پنجم است

   رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: توجه به ورزش همگانی و قهرمانی از رویکردهای اساسی و اصلی شورای پنجم است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، احسان اصولی در نشست صمیمی با هیات رییسه هیات کوهنوردی استان خراسان رضوی که با همراهی موحدی‌زاده، نایب رییس شورای اسلامی شهر و مدیرکل ورزش و جوانان استان برگزار شد، با اشاره به اینکه تالار شهر، خانه مردم مشهد است، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها و وعده‌های ما به مردم، ایجاد شهری بانشاط، سالم و شاداب بود که یکی از محوری‌ترین موضوعات برای رسیدن به این اهداف توجه به ورزش همگانی و قهرمانی است.
   وی افزود: این رویکرد اساسی و مورد تاکید شورای پنجم است و تدابیر ویژه‌ای در این راستا اتخاذ کرده‌ایم تا بتوانیم هر مصوبه‌ای در این مسیر را قوت بخشیده و مصوبات جدیدی نیز برای تحرک بیشتر در این بخش داشته باشیم.
   رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: می‌توانیم در بخش‌های مختلف به ورزش شهر کمک کنیم. بخشی از این کمک‌ها مادی بوده و بخشی دیگر نیز به حمایت‌های معنوی، تبلیغی و اطلاع‌رسانی اختصاص خواهد داشت.
   اصولی عنوان کرد: در جلسه اخیر کمیسیون فرهنگی شورای شهر، بازبینی برنامه‌های فرهنگی شهرداری در سال 96 و تدوین یک برنامه 6 ماهه کوتاه مدت خواستار شدیم که یکی از سرفصل‌های این برنامه، موضوع ورزش خواهد بود.
   وی با اشاره به بررسی و تصویب برنامه 6 ماهه در کمیسیون فرهنگی بعد از تدوین آن، بیان کرد: وضعیت مالی شهرداری مساعد نیست اما این موضوع باعث نمی‌شود که در حوزه فرهنگی محدودیت ایجاد کنیم بلکه معتقدیم در دوران رکود، نیازمند تقویت فرهنگ هستیم.
   رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد در مورد تعاملات فی‌مابین شهرداری مشهد و اداره کل ورزش و جوانان، تصریح کرد: قبلا این تعامل برنامه محور نبود که لازم است بعد از این تعاملی سازنده با رویکرد برنامه محور میان این دو سازمان داشته باشیم.
   وی با تاکید بر اینکه تصمیم‌گیری‌های این حوزه باید از حالت سلیقه‌ای خارج شود، ادامه داد: وقتی با برنامه کارها را پیش ببریم، استعدادها شکوفا می‌شود. ما با حمایت از ورزش می‌خواهیم جامعه به شادی و نشاط برسد که برنامه‌دار بودن باعث تحقق این هدف شورای پنجم می‌شود در غیر اینصورت حمایت مقطعی از چند برنامه ورزشی، کمکی به این هدف ما نخواهد کرد.
   اصولی اظهار کرد: در حوزه زنان و دختران در مشهد به شدت دچار محدودیت‌ها و کمبودها هستیم. لازم است برنامه‌های ما در حوزه فرهنگی و ورزش در برگیرنده همه افراد ساکن در مشهد باشد.
   این عضو شورای اسلامی شهر مشهد با اظهار امیدواری برای ایجاد تحول در حوزه ورزش همگانی و قهرمانی در مشهد طی 4 سال آینده، افزود: ما برآن هستیم تا شعار شورای شهر، یعنی «مشهد، شهر امید، شهر زندگی» را در حوزه ورزش عملی کنیم.
   وی در پایان بیان کرد: امیدواریم حمایت از ورزش کوهنوردی که مورد علاقه عموم مردم مشهد است منظم‌تر شده و در آینده این ورزش را توسعه یافته‌تر ببینیم.
   لازم به ذکر است، در پایان این مراسم، با حضور محمدرضا حیدری، رییس شورای اسلامی شهر و اصولی، رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی از گروه کوهنوردی مشهد اعزامی به قله 8163 متری ماناسلو از قلل رشته کوه نپال و دهمین قله مرتفع جهان بدرقه شدند.
   احمد پورمنفردی

    

    

   تعداد بازدید: 628
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .