•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 374
   کد: 135919
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
   مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد خبر داد:

   خدمت‌رسانی به زائران در مساجد سطح شهر مشهد در تابستان سال جاری

   تلاش ما این است، این طرح به صورت گسترده در سطح شهر برای زائران و مجاوران انجام شود.
   خدمت‌رسانی به زائران در مساجد سطح شهر مشهد در تابستان سال جاری

   مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد گفت: در جهت ارتقای سطح کمی و کیفی ارائه خدمات به زائران و ارتقای سطح فرهنگ مهمان‌پذیری خدمت‌رسانی به زائران در مساجد سطح شهر مشهد در تابستان سال جاری انجام شد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، علی قناویزچی با اشاره به طرح استفاده از ظرفیت مساجد به صورت شبانه‌روزی در سطح شهر اظهار کرد: شهر مشهد به عنوان کلان‌شهر مذهبی جهان تشیع می‌طلبد که خدماتی در خور شاَن آقا علی‌بن موسی‌الرضا (ع) به زائران و مجاوران آن حضرت ارائه دهد که در این میان شهرداری به عنوان متولی امر خدمت‌رسانی، هماهنگی‌های لازم را با دستگاه‌ها و متولیان امر انجام داده است تا بتواند به اهداف کلان، جامه عمل بپوشاند.
   وی با بیان اینکه شهر مشهد به دلیل بارگاه منور رضوی سالانه پذیرای میلیون زائر از تمام نقاط دنیا است، تصریح کرد: این طرح به منظور تحقق اهداف راهبردی با عنوان «مناسب‌سازی شهر برای زائران» با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های موجود شهری اجرایی شد.
   مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد افزود: خدماتی که در مساجد شبانه‌روزی ارائه می‌‎شود شامل راهنمایی زائر، امکانات بهداشتی، مهیا کردن شرایط مناسب برای انجام اعمال عبادی از جمله اقامه نماز، امکانات پذیرایی اولیه از جمله آب جوش و چای برای زائران و مجاوران در 24 ساعت شبانه‌روز آمادگی دارند، با ما همکاری کنند.
   قناویزچی تصریح کرد: رویکرد ما در اجرای طرح مساجد شبانه‌روزی این بود زائرانی که وارد مشهد می‌شوند، تا رسیدن به اسکان و استقرار در محل بتوانند اعمال عبادی خود را به موقع انجام دهند و همچنین مجاورانی که نتوانسته‌اند در هنگام اذان، اعمال عبادی تکلیف را به جا آورند، از مساجد سطح شهر استفاده کنند.
   وی در ادامه گفت: از سال گذشته تاکنون در هر سال 7 مسجد در این طرح شرکت کرده‌اند که در جهت افزایش میزان رضایتمندی زائران از خدمات شهرداری و ارائه خدمات به زائران و مجاوران در مساجد شبانه‌روزی با بهره‌گیری از ظرفیت مردمی تلاش شده است.
   مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد با بیان اینکه مساجدی که در مبادی ورودی شهر و مسیرهای منتهی به حرم مطهر رضوی بودند، در این طرح شرکت کرده‌اند، خاطرنشان کرد: از آغاز طرح تاکنون بالغ بر 80هزار نفر از زائران بارگاه منور رضوی از خدمات مساجد شبانه‌روزی بهره بردند.
   قناویزچی افزود: تلاش ما این است، این طرح به صورت گسترده در سطح شهر برای زائران و مجاوران انجام شود.

    

   کلید واژه ها: زائران - مساجد - شهرداری مشهد -
   تعداد بازدید: 374
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .