•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 424
   کد: 136153
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۶/۲۸
   رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد خبر داد:

   شناسایی 5 چالش شهر مشهد در حوزه عمران و شهرسازی

   رسیدگی به طرح اطراف حرم مطهر و سایر بافت‌های فرسوده و مناطق کم‌برخوردار شهر نیز در کنار 4 محور دیگر، موضوعات مهمی هستند که در سال اول فعالیت کمیسیون عمران و شهرسازی شورای پنجم به آن پرداخته شده و تصمیمات لازم در این حوزه‌ها اتخاذ و اجرایی خواهد شد.
   شناسایی 5 چالش شهر مشهد در حوزه عمران و شهرسازی

   رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد از شناسایی 5 چالش پیش روی این حوزه برای تصمیم‌گیری در سال اول فعالیت شورای پنجم خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، محمد هادی مهدی‌نیا در گفتگو با برنامه زنده رادیویی «شهر ما» از صدای خراسان رضوی اظهار کرد: خوشبختانه در بازه زمانی دو ماهه اعلام رای انتخابات تا شروع به کار شورای پنجم، کارگروه‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف شکل گرفت که بعدها مبنای تشکیل کمیسیون‌های تخصصی شد.
   وی افزود: یکی از این کارگروه‌های تخصصی در حوزه معماری و شهرسازی بود که به شناسایی چالش‌های شهر در این حوزه پرداخت و موضوعات مهم را در 5 محور استخراج کرد.
   رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: اولین چالش پیش رو در حوزه عمران و شهرسازی، موضوع تعیین تکلیف طرح جامع شهر مشهد است. در این حوزه اختلافاتی میان شهرداری و راه و شهرسازی وجود دارد که با برگزاری جلسات کارشناسی در حال رفع آنها هستیم.
   مهدی‌نیا ادامه داد: تصویب طرح‌های تفصیلی که قرار بود در سال 89 انجام شود نیز هنوز به سرانجام نرسیده و امروز به یکی از مشکلات موجود تبدیل گشته است.
   وی سومین چالش پیش روی شورای پنجم در حوزه عمران و شهرسازی را موضوع سیما و منظر شهری دانست و خاطرنشان کرد: در مشهد بیشتر از سایر کلان‌شهرها، اغتشاشات بصری وجود دارد که حل مشکل شهر در این حوزه علاوه بر برنامه‌ریزی ما و اجرای شهرداری، به مشارکت و همراهی مردم نیز نیاز دارد.
   رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در حوزه پاسخگویی به شهروندان متقاضی پروانه و پایانکار ساختمانی نیز نیازمند ایجاد تغییرات و کاهش بروکراسی موجود برای سرعت یافتن مدت زمان پاسخگویی و صدور هستیم.
   مهدی‌نیا تاکید کرد: رسیدگی به طرح اطراف حرم مطهر و سایر بافت‌های فرسوده و مناطق کم‌برخوردار شهر نیز در کنار 4 محور دیگر، موضوعات مهمی هستند که در سال اول فعالیت کمیسیون عمران و شهرسازی شورای پنجم به آن پرداخته شده و تصمیمات لازم در این حوزه‌ها اتخاذ و اجرایی خواهد شد.
   احمد پورمفردی
    

   تعداد بازدید: 424
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .