•  
   منبع خبر : 1006
   تعداد بازدید: 256
   کد: 137665
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۷/۱۸
   مدیر پژوهش و مطالعات راهبردی شهرداری مشهد خبر داد:

   انعقاد قرارداد 16 طرح پژوهشی طی 6 ماهه نخست سال جاری

   طرح‌های پژوهشی به کمک سیستم‌های شهرداری و مدیریت شهری می‌آیند و به بهینه‌سازی عملکرد، جایگزینی روش‌های جدید به جای روش‌های قدیمی، به‌روز بودن دانش شهری و به ارتقای فعالیت‌های اجرایی در شهر کمک می‌کنند.
   انعقاد قرارداد 16 طرح پژوهشی طی 6 ماهه نخست سال جاری

   مدیر پژوهش و مطالعات راهبردی شهرداری مشهد گفت: در 6 ماهه نخست سال جاری، 16 مورد طرح پژوهشی عقد قرارداد شده که 7 مورد از این طرح‌ها در مرحله انتخاب مشاور قرار دارد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدمهدی کریمی بیان کرد: 50 طرح پژوهشی در مرحله اجراست که از این تعداد 15 مورد تحویل‌گیری نهایی و به اتمام رسیده و 35 مورد دیگر نیز در حال انجام است.
   به گفته وی، همچنین 71 مورد طرح پژوهشی دیگر وجود دارد که در دستور کار ما قرار دارد.
   مدیر پژوهش و مطالعات راهبردی شهرداری مشهد ادامه داد: عناوین طرح‌ها بر اساس نیاز مدیریت، حوزه شهردار، سازمان‌ها و معاونت‌ها که سلامت اداری برای آنان ارزشمند بوده، در نظر گرفته شده است.
   کریمی افزود: هر مدیریت و معاونت بر اساس نیازهای علمی خود، طرح‌های خود را مطرح و سپس به کمیسیون تلفیق فرستاده تا به مصوب برسد و بر حسب ضرورت بودجه‌ای برای آن لحاظ می‌شود.
   وی اظهار کرد: پس از تعیین میزان بودجه، تامین اعتبار می‌شود و با بودجه مصوب شده بر روی سامانه سیبنا قرار می‌گیرد و پس از آن مدیریت پژوهش و مطالعات راهبردی کار پژوهشی آن را اجرا می‌کند.
   مدیر پژوهش و مطالعات راهبردی شهرداری مشهد با بیان اینکه مراحل عقد قرارداد، بعد از انتخاب مشاور صورت می‌گیرد، تاکید کرد: معاونت‌ها و سازمان‌ها، از سال گذشته موضوعات خود را اعلام کرده‌اند که کمیسیون تلفیق به بعضی طرح‌‌ها بر اساس اولویت طرح پژوهشی رای می‌دهد و سپس به معاونت‌ها ارائه می‌شود.
   کریمی تصریح کرد: حوزه های مختلف موظف هستند که طرح‌های پژوهشی خود را در جهت فراخوان و اجرای طرح‌های پژوهشی ارسال کنند ضمن اینکه در صورت ارسال طرح‌های پژوهشی از سوی معاونت‌ها سر موعد مقرر، انتخاب مشاور برای آن طرح انجام می‌شود.
   مدیر پژوهش و مطالعات راهبردی شهرداری مشهد در ادامه به مزایای ارائه و اجرای طرح‌های پژوهشی اشاره کرد و گفت: طرح‌های پژوهشی به کمک سیستم‌های شهرداری و مدیریت شهری می‌آیند و به بهینه‌سازی عملکرد، جایگزینی روش‌های جدید به جای روش‌های قدیمی، به‌روز بودن دانش شهری و به ارتقای فعالیت‌های اجرایی در شهر کمک می‌کنند.
   به گفته وی، پژوهش در مدیریت شهری این است باهدف بالا بردن شناخت و آگاهی مدیران در مواجه با مسائل و مشکلات و ارائه راه‌های جایگزین و بهتر برای آنان است.
   وی در ادامه به عناوین 16 مورد طرح عقد قرار داد پرداخت و افزود: تدوین سر فصل‌ها و محتوای آموزشی منطبق بر استانداردهای بین‌المللی NFPA و یکپارچه‌سازی آموزش‌های سازمان، بررسی روش‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی در تهویه قطارها، بهینه کاوی و الگو برداری از متروهای برتر دنیا در زمینه استراتژی و مدیریت عملکرد، شناسایی آیتم‌ها و استانداردهای برج تمرین عملیاتی چند منظوره آتش نشانی، بررسی علل خرابی باتری‌های موجود در خط یک و ارائه راهکارهای بهبود، مطالعه تطبیقی میزان تمرکز و عدم تمرکز در شهرداری مشهد در سالهای 86-95 از جمله این عناوین بوده است.
   مدیر پژوهش و مطالعات راهبردی شهرداری مشهد در ادامه بررسی روش‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی در مرکز داده سازمان فاوای شهرداری مشهد، بررسی پتانسیل‌های دیپلماسی شهری و اولویت‌ها، بررسی علل خرابی باتری‌های موجود در خط یک و ارائه راهکارهای بهبود، مطالعه تطبیقی میزان تمرکز و عدم تمرکز در شهرداری مشهد در سالهای 86-95، بررسی روش‌های بهینه سازی مصرف انرژی در مرکز داده سازمان فاوای شهرداری مشهد، بررسی پتانسیل‌های دیپلماسی شهری و اولویت‌های آن با تاکید بر کشورهای اسلامی را از دیگر عناوین طرح‌های عقد قرارداد عنوان کرد.
   کرمی در پایان گفت: همچنین ارائه الگوی ایفای نقش شهرداری در تحکیم و تعالی نهاد خانواده، تدوین نظام جامعه ایمنی شهر مشهد، بررسی تجهیزات و روش‌های نوین اطفاء حریق و امداد و نجات در دنیا، بررسی نقاط قوت و ضعف و آسیب شناسی کارکردی مدیریت آمار و تحلیل اطلاعات و ارائه راهکارهای اجرایی آن، مطالعه استاندارد سازی تعاریف و مفاهیم اقلام و شاخص‌های آماری از جمله طرح‌های در حال عقد قرارداد است.
   زهرا غلامی

    

    

    

    

    

   کلید واژه ها: پژوهش - شهرداری مشهد -
   تعداد بازدید: 256
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .