•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 179
   کد: 137340
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۷/۱۵

   استقبال مردمی از «علی اکبر محله»/ پیکر شهید جاوادنی میهمان مسجد امام علی(ع)

   شهید محمد جاودانی که به عنوان «علی اکبر محله» شناخته می‌شود، شب عاشورا در سوریه به شهادت رسیده‌ ضمن اینکه این شهید از شهروندان محله فرامرز عباسی بوده است.
   استقبال مردمی از «علی اکبر محله»/ پیکر شهید جاوادنی میهمان مسجد امام علی(ع)

   اهالی محله فرامرز عباسی مشهد میزبان پیکر پاک شهید محمد جاودانی از شهدای مدافع حرم بودند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، مردم مشهد خاطرات بسیاری از تشییع پیکر پاک شهدا دارند؛ دوشنبه‌ها و پنج شنبه‌های هر هفته وقت میعاد مشهدی‌ها با شهدای دفاع مقدس بود. هنوز سه دهه از آن خاطرات نمی‌گذرد که دوباره عطر شهادت در کوچه‌های شهر می‌پیچد.
   حالا دوباره میزبان شهداییم؛ این بار دفاع از حریم دین و ولایت نه در مرزهای جغرافیایی که در مرزهای اعتقادی ما صورت می‌گیرد و جوانان غیور وطن دوباره نمایشی از عزت و سربلندی را کیلومترها دورتر از خاک وطن، به رخ دشمنان کشیدند.
   این هفته، نوبت عاشقی به اهالی محله فرامرز عباسی رسید که پیکر گلگون فرزند محله‌شان را روی دست بگیرند و میزبانی از شهدا را احیاء کنند. شهید محمد جاودانی را که اهالی دفاع از حریم اهل بیت(ع) با صفت «علی اکبر محله» می‌شناسند، پنج شنبه 13 مهر، میهمان مسجد امام علی(ع) در محله فرامرز عباسی مشهد بود. اطلاع‌رسانی این مراسم و آماده‌سازی بخشی از تجهیزات لازم برای هرچه باشکوه‌تر برگزار کردن این مراسم را، معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه 2 به عهده داشت.
   مهدی یوسف‌زاده، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه 2 مشهد، به اقدامات شهرداری این منطقه در استقبال و تشییع پیکر شهید مدافع حرم، محمد جاودانی اشاره و اظهار‌ کرد: پیکر شهید محمد جاودانی حدود ساعت 15 به فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد وارد شد و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، پیکر این شهید در محله مورد استقبال مردم قرار گرفت.
   وی با بیان اینکه آیین تشییع شهید جاوادنی با همکاری سپاه و بنیاد شهید برگزار شد، افزود: شهرداری منطقه 2 با بهره‌گیری از امکانات خود در اطلاع‌رسانی و تبلیغات این مراسم نقش خود را ایفا کرده‌است تا شهروندان از مراسم امروز و تشییع پیکر شهید که فردا برگزار می‌شود، مطلع شده و در آن حضور پیدا کنند.
   وی ادامه داد: در همین راستا 40 بنر ستونی در محدوده بولوار فرامرز عباسی همچنین 10 بنر با به صورت رولاپ و بنر در تقاطع‌های پرتردد سطح منطقه نصب شد.
   معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه 2 مشهد از اجرای چند گروه سرود مسجدی در این مراسم خبر داد و افزود: تعدادی از گروه‌های سرود محله و همچنین از گروه‌های سرود «جشنواره مسجدی‌ها» برای حضور در این مراسم دعوت کردیم که در حاشیه این مراسم به اجرای سرود به صورت پاتوقی در مسیر وداع با موضوع دفاع از حریم اهل بیت(ع) پرداختند.
   وی در خصوص تسهیل حضور علاقه‌مندان برای تشییع پیکر این شهید گفت: چ4 دستگاه اتوبوس به محله‌هایی که برای شرکت در این مراسم ابراز تمایل کرده‌اند در منطقه بولوار توس اعزام شد.
   یوسف‌زاده به ایجاد ایستگاه ماشین نویسی در حاشیه مراسم اشاره کرد و گفت: این ایستگاه با طرح «شهید محله ما، شهید محمد جاودانی» از حدود ساعت 4 بعدظهر تا 8 شب در منطقه فعالیت کرد.
   وی همچنین به همکاری شورای اجتماعی محلات این منطقه اشاره کرد و گفت: از این طریق اطلاع‌رسانی لازم به 23 محله منطقه 2 صورت گرفت.
   شهید محمد جاودانی که به عنوان «علی اکبر محله» شناخته می‌شود، شب عاشورا در سوریه به شهادت رسیده‌ ضمن اینکه این شهید از شهروندان محله فرامرز عباسی بوده است.

    

   تعداد بازدید: 179
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .