•  
   منبع خبر : 1001
   تعداد بازدید: 208
   کد: 136997
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۷/۰۷
   رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد در برنامه زنده تلویزیونی «اشاره» مطرح کرد؛

   غنابخشی به محتوای مراسمات با ساماندهی تبلیغات هیئات مذهبی

   در مجموع با ساماندهی انجام شده، یک عزم عمومی برای اجرای هرچه باشکوه‌تر مراسمات ویژه دهه اول محرم با همکاری دستگاه‌های مختلف شکل گرفت.
   غنابخشی به محتوای مراسمات با ساماندهی تبلیغات هیئات مذهبی

   رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با تاکید بر غنابخشی به محتوای مراسمات با ساماندهی تبلیغات هیئات مذهبی گفت: شهرداری مشهد مقدس امسال برنامه‌های متفاوت و جامعی را برای محرم به ویژه دهه اول آن در نظر گرفته است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، احسان اصولی در برنامه زنده تلویزیونی «اشاره» که از سیمای خراسان رضوی پخش شد، با تشریح آخرین اقدامات صورت گرفته از سوی شهرداری مشهد برای ایام تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار کرد: معتقدیم که برپا کردن و گرامیداشت مناسبت‌های ملی و مذهبی، باید مورد توجه قرار گیرد و در این زمینه شورای پنجم نیز اهتمام ویژه‌ای به این مبحث دارد.
   وی با اشاره به نقش محوری مردم در برپایی چنین برنامه‌هایی تصریح کرد: شهرداری مشهد به عنوان تسهیل‌گر و بسترساز در این حوزه ورود می‌کند اما نقش‌آفرین اصلی خود مردم خواهند بود.
   رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تصریح کرد: در همین راستا موضوع ساماندهی و نظم‌دهی به اقدامات هیئات مذهبی در دستور کار قرار گرفت و در این زمینه امسال شاهد وقوع اتفاقات بسیار خوبی بودیم.
   وی با اشاره به برگزاری جلساتی با شورای هیئات مذهبی استان خراسان رضوی برای هم‌افزایی بیشتر در حوزه اطلاع‌رسانی برنامه‌های محرم متذکر شد: یکی از دغدغه‌های متولیان حوزه هیئات مذهبی استان، بحث محل نصب پرده‌های اطلاع‌رسانی هیئات بود که با هماهنگی‌های صورت گرفته، شمار داربست‌های تدارک دیده شده برای این منظور از 150 مورد به 330 مورد و افزون بر 2 برابر افزایش یافت.
   اصولی به تشریح گزارش اقدامات صورت گرفته توسط شهرداری در شورای فرهنگ عمومی اشاره کرد و بیان داشت: در مجموع با ساماندهی انجام شده، یک عزم عمومی برای اجرای هرچه باشکوه‌تر مراسمات ویژه دهه اول محرم با همکاری دستگاه‌های مختلف شکل گرفت.
   وی به ارائه خدمات تبلیغی به هیئات مذهبی شامل ارائه و چاپ پرچم خودرویی و همچنین فضاسازی 20 هزار پرچم شهری اشاره کرد و یادآور شد: برگزاری مسابقه کتابخوانی «همه با هم بخوانیم» با موضوع محرم، برپایی همایش «نوگلان حسینی» ویژه شیرخوارگان حسینی، اجرای طرح منازل النور و آیین «سربندگذاری» توسط خانواده شهدا برای نوجوانان هیات مذهبی از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده در این خصوص بود.
   رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ادامه داد: همچنین برگزاری مسابقه و فراخوان عکس موبایلی از آیین‌های عزاداری در محلات و مناطق با عنوان «عکس و اشک»، برپایی ایستگاه‌های صلواتی به نام شهدا، مشارکت در برنامه «احلی من العسل» ویژه مراسمات مذهبی دانش‌آموزان مدارس، ویژه برنامه «هیات من‌الذله» در راستای طراحی پوستر خوشنویسی و جملات موضوعی و نصب در مغازه‌ها و مدارس و اجرای برنامه گفتمان حسینی در زمره اقداماتی بود که در طول دهه اول ماه محرم در سطح شهر توسط این سازمان انجام شد.
   وی با اشاره به فعالیت ایستگاه‌های صلواتی در سطح شهر مشهد در طول این دهه، اذعان کرد: به همین منظور فضا آرایی ماه محرم در سطح مناطق شهری شامل نصب 2 هزار و 200 بیرق عزا به وسعت 2 هزار و 470 متر مربع و همچنین 3 هزار و 100 آویز ستونی به وسعت 7 هزار مترمربع صورت پذیرفت.
   اصولی خاطرنشان کرد: همچنین شوراهای اجتماعی محلات در برگزاری برنامه‌های ایام محرم حضوری پرشور خواهند داشت.

    

   تعداد بازدید: 208
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .