•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 368
   کد: 137509
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
   مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد

   از فعالیت شرکت‌های تاکسی اینترنتی در صورت اخذ مجوزهای لازم استقبال می‌کنیم

   تنها دریافت پروانه بهره‌برداری لازم نیست بلکه باید مجوز لازم را برای شروع فعالیت قانونی براساس آیین‌نامه تهیه شده دریافت کنند.
   از فعالیت شرکت‌های تاکسی اینترنتی در صورت اخذ مجوزهای لازم استقبال می‌کنیم

   مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد گفت: از فعالیت شرکت‌های تاکسی اینترنتی در صورت اخذ مجوزهای لازم استقبال می‌کنیم.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، سید مهدی علوی‌مقدم صبح امروز در برنامه زنده رادیویی شهرما که صبح امروز از صدای خراسان رضوی پخش شد، در خصوص فعالیت شرکت‌های تاکسی اینترنتی در مشهد مقدس بیان کرد: طبق قانون تخلفات رانندگی و قانون توسعه حمل و نقل هر شرکت و راننده‌ای که قصد فعالیت در عرصه حمل و نقل را داشته باشد باید مجوزات لازم را اخذ کند.
   وی افزود: این قانون با این هدف اعمال می‌شود تا نهادهای حاکمیتی و دولتی به منظور اطمینان از ارائه خدمات مناسب و مطلوب به شهروندان بر فعالیت این قبیل شرکت‌ها و به طور کلی کلیه کسب‌ و کارهای حوزه حمل و نقل نظارت داشته باشند.
   مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد مقدس اضافه کرد: سیاست سازمان تاکسیرانی و شهرداری مشهد مقدس به طور یقین ارائه خدمات و سیستم‌های جدید به منظور کاهش هزینه‌های شهروندان و تسهیل رفت و آمد شهروندان است اما در این موضوع نباید سبب شود تا ایمنی شهروندان نادیده گرفته شود.
   علوی‌مقدم تصریح کرد: در این راستا آیین‌نامه‌ای برای فعالیت شرکت‌های اینترنتی تاکسی در مشهد مقدس تهیه شده است.
   وی با بیان اینکه از فعالیت شرکت‌های تاکسی اینترنتی در مشهد مقدس استقبال می‌کنیم، ادامه داد: در این حوزه اصرار ما اخذ مجوزهای لازم توسط شرکت‌ها و رانندگان است.
   مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد مقدس در پاسخ به نحوه فعالیت شرکت‌های تاکسی در مشهد مقدس عنوان کرد: در حوزه حمل و نقل شرکت‌ها پروانه بهره‌برداری دریافت می‌کنند اما با توجه به ویژگی‌های شرکت‌های تاکسی اینترنتی از جمله حریم خصوصی افراد، دسترسی به تلفن همراه مسافران و ثبت اطاعات سفر شهروندان در سامانه تنها دریافت پروانه بهره‌برداری لازم نیست بلکه باید مجوز لازم را برای شروع فعالیت قانونی براساس آیین‌نامه تهیه شده دریافت کنند.
   علوی‌مقدم اضافه کرد: تعدادی از این شرکت‌ها قبل از تهیه آیین‌نامه پروانه بهره‌برداری از شرکت‌های تاکسی اینترنتی دریافت کردند که یک پروانه عام محسوب می‌شود؛ آن چیزی که می‌تواند به شرکت‌ها مجوز فعالیت بدهد تاییدیه است که توسط کارگروه تخصصی در سازمان تاکسیرانی صادر می‌شود.
   مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد مقدس گفت: در حال حاضر اکثر شرکت‌ها درخواست خود را ارائه کردند که اگر تایید شود در سایت، جراید و مطبوعات اعلام خواهد شد.
   وی در خصوص تبلیغات شرکت‌های تاکسی اینترنتی در سطح شهر گفت: در حال حاضر به مراجع مربوطه از جمله وزارت ارشاد اعلام کردیم که با توجه به حساسیت موجود قبل از نمایش تبلیغات از سازمان تاکسیرانی استعلام‌های مربوطه را اخذ کنند.
   فرزانه نثاری
    

   تعداد بازدید: 368
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .