•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 180
   کد: 137615
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۷/۱۸
   شهردار منطقه 3 مشهد خبر داد:

   عملیات مشترک ناجا و شهرداری منطقه 3 در جمع‌آوری معتادان متهاجر حاشیه شهر

   عملیات مشترک 15 اکیپ از شهرداری در کنار نیروهای انتظامی کلانتری 39 طبرسی اقدام به جمع‌آوری این عده از معتادان کردند.
   عملیات مشترک ناجا و شهرداری منطقه 3 در جمع‌آوری معتادان متهاجر حاشیه شهر

   عملیات جمع‌آوری معتادان متهاجر محدوده ی طبرسی شمالی و بزرگراه شهید میرزایی حدفاصل میدان امام حسین(ع) تا میدان فجر با دستور مقام قضایی انجام شد و چهره این محدوده از لوث وجود این آسیب بزرگ اجتماعی پاک شد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، مدت‌های مدیدی شهروندان ساکن در محلات کمتر برخوردار شهر از جمله طبرسی شمالی، بلال و دروی از حضور و آمد و شد معتادان متهاجر به این محلات و کارتن‌خوابی‌های آنان از طریق سامانه ارتباطی 137 شهرداری و یا ارتباط مستقیم با مدیران شهری گلایه‌مند بودند که در این راستا با ارسال این درخواست‌ها به مقام قضایی و کسب دستور موافق، حسب قانون عملیات پاک‌سازی و جمع‌آوری این معتادان این محدوده انجام گرفت.
   به گفته مجتبی زمانیان، شهردار منطقه 3 مشهد این عملیات با هماهنگی نیروی انتظامی و شهرداری و بر اساس اطلاعات از پیش آماده شده به صورت ضربتی و در کمتر از چند ساعت انجام گرفت و تعداد 60 نفر از معتادان متهاجر در محله طبرسی شمالی و حاشیه بزرگراه شهید میرزایی بازداشت و پس از طی تشریفات اولیه به مراجع قضایی و یا جهت بازپروری به کمپ‌های ترک اعتیاد انتقال یافتند.
   وی با اعلام اینکه در این عملیات مشترک 15 اکیپ از شهرداری در کنار نیروهای انتظامی کلانتری 39 طبرسی اقدام به جمع‌آوری این عده از معتادان کردند، افزود: بخش عمده‌ای از این معتادان که از سایر نقاط شهر در این محدوده پاتوق داشتند در آیلند میانی بزرگراه شهید میرزایی حدفاصل میدان امام حسین(ع)، تقاطع غیرهمسطح رسالت و میدان فجر و بخشی نیز در حاشیه محله طبرسی شمالی سکنی گزیده بودند که علاوه بر ایجاد نا امنی در زشت جلوه دادن چهره محله نیز نقش موثری داشتند.
   شهردار منطقه 3 مشهد افزود: از این رو و با پیگیری‌های مکرر شهروندان و با دستور مقام قضایی مهرماه 96 و با برنامه‌ریزی قبلی معتادین از محل جمع‌آوری و بلافاصله حوزه فضای سبز منطقه با هدف برهم زدن مکان امن استقرار این افراد اقدام به هرس گسترده گونه‌های گیاهی محدوده بزرگراه شهید میرزایی نکرد که از آن زمان تاکنون خوشبختانه گزارشی مبنی بر حضور این افراد در محل اعلام نشده است.
   مجتبی زمانیان ابراز امیدواری کرد: تا با گسترده‌تر شدن همکاری پلیس و شهرداری در زمینه برخورد با آسیب‌های اجتماعی بخش عمده‌ای از مشکلات مرتبط با حوزه امنیت در کوتاه مدت مرتفع گردد.

    

   تعداد بازدید: 180
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .