•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 237
   کد: 137312
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۷/۱۳
   شهردار مشهد مقدس در دیدار مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی:

   گردشگری و میراث فرهنگی در کشور جدی گرفته نشده است

   امروز در تمام دنیا به دنبال افزایش ماندگاری گردشگر هستند اما در مشهد مقدس ماندگاری زائر رو به کاهش است.
   گردشگری و میراث فرهنگی در کشور جدی گرفته نشده است

   شهردار مشهد مقدس با بیان اینکه گردشگری و میراث فرهنگی در کشور جدی گرفته نشده است، گفت: می‌توان از حضور زائران و گردشگران در مشهد برای بازدید از مکان‌های تاریخی بهره گرفت.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، تقی‌زاده خامسی امروز در دیدار مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی با بیان اینکه مشهد مقدس دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است، اظهار کرد: اولین میراث این شهر مقدس را باید حرم مطهر امام رضا (ع) دانست که مثل خورشید می‌درخشد البته در کنار آن ویژگی‌های دیگری نیز وجود دارد که متأسفانه مغفول مانده است و می‌تواند همچون ستاره در اطراف بدرخشند.
   وی افزود: میراث‌های فرهنگی دیگری همچون فردوسی، شیخ طوسی، شیخ طبرسی، اخوان ثالث، دکتر شریعتی، استاد مطهری و پیر پالان دوز است اما متأسفانه نتوانستیم بیش از 27 میلیون زائر داخلی و خارجی که سالانه به مشهد سفر می‌کنند را برای بازدید به این مکان‌ها تشویق کنیم.
   تقی‌زاده خامسی با بیان اینکه امروز ماندگاری زائر در مشهد مقدس تنها 2.5 روز است، بیان کرد: امروز در تمام دنیا به دنبال افزایش ماندگاری گردشگر هستند اما در مشهد مقدس ماندگاری زائر رو به کاهش است.
   شهردار مشهد مقدس تصریح کرد: متأسفانه به‌طور کلی در کشور موضوع میراث فرهنگی و گردشگری جدی گرفته نشده است و از طرفی بدنه این سازمان پویا نیست و هنوز سنتی فکر می‌کنند در حالی که باید خود را با دنیای امروز تطبیق دهند و از ابزار مدرن برای فرهنگ‌سازی بهره بگیرند.
   وی خاطرنشان کرد: فرهنگ بازدید موزه توسط زائران و گردشگران باید مورد توجه قرار گیرد و این مهم نیز اول باید از شهرئندان مجاور آغاز شود. موزه‌ها باید جاذبه‌هایی را داشته باشد که مردم به دیدن آنها مشتاق شوند.
   شهردار مشهد مقدس ادامه داد: امروز توسعه موزه‌های شخصی در جهان با استقبال فراوانی مواجه شده و ما در شهرداری مشهد مقدس آمادگی کمک به این کار جدید را داریم البته شاید این اقدامات برای اداره کل میراث فرهنگی از نظر مالی سودی نداشته باشد اما در نهایت سبب جریان نقدینگی در شهر می‌شود.
   تقی‌زاده خامسی با اشاره به عوارض هتل‌های شهر مشهد گفت: امروز همان‌گونه که باید به فرهنگ گردشگری توجه شود باید به فرهنگ عوارض شهری نیز توجه شود و نمی‌توان هتل‌ها زباله تولید کنند اما عوارض خود را پرداخت نکنند که البته در اینجا باید احترام اصل باشد.
   شهردار مشهد مقدس در پایان اظهار کرد: ما با به دنبال توسعه گردشگری و حضور زائر در شهر مشهد هستیم و در این راه نیز بضاعت کمی داریم که در کنار شما دوستان خواهیم بود.
   زُهیر موسوی

    

   تعداد بازدید: 237
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .