•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 303
   کد: 137180
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۷/۱۱
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس مطرح کرد؛

   تلاش مدیریت شهری مشهد برای تقویت دیپلماسی شهری

   شهرداری و شورا به‌دنبال تقویت دیپلماسی شهری هستند؛ از طریق تبادلات فرهنگی و اقتصادی می‌توان به توسعه پایدار گردشگری کمک کرد.
   تلاش مدیریت شهری مشهد برای تقویت دیپلماسی شهری

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: شهرهای بزرگ به‌دنبال ارتقای جایگاه خود در مناسبات بین‌المللی هستند و مدیریت شهری نیز در راستای تقویت دیپلماسی شهری تلاش خواهد کرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، محمدرضا حیدری، در همایش گردشگری که به میزبانی پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی مشهد برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری امام حسین(ع) و شهادت امام سجاد(ع)، اظهار کرد: فعالیت‌های جهاد دانشگاهی همواره با خلاقیت و نوآوری عجین بوده و راز پایداری و بقای آن نیز توجه به همین مهم است؛ جهاد دانشگاهی باید نقش خود را برای رسیدن به توسعه پایدار ایفا نماید.
   وی توجه ویژه به بحث گردشگری را یکی از رویکرد‌های ویژه شورای پنجم دانست و گفت: امیدواریم با همکاری و هم‌افزایی سایر دستگاه‌های دخیل در این حوزه، کمک‌های شایانی برای بحث گردشگری صورت گیرد.
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد، ارتقای جایگاه شهرهای بزرگ در مناسبات بین‌المللی را یکی از پیش‌آمد‌های جدید در فضای جهانی عنوان کرد و افزود: کلانشهر‌ها برای تحقق این امر باید از ظرفیت‌ها و امکانات سیال خود استفاده کنند.
   حیدری در ادامه خاطرنشان کرد: شهرداری و شورا به‌دنبال تقویت دیپلماسی شهری هستند؛ از طریق تبادلات فرهنگی و اقتصادی می‌توان به توسعه پایدار گردشگری کمک کرد که این مهم، یکی از اهداف مدنظر در مشهد 2017 نیز بود.
   وی افزود: تلاش‌هایی در این زمینه صورت گرفته اما با اهداف مدنظر فاصله بسیاری داریم؛ با توجه به امکانات موجود برای معرفی شهر مشهد، اقدامات بهتر و مناسب‌تری باید صورت می‌گرفت.
   وی با بیان اینکه این ظرفیت‌ها همچنان وجود دارد و با همکاری دولت و استانداری می‌توان در جهت بهره‌بردن از آن‌ها گام برداشت، گفت: از مبادلات فرهنگی و اجتماعی و در حوزه ارائه خدمات مختلف نیز می‌توان در بحث اشتغال خارج از کشور استفاده کرد.
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه به بحث رقابت‌پذیری شهری اشاره کرد و اظهار داشت: رقابت‌پذیری شهری، مفهومی است و در راستای روابط بین‌الملل، دارای شاخص‌های کمی و کیفی مختلفی بوده که یکی از بحث‌های مرتبط با آن به توسعه کیفی فضای شهری اختصاص یافته است.
   حیدری افزود: در همین راستا، شورای پنجم ایجاد و بسترسازی شهر هوشمند را یکی از رویکردهای خود قرار داده و به همین منظور جلساتی نیز با متولیان امر برگزار کرده‌ایم که با هم‌افزایی با سایر دستگاه‌ها به‌دنبال تحقق آن هستیم.
   وی با اشاره به بحث اجماع مفهومی، گفت: ایجاد و پدید آوردن این اجماع امری ضروری است تا بر مبنای آن مسائل را ساماندهی کرد.
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس اشاره‌ای هم به ایجاد سامانه یکپارچه مدیریت شهری داشت و در همین خصوص گفت: تحقق این مهم می‌تواند راهگشای مسائل مختلفی باشد و در شورای پنجم نیز گام‌هایی برای آن برداشته شده است.
   حیدری با بیان اینکه ضریب افزایش ماندگاری زائر در شهر مشهد مقدس باید افزایش یابد، تصریح کرد: در همین خصوص کمیسیون ویژه‌ای تحت عنوان "توسعه و عمران طوس" در شورای پنجم شکل گرفته تا ضمن توجه خاص به همه ظرفیت‌های موجود، در جهت تحقق این هدف گام برداریم.
   وی همچنین افزود: جهاد دانشگاهی در حوزه گردشگری باید اقدامی نو و جدید ارائه دهد؛ پژوهش به اندازه کافی انجام شده و باید به راهبردها و برنامه‌های عملی برسیم و وارد ظرفیت‌های اجرایی شویم.
    

   تعداد بازدید: 303
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .