•  
   منبع خبر : 1006
   تعداد بازدید: 280
   کد: 137569
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد در بازدید از سازمان فاوا؛

   فناوری به عنوان ارکان اصلی تحول و تحقق شهر هوشمند است

   باید از موازی‌کاری اطلاعات در حوزه‌های مختلف جلوگیری و اطلاعات به صورت آنلاین و خودکار تولید شود تا شهروندان بتوانند از این سامانه‌ها به موقع و به صورت آنلاین استفاده و به دریافت اطلاعات بپردازند.
   فناوری به عنوان ارکان اصلی تحول و تحقق شهر هوشمند است

   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد گفت: فناوری به عنوان ارکان اصلی تحول و تحقق شهر هوشمند است و باید القاکننده حس رضایت برای شهروندان باشد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، شهریار آل شیخ در بازدید از سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد بیان کرد: فناوری به عنوان ارکان اصلی تحول و تحقق شهر هوشمند است و اتفاقاتی که در مجموعه شهرداری در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات رقم می‌خورد باید به نحوی باشد که مردم این تغییرات را بیشتر از گذشته احساس کنند.
   وی ادامه داد: به عنوان مثال، سامانه‌های مختلفی برای موضوعات مختلف در جهت خدمت به شهروندان فعال شده است که باید این خدمات ضمن اینکه در رفع نیازمندی‌های مردم بیشتر از پیش فعال شوند و خدمات ارائه دهند، استفاده از آنها نیز شفاف و ملموس باشد.
   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد ابراز کرد: داده‌های اطلاعاتی مختلفی در سطح شهرداری وجود دارد که بعضا بسیار متناقض هم هستند و به نوعی باید در کنار یکدیگر قرار بگیرند، به عبارتی باید اقلام اطلاعاتی در کنار یکدیگر قرار گرفته و تجمیع اطلاعات صورت بگیرد.
   آل شیخ افزود: همچنین باید از موازی‌کاری اطلاعات در حوزه‌های مختلف جلوگیری و اطلاعات به صورت آنلاین و خودکار تولید شود تا شهروندان بتوانند از این سامانه‌ها به موقع و به صورت آنلاین استفاده و به دریافت اطلاعات بپردازند.
   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد تاکید کرد: باید در حوزه برنامه‌ریزی، امور به صورت تدریجی و مستمر و به صورت جهشی انجام شود و به نحوی دیگر لازم است که اقدامی منسجم و همه جانبه در حوزه برنامه‌ریزی صورت بگیرد.
   آل شیخ اظهار کرد: در شهرداری دستورالعمل‌ها و آیین نامه‌های زیادی وجود دارد که در برخی موارد متناقض هم‌دیگر هستند که لازم است که در این خصوص ساماندهی و بهینه‌سازی انجام شده و موازی کاری‌ها حذف شود.
   وی با بیان اینکه در ارتباط با پارلمان و لایحه‌هایی که به شورای اسلامی شهر ارائه می‌شود، حوزه برنامه‌ریزی باید نقش پررنگ‌تری ایفا ‌کند، خاطرنشان کرد: هنگامی که لایحه‌ای از سمت شهرداری به شورا ارائه می‌شود، نقش برنامه‌ریزی نیز مشخص می‌شود که لازم است موارد لایحه ارائه شده، همراه با برنامه‌ریزی بوده، به عبارتی قبل از ارائه به شورای اسلامی شهر، لایحه‌ها با برنامه‌ریزی مواجه باشد که در شهر تهران ساختار به همین نحو اصلاح شده است.
   محمد جواد رجائیان، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد نیز در این دیدار ضمن خیر مقدم، اعلام آمادگی کرد تا در تمامی حوزه‌های معاونت برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد، وی را همراهی کند.
   در ادامه محمدرضا مومنی، رییس اداره مشارکت های فنی و اقتصادی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد نیز بیان کرد: در بعضی از حوزه‌های شهرداری، برنامه‌ر‌یزی و تعاملات به خوبی صورت نمی‌گیرد و بعضا هرکدام از حوزه‌ها مستقلا برنامه‌سازی می‌کنند و این به عنوان ضعف مطرح که لازم است در حوزه معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی، هماهنگی‌هایی صورت گیرد و ضمن حذف مغایرت‌ها، برنامه‌ریزی منسجمی انجام شود.
   در پایان این جلسه نیز پیشنهاداتی برای بهبود کارها در حوزه‌های مختلف شهرداری که مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات است و مسائل و مشکلات توسط معاونین دیگر سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد ارائه شد.
   در این دیدار شهناز رمارم، عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد نیز حضور داشت.
   زهرا غلامی

    

   کلید واژه ها: شهر هوشمند -
   تعداد بازدید: 280
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .