•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 353
   کد: 137656
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۷/۱۸
   عضو شورای اسلامی شهر مشهد در نشست با مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تاکید کرد؛

   نقش پررنگ سازمان آتش‌نشانی در ایجاد بستری امن در مشهد

   هر یک از عملیات‌های آتش‌نشانی به طور میانگین 6 میلیون تومان برای سازمان آتش‌نشانی هزینه دارد.
   نقش پررنگ سازمان آتش‌نشانی در ایجاد بستری امن در مشهد

   عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: سازمان آتش‌نشانی در ایجاد بستری امن و به دور از حادثه در مجموعه کلانشهر مشهد و حتی حومه نقش پررنگ دارد که انجام این کار خطیر به دور از هر حاشیه‌ای در رسانه‌ها و شهروندان نشان از جایگاه والا و ارزنده آتش‌نشانی در مجموعه شهری دارد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، امیر شهلا در حاشیه نشست صمیمی با مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی مشهد که در یکی از ایستگاه‌های منطقه یکم عملیات آتش نشانی مشهد برگزار شد، بیان کرد: آنان که برای ایجاد امنیت اجتماعی، حفظ سلامت و جان انسان و یا هر موجود زنده‌ای امنیت خود را به مخاطره می‌اندازند همچون شهدایی که برای حفظ تمامیت ارضی کشورشان سینه سترگ می‌کنند، مقدسند.
   وی با بیان اینکه تلاش روزانه آتش‌نشانان را در سنگر ایمنی و اتش نشانی، جهادی ستودنی و تکرار آن را در هر روز کاری بسی مقدس دانست و ادامه داد: نیروهای انسانی در هر سازمان و نهاد سرمایه‌های آن است.
   عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تصریح کرد: سازمان آتش‌نشانی مشهد به واسطه خدمت بی‌منت و جهاد گونه‌اش برای حفظ امنیت زائران و مجاوران علی بن موسی الرضا (ع)، تافته‌ای جدا بافته در بدنه شهرداری است.
   شهلا رسیدگی به مشکلات معیشتی سرمایه‌های انسانی این سازمان را از جمله ضروریت‌ها و اولویت‌های مدیران ارشد این نهاد و شهر برشمرد و خاطرنشان کرد: اهتمام ورزیدن آتش‌نشانی به کاهش مدت زمان رسیدن آتش‌نشانان به محل حوادث در شرایطی که کسری از ثانیه می‌تواند شهری را به آتش بکشد، کاری است ستودنی که نشان از تجربه ارزشمند و ید طولانی مدیرعامل آتش‌نشانی مشهد به عنوان سکاندار این نهاد حساس و پر مخاطره در این حرفه مقدس دارد.
   وی بیان کرد: اگر چه خلاء نبود مدیریت واحد در حوزه ایمنی را امری قابل بحث و پیگیری است اما آتش‌نشانی در ایجاد بستری امن و به دور از حادثه در مجموعه کلانشهر مشهد و حتی حومه آن نقش پررنگ دارد که انجام این کار خطیر به دور از هر حاشیه‌ای در رسانه‌ها و شهروندان نشان از جایگاه والا و ارزنده آتش‌نشانی در مجموعه شهری دارد.
   تجهیز کلیه ایستگاه‌های آتش‌نشانی به خودروهای امداد و نجات
   در ادامه مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد مقدس نیز با اشاره‌ای مختصر به دستاوردهای 10 ساله آتش‌نشانی مشهد، وضعیت ناوگان عملیاتی آتش نشانی را تشریح کرد و افزود: ناوگان عملیاتی آتش‌نشانی در سال 86 مجهز به 92 دستگاه خودرو بود که این میزان با رشد 3 برابری، امروز به 275 دستگاه ارتقاء پیدا کرده است.
   آتشپاد دوم حسن جعفری با اشاره به افزایش شیرهای هیدرانت سطح شهر از 43 به 745 دستگاه طی 10 ساله گذشته و تاکید بر رشد 17 و 3 دهم درصدی آن، بیان داشت: در 6 ماهه گذشته در 8057 فقره عملیات آتش‌نشان، 43 شهروند جان خود را از دست داده‌اند و 421 نفر مصدوم و 4642 شهروند نیز از حریق و حادثه نجات یافته‌اند.
   وی گفت: این آمار نشان از گرفتار شدن تعداد کثیری از شهروندان در حوادث متعدد است که نیازمند امدادرسانی نیروهای عملیاتی این سازمان هستند.
   مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد مقدس ارتقای توان عملیاتی آتش‌نشانان را مضاف بر تمرینات عملیاتی مکرر پرسنل این سازمان، در گرو تجهیز کردن ناوگان عملیاتی این نهاد حساس و پرمخاطره برشمرد و تصریح کرد: هر چقدر بر توان عملیاتی آتش‌نشانی افزوده شود میزان خسارات وارده به شهروندان نیز کاهش خواهد یافت.
   آتشپاد جعفری به برآورد خسارت 200 میلیارد تومانی به شهروندان در حوادث متعدد در بازه زمانی 6 ماهه اشاره کرد و افزود: طی 10 ساله اخیر با ارتقای توان عملیاتی آتش‌نشانی به لحاظ کمی و کیفی میزان خسارات وارده به مردم را کاهش داده‌ایم.
   وی در پایان گفت: هر یک از عملیات‌های آتش‌نشانی به طور میانگین 6 میلیون تومان برای سازمان آتش‌نشانی هزینه دارد.

    

   کلید واژه ها: سازمان آتش‌نشانی - مشهد -
   تعداد بازدید: 353
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .