•  
   منبع خبر : 1007
   تعداد بازدید: 456
   کد: 137191
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۷/۱۲
   شهردار منطقه ثامن مشهد خبر داد:

   طراحی فضاسازی خیابان آیت‌ا... طبسی متناسب با شأن فرهنگی مشهد

   با احداث خیابان دوسطحی آیت‌ا... واعظ‌طبسی، نظرگاه جدیدی به سوی حرم مطهر امام‌رضا(ع) بازگشایی ‌می‌شود و تردد عابران پیاده را به‌سمت حرم مطهر تسهیل می‌کند.
   طراحی فضاسازی خیابان آیت‌ا... طبسی متناسب با شأن فرهنگی مشهد

   شهردار منطقه ثامن مشهد گفت: طراحی معماری و فضاسازی شهری خیابان دوسطحی آیت‌ا... واعظ‌ طبسی متناسب با شأن فرهنگی و اجتماعی مشهد مقدس انجام می‌گیرد.
   محمود عیدی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، با بیان این مطلب اظهار کرد: خیابان آیت‌ا... واعظ‌طبسی نخستین پل خیابان دوسطحی در شهر مشهد بوده که با تفکیک مسیر حرکت سواره از پیاده، طراحی شده است.
   وی تصریح کرد: طول مسیر خیابان دوسطحی آیت‌ا... واعظ‌طبسی حدود ٣۵٠ متر است که با ایجاد فضایی آرام و مناسب، دسترسی زائران و مجاوران را به حرم مطهر رضوی از طریق فضای شهری مفصل فراهم می‌کند.
   شهردار منطقه ثامن مشهد ادامه داد: در پروژه خیابان دوسطحی آیت‌ا... واعظ‌طبسی، تأسیسات شهری با روش بتن مسلح درجا طراحی شده که یکی از روش‌های متداول در دنیا برای هدایت تأسیسات زیربنایی به‌شمار می‌رود.
   وی با اشاره به پیش‌بینی ١٣پروژه مجزا در پیرامون پل خیابان دوسطحی آیت‌ا... واعظ ‌طبسی گفت: سازه پل خیابان آیت‌ا... واعظ‌طبسی از نوع بتنی مسلح با تیرهای فلزی و عرشه پل از نوع دال کامپوزیت با یک لایه روکش آسفالت است.
   عیدی خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی پروژه خیابان دوسطحی آیت‌ا... واعظ ‌طبسی از سال٩١ آغاز شده و تاکنون حدود ۶٠ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
   شهردار منطقه ثامن مشهد خاطرنشان کرد: امیدواریم با تسریع در روند اجرای پروژه، روگذر خیابان دوسطحی آیت‌ا... واعظ‌طبسی هرچه‌سریع‌تر به اتمام برسد و آماده بهره‌برداری شود.
   وی با بیان اینکه روگذر خیابان دوسطحی آیت‌ا... واعظ‌طبسی برای عابران پیاده و تردد خودروهای ویژه درحال آماده‌سازی است، گفت: در طرح اصلی، سطح زیرین پروژه برای عبور‌ومرور عابران پیاده و سطح فوقانی برای تردد خودروهای سواری پیش‌بینی شده است.
   عیدی ابراز کرد: با توجه به اینکه عملیات اجرایی شارستان به‌دلیل احداث پروژه قطارشهری متوقف شده است، فعلا نمی‌توانیم ترافیک خودروهای سواری را به سطح فوقانی خیابان دوسطحی آیت‌ا... واعظ‌طبسی منتقل کنیم.
   وی خاطرنشان کرد: با احداث خیابان دوسطحی آیت‌ا... واعظ‌طبسی، نظرگاه جدیدی به سوی حرم مطهر امام‌رضا(ع) بازگشایی ‌می‌شود و تردد عابران پیاده را به‌سمت حرم مطهر تسهیل می‌کند.

    

   تعداد بازدید: 456
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .