•  
   منبع خبر : 1001
   تعداد بازدید: 182
   کد: 137572
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
   معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی خبر داد:

   نقش سامانه «جهاد خدمت» شهرداری مشهد در ساماندهی زائران دهه آخر صفر

   پیش‌بینی می‌شود در دهه پایانی ماه صفر امسال 330 هزار زائر پیاده از سراسر کشور وارد مشهد شوند.
   نقش سامانه «جهاد خدمت» شهرداری مشهد در ساماندهی زائران دهه آخر صفر

   معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی با اشاره به اهمیت جایگاه سامانه «جهاد خدمت» شهرداری مشهد در ساماندهی زائران دهه آخر صفر گفت: برای خدمت رسانی هرچه بهتر و بیشتر، این سامانه باید اطلاعات را در اختیار نیروهای مردمی بگذارد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، محمدحسن واحدی در نشست کارگروه زائران پیاده استان خراسان رضوی اظهار کرد: امسال برنامه‌ریزی شده تمامی ایستگاه‌های پذیرایی از زائران دهه پایانی ماه صفر شناسنامه‌‎دار شوند. بحث امنیت نیز بسیار مهم است و به سادگی نباید از کنار آن گذشت. در تاسوعا و عاشورای امسال نیز موارد امنیتی وجود داشت که به خوبی مدیریت شد.
   وی ادامه داد: حرکت زائران پیاده یک پدیده مردمی است و باید این مردمی بودن حفظ و پررنگ‌تر شود. دولتی‌تر شدن این حوزه فاجعه است لذا دولت فقط در کارهای زیرساختی آن ورود می‌کند.
   معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی متذکر شد: در موضوع زائران پیاده دولت فقط در کارهایی نظیر امداد و نجات و حمل و نقل که امکان ورود و مشارکت مردمی وجود ندارد، ورود خواهد داشت.
   واحدی ادامه داد: آستان قدس هم مانند سال‌های گذشته برای تامین تغذیه زائران به کمک خواهد آمد.
   وی همچنین اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده، 6 زائر شهر در مسیر مشهد در آینده نزدیک ساخته می‌شوند.
   مدیرکل دفتر هماهنگی امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی نیز گفت: پیش‌بینی می‌شود در دهه پایانی ماه صفر امسال 330 هزار زائر پیاده از سراسر کشور وارد مشهد شوند.
   مهدی فروزان افزود: سال گذشته در دهه پایانی صفر با رشد 10 درصدی زائران پیاده 299 هزار زائر پیاده و 3 میلیون و 200 هزار زائر سواره وارد مشهد شدند.
   وی نیز بر حفظ وجهه مردمی خدمترسانی به زائران پیاده تاکید و بیان کرد: به هیچ عنوان پدیده زائران پیاده امام رضا(ع) نباید دولتی شود ولی با پیگیریهای معاونت زیارت استانداری خراسان رضوی تخصیص ردیف بودجه زیارت برای این استان از سال آینده عملیاتی می شود.

    

   تعداد بازدید: 182
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .