•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 247
   کد: 137516
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
   همزمان با آغاز فصل پاییز صورت می‌گیرد؛

   آغاز کاشت گل‌های فصلی پاییزه و تکمیل گلهای دائمی در منطقه ثامن

   گل‌کاری‌ها در قالب فرش گل، کاشت قطعات به صورت تکه‌کاری، ترکیب با چمن،کاشت در فلاورباکس ها و گلدان‌های پرتابل و سایر روش‌ها انجام می‌شود و پیش‌بینی می‌شود اغلب گل‌ها تا فصل زمستان ماندگار باشند.
   آغاز کاشت گل‌های فصلی پاییزه و تکمیل گلهای دائمی در منطقه ثامن

   شهردار منطقه ثامن مشهد مقدس از آغاز کاشت گل همزمان با آغاز فصل پاییز در این منطقه خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید مصطفی نعمتی یکی از وظایف شهرداری‌ها را زیباسازی و طراوت فضای شهری همزمان با فصل پاییز برشمرد و افزود: به همین منظور در سال جاری نیز همچون سنوات گذشته، کاشت گل‌های متنوع پاییزی در دستور کاری شهرداری این منطقه قرار گرفته است.
   وی کاشت گل‌های فصلی و متنوع را در ارتقاء سطح سلامت روحی و افزایش نشاط شهروندان تاثیرگذار دانست و افزود: در مساحت بیش از 4700 متر مربع، 164 هزار بوته گل فصلی پاییزه در معابر، میادین و بوستان های سطح منطقه کاشته می‌شود.
   شهردار منطقه ثامن مشهد خاطرنشان کرد: گل‌کاری‌ها در قالب فرش گل، کاشت قطعات به صورت تکه‌کاری، ترکیب با چمن،کاشت در فلاورباکس ها و گلدان‌های پرتابل و سایر روش‌ها انجام می‌شود و پیش‌بینی می‌شود اغلب گل‌ها تا فصل زمستان ماندگار باشند.
   نعمتی اظهار کرد: بنفشه ،کلم زینتی، همیشه بهار، داوودی سفید و زرد و ... از بوته گل‌هایی است که در بوستان‌ها، لچکی‌ها و آیلند میانی بولوارهای سطح منطقه کاشته می‌شود.
   شایان ذکر است علاوه بر کاشت گل‌های فصلی بیش از 40 هزاربوته گل دائمی نیز به منظور تکمیل پرچین‌ها و سایر موارد نیز کاشته می‌شود و در ایامی که سرمای هوا به سطح زیرصفر برسد با استفاده از پوشش کاور پلاستیکی از گونه‌های حساس در برابر سرما به منظور طولانی شدن ماندگاری آن ها استفاده می‌شود.
    

   تعداد بازدید: 247
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .