•  
   منبع خبر : 1006
   تعداد بازدید: 180
   کد: 137388
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
   مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری مشهد خبر داد:

   افزایش 50 درصدی ضریب امنیتی سامانه‌های شهرداری و شهروندی

   توصیه می‌شود کاربران از گذاشتن رمز عبور ساده و در اختیار قرار دادن آن به دیگران پرهیز کنند تا شاهد سوء استفاده افراد سودجو نباشند.
   افزایش 50 درصدی ضریب امنیتی سامانه‌های شهرداری و شهروندی

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از افزایش 50 درصدی ضریب امنیتی بانک‌های اطلاعاتی سامانه‌های شهرداری و شهروندی خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان بیان کرد: در بحث امنیت بانک‌های اطلاعاتی سامانه‌ها، موضوعاتی چون هکرها مطرح است که وارد سیستم‌ها می‌شوند و به دستکاری اطلاعات می‌پردازند.
   وی ادامه داد: افرادی نیز با رمز نگاری به اطلاعات شخصی دیگران و با خالی کردن حساب یا با به‌دست آوردن اطلاعات از کاربران، به اخذ پول از آنان مبادرت می‌کنند یا به صورت غیرمستقیم با نام کاربری افراد به داخل صفحه شخصی دیگران ورود یافته و با داشتن سطح دسترسی بالا مثل حذف و استفاده از داده‌ها، امنیت کاربران را به مخاطره می‌اندازند.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد ابراز کرد: از بین رفتن داده‌ها و اطلاعات و از دسترس خارج شدن اطلاعات بزرگترین تهدید برای کاربران به شمار می‌آید که برای کاهش دسترسی افراد به سیستم‌های شهرداری و نیز سامانه‌های شهروندی، سطوح دسترسی اصلاح و دسترسی‌های اضافه حذف شده است.
   رجائیان افزود: همچنین پایش مانیتورینگ از سرور مرکزی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری از دیگر اقدامات در افزایش ضریب امنیتی بانک‌های اطلاعاتی سامانه‌های شهرداری بوده است.
   به گفته وی، هم‌اکنون ضریب امنیت در 80 درصد از سامانه‌های شهرداری افزایش یافته است.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد اظهار کرد: توصیه می‌شود کاربران از گذاشتن رمز عبور ساده و در اختیار قرار دادن آن به دیگران پرهیز کنند تا شاهد سوء استفاده افراد سودجو نباشند.
   زهرا غلامی

    

    

   تعداد بازدید: 180
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .