•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 84
   کد: 137089
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد در مراسم یادواره «شهدای دبیرستان آیت الله کاشانی»:

   شهدا هزاران سال زندگی آبرومندانه را برای ایرانیان به ارمغان آوردند

   اولین خانه موزه شهدای شهر مشهد مقدس، ابتدای سال جاری در مسجد فقیه سبزواری افتتاح شد.
   شهدا هزاران سال زندگی آبرومندانه را برای ایرانیان به ارمغان آوردند

   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شهدا هزاران سال زندگی آبرومندانه را برای ایرانیان به ارمغان آوردند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، رمضانعلی فیضی در یادواره شهدای دبیرستان آیت الله کاشانی (خیابان نبوت)، اظهار کرد: 35 سال پیش دانش‌آموزانی از دبیرستان آیت ا... کاشانی راهی جبهه شدند و با رشادت‌، مجاهدت و ایثار خود اتحاد جهان غرب و شرق را در هم کوبیدند و امنیت، آرامش، عزت و شرف را برای ما به ارمغان آوردند.
   وی با بیان اینکه شهدا هزاران سال زندگی آبرومندانه را برای ایرانیان به ارمغان آوردند، ادامه داد: شهدای دانش‌آموز نه فرزندی از خود به جای گذاشته‌اند و نه ثروتی، کتاب‌های درسی به عنوان نمادی از علم و آگاهی میراث این شهدا است که باید از آن پاسداری کنیم.
   وی منطقه 4 را منطقه‌ای شهید پرور دانست و افزود: تعداد شهدای این منطقه به قدری زیاد است که معبر برای نام‌گذاری به نام شهدا کم می‌آوریم و دبیرستان آیت ا... کاشانی نیز مهد شهادت، ایثار و مبارزه است.
   شهردار منطقه 4 مشهد نیز در حاشیه این مراسم گفت: سکونت 400 خانواده شهید، 96 جانباز و 36 آزاده فرهنگ مذهبی و انقلابی غنی به این منطقه بخشیده است.
   سید کمال‌الدین شاهچراغی اضافه کرد: مدرسه آیت ا... کاشانی با 80 دانش آموز و 4 معلم شهید نقش به سزایی در جبهه‌های حق علیه باطل داشته که به همین منظور این مدرسه به عنوان دومین مکان احداث موزه شهدا در منطقه 4 در نظر گرفته شده است.
   وی در این خصوص تصریح کرد: خانه موزه شهدای دبیرستان آیت ا... کاشانی در حال احداث است که پس از بهره‌برداری با نمایش عکس، وصیت نامه، معرفی سیره و خصوصیات اخلاقی شهدا از طریق اکران آثار قابل نمایش و المان‌های دفاع مقدس مکان مناسبی برای آشنایی شهروندان به ویژه دانش‌آموزان با زندگی شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
   شهردار منطقه 4 مشهد در پایان به مسجد فقیه سبزواری واقع در شهید مفتح 4 اشاره کرد و یادآور شد: اولین خانه موزه شهدای شهر مشهد مقدس، ابتدای سال جاری در این مسجد افتتاح شد.

    

   تعداد بازدید: 84
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .