•  
   منبع خبر : 1001
   تعداد بازدید: 244
   کد: 135730
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
   معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی مطرح کرد؛

   گام خوب مدیریت شهری مشهد در اختصاص سهم آموزش و پرورش

   برای جلوگیری از رشد قارچ‌گونه مراکز غیرمجاز مطالعه باید محیط‌های مختلفی در سطح شهر مطابق با استانداردهای لازم طراحی شود.
   گام خوب مدیریت شهری مشهد در اختصاص سهم آموزش و پرورش

   معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد با تصویب طرح اختصاص سهم آموزش و پرورش از عوارض شهری، گام بسیار مهمی را در جهت اعتلای فرهنگ جامعه برداشت.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید جواد حسینی در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان خراسان رضوی با اشاره به مصوبه اخیر شورای اسلامی شهر مشهد نسبت به پرداخت سهم آموزش و پرورش اظهار کرد: بر اساس مصوبه نادرستی در شورای اسلامی سوم شهر مشهد، این حق نادیده گرفته شد و در شورای چهارم هم آموزش و پرورش موفق به دریافت این حق نشد.
   وی با اشاره به رقم بیش از 50 میلیارد تومانی این سهم ادامه داد: با این مبلغ می‌توان ده‌ها مدرسه و مرکز آموزشی در حاشیه شهر مشهد ایجاد کرد.
   معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در ادامه با اشاره به وجود قرائت خانه‌های غیرمجاز در مشهد گفت: سوء استفاده تجاری و ترویج روابط نامتعارف از اثرات منفی فعالیت مراکز غیرمجاز مطالعه در سطح شهر است لذا باید برای ممانعت از فعالیت‌های غیرمجاز فرهنگی بر کتابخانه‌ها و مراکز فرهنگی مجاز نظارت وجود داشته باشد.
   وی به شناسایی 28 مرکز غیرمجاز مطالعه ویژه کنکوری‌ها در سطح شهر مشهد اشاره و بیان کرد: برای جلوگیری از فعالیت مراکز غیرمجاز مطالعه باید گروهی متشکل از کارشناسان زبده نهاد کتابخانه‌های عمومی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و نیروی انتظامی راه‌اندازی شود.
   معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: این تیم باید در بازدید با رویکرد ایجابی از این اماکن، آن مکان‌هایی را که فعالیت خود را به خوبی انجام می‌دهند ترغیب به اخذ مجوز کند و مراکزی را که با هدف سوء استفاده اقتصادی شکل گرفته‌اند، تعطیل نمایند.
   حسینی، خلاء همکاری بین بخشی را از دلایل رشد مراکز غیرمجاز ذکر و بیان کرد: برای جلوگیری از رشد قارچ گونه مراکز غیرمجاز مطالعه باید محیط‌های مختلفی در سطح شهر مطابق با استانداردهای لازم طراحی شود.
   وی افزود: بهترین مکان برای راه‌اندازی قرائت خانه، مراکز مرتبط با آموزش و پرورش و مدارس هستند.

    

   تعداد بازدید: 244
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .