•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 700
   کد: 135351
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۶/۱۶
   عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر مشهد با حضور در مرکز 137 شهرداری عنوان کرد؛

   تمام فضاهای عمومی باید برای بانوان شهر امن باشد/ پاسخگویی؛ اولین وظیفه شهرداری‌ها است

   باید فرهنگ شهروندی به اندازه‌ای ارتقاء پیدا کند که نه تنها بانوان بلکه همه شهروندان احساس امنیت داشته باشند.
   تمام فضاهای عمومی باید برای بانوان شهر امن باشد/ پاسخگویی اولین وظیفه شهرداری‌ها است

   عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: تمام فضاهای عمومی باید برای بانوان شهر امن باشد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد؛ شهناز رمارم صبح امروز به عنوان اولین عضو شورای اسلامی شهر مشهد در دوره پنجم در مرکز 137 شهرداری مشهد حضور پیدا کرد تا به درخواست‌های شهروندان پاسخ دهد.
   در حاشیه این حضور رمارم در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص تحقق شهرداری پاسخگو بیان کرد: یکی از آفت‌هایی که نحوه اداره کشورمان دارد وابستگی به درآمدهای نفتی است.
   وی افزود: مسوولانی که درآمدهایشان را از جای دیگری تامین می‌کنند و دست آنها در جیب مردم نیست به مردم پاسخگو نیستند، این در حالیست که در همه جای دنیا دولت‌ها از محل درآمدهای مردمی کشورشان را اداره می‌کنند لذا به مطالبات مردم پاسخ می‌دهند.
   عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: شهرداری‌ها برخلاف دولت درآمدهای خود را از شهروندان تامین می‌کنند لذا اولین وظیفه این نهاد برای تداوم درآمدها و ارتقای رضایت شهروندان به منظور مشارکت با شهرداری، پاسخگویی است.
   رمارم با تاکید بر اینکه پاسخگویی به مردم در شهرها اولین، مهم‌ترین و بدیهی‌ترین وظیفه شهرداری‌ها است، بیان کرد: این نهاد برای پاسخگویی نیازمند مردم است نه اینکه منت به سر شهروندان داشته باشد.
   سهم‌خواهی بانوان از فضای شهری باید به حق‌خواهی تبدیل شود
   وی در پاسخ به این سوال که رویکرد شورای اسلامی شهر در حق‌خواهی بانوان از فضاهای شهری تصریح کرد: موضوع سهم‎خواهی بانوان از شهر صحیح نیست و این موضوع باید به حق‌خواهی تبدیل شود.
   عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: بانوان به عنوان نیمی از این جامعه مثل همه شهروندان این شهر حقوقی دارند که این حقوق با توجه به شرایط جامعه که یک شهر مذهبی؛ دینی؛ گردشگری و اسلامی است تعریف می‌شود.
   رمارم تصریح کرد: من اعتقاد دارم که تمام فضاهای عمومی باید برای بانوان شهر امن باشد نه اینکه فضایی را جدا کنیم و بانوان تنها در یک چهار دیواری احساس امنیت کنند.
   وی گفت: باید فرهنگ شهروندی به اندازه‌ای ارتقاء پیدا کند که نه تنها بانوان بلکه همه شهروندان احساس امنیت داشته باشند.
   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: به دلیل عقب‌ماندگی و جبران احجاف تاریخی که به حوزه بانوان شده از برنامه‌های شورای اسلامی شهر مشهد در دوره پنجم ایجاد تبعیض مثبت در حوزه بانوان است.
   جامعه بانوان موضوع استفاده از نام بانوان شهید در معابر را مطالبه کنند
   وی همچنین در پاسخ به موضوع استفاده از نام بانوان شهید برای نام‌گذاری معابر شهر مشهد تصریح کرد: متاسفانه خود بانوان در این خصوص کم‌کاری کردند و این موضوع را مطالبه نکرده‌اند.
   رمارم خاطرنشان کرد: در حال حاضر اقدامی برای معرفی بانوانی که شهید شده‌اند انجام نشده و جامعه بانوان نیز در این خصوص مطالبه‌گری نکرده‌اند.
   فرزانه نثاری

    

   تعداد بازدید: 700
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .